Zanzibar - Tanzanya Safari Turu 24 Ocak Hareket Zanzibar - İstanbul

Serengeti Milli Parkında Safari ve Hint Okyanusunun Bembeyaz Kumsallarında Egzotik Bir Tatil

Qatar Havayolları ile Sömestre Özel
Zanzibar - Tanzanya Safari Turu

1.Gün

İSTANBUL-DOHA-ZANZİBAR 24 OCAK 2022

İstanbul Yeni  Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Qatar Airways kontuarı önünde 17:00’de buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerimizi takiben Qatar Havayollarının  QR246 sefer sayılı tarifeli uçuşu  ile saat 19:45’te Doha’ya hareket . Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuk sonrası Doha Uluslararası Havalimanına varış. Ardından Qatar Havayollarının QR1487 sefer sayılı tarifeli uçuşu  ile saat 02:10’da Zanzibar’a hareket. Geceleme Uçakta.

2.Gün

ZANZİBAR-ARUSHA-MANYARA GÖLÜ 25 OCAK 2022

Sabah saat 08:00’de Zanzibar’a varış. Kapı Vizesi işlemlerimiz sonrası yerel havayolu ile Tanzanya’nın ve Doğu Afrika’nın “safari başkenti”  Arusha’ya 1 saat sürecek keyifli bir  yolculuk yapıyoruz. Arusha havalimanına varış sonrası bizleri bekleyen özel aracımız ile  Manyara Gölü Milli Parkına Yolculuk ediyoruz.Manyara Gölü 400’den fazla kuş türüne ev sahipliği yapar.Bazı Örnekler; Pembe Flamingo,antiloplar,su aygırları, filler ve bufalolar dahil olmak üzere bir çok hayvan türüne ev sahipliği yapar. Dinlenmek ve huzur bulmak için kendinizi rahatlatıcı bir ortamda bulacaksınız. Manyara Kelimesi çit oluşturmak için kullanılan ağaç bitkileri olan Masai’nin dili olan ‘’Maa’’ kelimesinden gelir. Parkın üçte ikisi alkali göldür ve çoğunlukla sular altındadır. Maceracı ve doğayı seven biriyseniz burası sizin için bir cennet. Akşam yemeği ve Geceleme Kamp Alanında.

3.Gün

MANYARA GÖLÜ - SERENGETİ  26 OCAK 2022

Sabah kahvaltımızın ardından kamp alınından ayrılarak Serengeti’nin uçsuz bucaksız ovalarına doğru 4X4 araçlarımızla ilerliyoruz. Kenya’da bulunan Masai Mara bölgesinin yaklaşık 7 katı büyüklüğünde olan ve Afrika’nın en iyi safari gezilerinin yapıldığı Serengeti Ulusal Parkı sizleri büyüleyecek. Parkta bulunan çok çeşitli vahşi yaşama tanıklık edeceksiniz. Öğle Yemeğimizi Milii Park’ta alıyoruz. Sonrasında kamp alanına transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme kamp alanında.

4.Gün

SERENGETİ - NGORONGO KRATERİ 27 OCAK 2022

Sabah Kahvaltımızın ardından Serengeti milli parkında bir sabah avı sürüşüne çıkıyoruz.Aslanları her yerde görmek mümkün. Çita güneydoğu Ovalarında çok yaygındır, Leopard genellikle Seronera Nehri boyunca büyük ağaçlarda gezmektedir. Büyük Bufalo Sürüsü, daha küçük Fil ve Zürafa grubu ve binlerce Antilop, Impala ve ceylanı yılın herhangi bir zamanında Serengeti'de ikamet etmektedir. Gezimizin ardından Ngorogoro krateri yönünde devam ediyoruz. Kraterin kenarına ulaşır ulaşmaz, bu etkileyici doğa harikasının olağanüstü manzarasınına hayran kalacaksınız. Akşam yemeği ve gecelemeyi kamp alanında Geçiriyoruz.

5.Gün

NGORONGO KRATERİ  - ARUSHA – ZANZİBAR 28 OCAK 2022

Sabahın erken saatlerinde Dünyaca ünlü Afrika kahvesini içtikten sonra tüm duyularınız devreye girecek ve bir sabah avı sürüşünde vahşi hayatın heyecanını yaşayacaksınız. Tahmini 7.000 antilop, 4.000 zebra, 3.000 eland, 3.000 ceylan, 600 sırtlan, 200-300 fil, 60'ın üzerinde aslan, 30 gergedan ve diğerleri. 25.000'den fazla vahşi yaratıkta Ngorongoro Krateri evi olarak adlandırılır. Bu alan içinde 500 kuş türü, Devekuşları, kori toy kuşları, sekreter kuşu ve daha fazlasını bulacaksınız. Kasım'dan Nisan'a kadar ziyaret eden ve burada ikamet eden sayısız göçmen kuşa tanık olun. Yerli kabilelerin bir koruma alanında yaşamalarına izin verilir ve yerel Masai, hayvanlarını yakındaki Buffalo Sürüleri ile uyum içinde krater tabanında otlatır. Turumuzun ardından anlatacak bir çok hikaye ile Arusha dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Havalimanına varış sonrası yerel havayolları ile Zanzibar’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer. Geceleme Otelimizde.

6.Gün

ZANZİBAR 29 OCAK  2022

Sabah kahvaltımızın ardından tüm gün okyanusun ve bembeyaz kumsalların tadını çıkarıyoruz. Geceleme Otelimizde.

7.Gün

ZANZİBAR-DOHA-İSTANBUL 30 OCAK 2022

Sabah Kahvaltımızın ardından  serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte  havalimanına transfer. Saat 23:15’te Qatar Havayolları QR1488 tarifeli seferi ile Doha’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 05:05’te Doha Uluslararası Havalimanına varışımızın ardından  QR239 Sefer sayılı Qatar Havayolları tarifeli seferi ile saat 07:55’te İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul Havalimanına varış saatimiz 12:25.Bir sonraki  turumuzda görüşmek dileği ile

Dahil Olan Hizmetler :

 • Qatar Havayolları ile IST-DOH-ZNZ-DOH-IST parkurunda ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Zanzibar-Arusha-Zanzibar İç Hat Uçak Biletleri
 • Zanzibar 4* Otellerde 2 Gece Konaklama
 • Çadır Kamp Alanında 3 Gece Konaklama
 • 5 sabah Kahvaltısı
 • 3 Öğle Yemeği
 • 3 Akşam Yemeği
 • Programda belirtilen Tüm Turlar
 • Ngorongoro Kraterine giriş ve Safari
 •  Seregenti Ulusal Parkına giriş ve Safari
 • Uçak içi ücretsiz ikramlar
 • Havalimanı vergisi
 • Havalimanı Otel Havalimanı Transferler
 • Yerel Rehberlik hizmeti

 

Dahil Olmayan Hizmetler :

 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Tanzanya Kapı Vizesi 50 USD
 • Gidiş ve Dönüşte Yapılacak PCR Testleri
 • Seyahat sağlık sigortası 30 EUR (İsteğe Bağlı)
 • Kişisel harcamalar
 • Ekstra Turlar
Call Center