Sayfayı Düzenle

Kapadokya

Güzel Atlar Ülkesi anlamına gelen Kapadokya bölgesi milyonlarca yıl öncesinde Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ yanardağlarının patlaması sonucu lav ve küllerin soğuması ve zaman içerisinde rüzgar ve yağmurun da etkileri ile bugünkü adı ile Peri Bacaları şekline gelmesi sonucu oluşmuş bir bölgedir.

Bölge insanları farklı bölgelerdeki farklı oluşumlar için benzetmeye dayalı hikayeler bile oluşturmuşlardır.

Bu oluşumlar dışında bölgede yaşayan medeniyetlerden de bir çok eser bulunmaktadır. Bölge kültürel zenginlik açısından ülkenin en zengin bölgelerinden biri olma özelliğine sahiptir.

Kesinlikle görülmesi gereken yerlerin başında tabiki Göreme ve Uçhisar geliyor. Burada bölgeye özgü doğal oluşumları gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca Aksaray’da bulunan Ihlara Vadisi de kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biridir.

Bölgede gidilmeden dönülmeyecek yerlerden biri de kesinlikle Derinkuyu’da bulunan Yeraltı Şehridir.

İnsanların bölgeye karşı duydukları en büyük hayranlıklardan biri de Balon Gezisidir. Bu geziye katılma imkanınız yoksa bile gün doğumunda balonların havadaki görüntüsünü görmek için o saatte orda bulunmalısınız.

Bir diğer popüler aktivite ise Türk Gecesidir. Türk mutfağının zenginlikleri ve müzikleri ile unutulmaz bir eğlence yaşayabileceğiniz bu aktiviteye bölgedeki bir çok mekanda rastlayabilirsiniz.

Bu bölgede yemek yerken ne yediğinizden daha çok nerde yediğiniz önemlidir. Kapadokya’ya gidip de kayadan oyma bir mekanda yemek yemeden döner iseniz tam anlamı ile bölgenin ambiyansına kapılmış sayılmazsınız. Aynı şekilde kayadan oyma konaklama tesisleri de bulunmaktadır. Fakat bu mekanlar yapısı itibari ile genellikle 4-5 odalı şekilde hizmet verebiliyor ve bu durum da fiyatların biraz yüksek olmasına neden oluyor. İmkanınız var ise bu konsept otellerde kalmak size asla unutmayacağınız bir deneyim daha yaşatacaktır.

 

Kapadokya Otelleri ne hemen Wtatil.com güvencesi ile rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

İletişim
Adres : Atatürk Mahallesi Ataşehir Bulvarı Gardenya 3 42-K Blok No:7/1/114 Ataşehir - İstanbul
Telefon : 0850 255 66 99
Eposta : info@wtatil.com
Wtatil.com resmi rezervasyon sitesidir. En iyi fiyat ve fırsatlara www.wtatil.com dan ulaşın.
Belge No : 11361
Başlık : Wtatil Seyahat Turizm Acenteliği Ticaret Limited Şirketi
Call Center