Zanzibar Turu Qatar Havayolları ile 5 Gece 6 Gün Her Pazartesi Hareket Zanzibar - İstanbul

Qatar Havayolları ile

Zanzibar Turu
5 Gece 6 Gün Konaklama

1.Gün

İstanbul –Doha- Zanzibar

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Qatar Airways kontuarı önünde 15:00’te buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerimizi takiben Qatar Havayollarının  QR242 sefer sayılı tarifeli uçuşu  ile saat 18:20’de Doha’ya hareket . Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuk sonrası Doha Uluslararası Havalimanına varış. Ardından Qatar Havayollarının QR1487 sefer sayılı tarifeli uçuşu  ile saat 01:40’da Zanzibar’a hareket. Geceleme Uçakta.

2.Gün

Zanzibar

Sabah 08:00’de Zanzibar'a varış. Kapı Vizesi işlemlerimiz sonrası alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Doğu Afrika kıyılarının 23 mil uzağında bulunan Zanzibar, baharat kokuları, dar sokakları, sedef işleme kapıları, mercan resifleri, ılık tropik suları, beyaz kumsallı plajları ile Hint Okyanusu’nda adeta bir cennet ada.. Ada aynı zamanda, zengin bir tarihe de ev sahipliği yapar. Geceleme Zanzibar'da otelimizde.

3.Gün

Zanzibar

Sabah kahvaltısı sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için sabahtan extra olarak Zindan Adası Turu. Zanzibar kentinin tam karşında yer alan bu ada Hapishane olarak yapılması karşılık hiç kullanılmamıştır. Sonraları kölelerin karantinası için kullanılan adada hala kalıntılar görülebilir. Adanın küçük bir kısmından çok güzel bir plaj vardır ayrıca snorkel de yapabilirsiniz. Ayrıca bu ada koruma altındaki büyük kaplumbağalara ev sahipliği yapmaktadır. Ögleden sonra dileyen misafilerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Yunus izleme turu. Yarım gün ve ögleden sonra yapılacak olan turumuz için adanın güney noktasındaki kızımkazı balıkçı köyüne gidiyoruz. Bu turda Yunusları çok rahat görebilir ve hatta onlara yakın yüzebilirsiniz. Ayrıca bu köyde İslamiyetin Doğu Afrikadaki ilk eserlerinden kalma camiyi görebilirsiniz. Sonrasından otele dönüş ve geceleme otelimizde.

Zindan Adası Turu: 60.-EUR

4.Gün

Zanzibar

Kahvaltının ardından, güneş, deniz ve tropik sahillerin büyülü dünyasında, adanın keyfini çıkarmak üzere gününüz serbest.. Dilerseniz, Jozani Ormanı ve Baharat Çiftlikleri gezisine katılarak gününüzü renklendirebilirsiniz. Baharat, Zanzibar’ın önemli gelir kaynaklarından.. Adanın orta bölümlerini kaplayan baharat bahçeleri, genellikle bahçe sahibi aile üyelerinden birinin eşliğinde gezilir. Gezi sırasında zencefil, karanfil, vanilya, karabiber, tarçın, hindistan cevizi ve birçok baharat çeşidinin yetiştiriliş ve işlenişini öğrenmeniz, bitkilerden örnekler almanız mümkün. Geceleme otelimizde.

Baharat Turu : 60.-EUR

5.Gün

Zanzibar

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen Misafirlerimiz için extra Blue Safari Turu.Tur bitimi otelde dönüş ve geceleme otelimizde.

Blue Safari Turu: 90.- EUR

6.Gün

Zanzibar

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Denizin ve güneşin tadını çıkarabilir, okyanusun derinliklerine dalış yapabilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra turlara katılabilirler. Geceleme Zanzibar'da otelimizde.

7.Gün

Zanzibar – Doha –İstanbul

Rehberimizin belirleyeceği saatte  havalimanına transfer. Saat 23:05’te Qatar Havayolları QR1494 tarifeli seferi ile Doha’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 05:35’te Doha Uluslararası Havalimanına varışımızın ardından  QR241 Sefer sayılı Qatar Havayolları tarifeli seferi ile saat 09:45’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Sabiha Gökçen Havalimanına varış saatimiz 13:50.Bir sonraki  turumuzda görüşmek dileği ile...

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·Qatar Havayolları ile SAW-DOH-ZNZ-DOH-SAW parkurunda ekonomi sınıfı uçak biletleri

·Uçak içi ücretsiz ikramlar

·Havalimanı vergisi

·Havalimanı Otel Havalimanı  Transferler

·Tercih edilecek Otellerde Belirtilen Pansiyon Tipine Uygun 5 Gece Konaklamalar

·Yerel Rehberlik hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)

·Tanzanya Kapı Vizesi 50 USD

·Gidiş ve Dönüşte Yapılacak PCR Testleri

·Seyahat sağlık sigortası 30 EUR (İsteğe Bağlı)

·Kişisel harcamalar

·Extra Turlar

Call Center