Vize Dahil Dubai Turu Y.P. Ekstra Turlar ve Çevre Gezileri Dahil Dubai - İstanbul Havalimanı

VVize Dahil Dubai Turu Emirates Havayolları ile 
YYarım Pansiyon, Ekstra Turlar ve Çevre Gezileri Dahil

10 Kasım 2021 - 24 Kasım 2021 - 8 Aralık 2021 - 26 Ocak 2022 
Tarihleri hareketli

1.Gün

İSTANBUL – DUBAİ (Öğle Yemekli Eski & Yeni Dubai Şehir Turu)

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat öncesi itibarı ile gerçekleştireceğiniz bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Emirates Hava Yolları ‘nın EK118 sefer sayılı uçuşu ile 01:15 ‘de Dubai ‘ye hareket ediyoruz. Yerel saatle 06:30 ‘da Dubai’ye varışımız ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile öğle yemekli Eski & Yeni Dubai Şehir Turu programımız için hareket ediyoruz. Petrol öncesi ve sonrası Dubai ‘yi gözlemleyebileceğimiz turumuzda ilk olarak, Dubai ‘nin ilk yerleşim bölgesi olan Bastakiya Bölgesi ‘ni ve bu bölgede bulunan Bedevi mahalleleri, Meena Pazarı, Kumaş Pazarını ziyaret ediyoruz. Ardından Abra adı verilen Dubai’nin geleneksel teknesine biniyor, dünyaca ünlü markaların imitasyon ürünlerinin bulunduğu Dubai ‘deki ekonomik alışveriş bölgelerinden biri olan Altın ve Baharat çarşısına doğru yola çıkıyoruz. Lokal restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından turumuza Sheikh Sarayı bahçesinde fotoğraf molası ile devam ediyoruz. Sonrasında “Gökdelenler Caddesi” olarak bilinen Sheikh Zayed yolu üzerinden ulaşacağımız, Dubai’ nin ikonik simgelerinden biri olan ‘’ Yelken Oteli’’ olarak tanıdığımız Burj Al Arab Oteli ziyaret ediyoruz. Devamında Dünyaca ünlü Palmiye Adası ve muhteşem yapıları ile şehrin turistik merkezlerinden birisi olan Dubai Marina (Yat Limanı ve Marina Walk) görülecektir. Turumuzun ardından otele transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

2.Gün

DUBAİ – (Akşam Yemekli Dubai Fenomenleri ve Dhow Cruise Tekne Turu)

Sabah kahvaltısı ardından deniz & kum & güneş veya alışveriş için serbest zaman. Akşam saatlerinde, Akşam Yemekli Dubai Fenomenleri ve Dhow Cruise Tekne Turu programımız için hareket ediyoruz. Turumuzda ilk olarak, Dünya’nın en büyük alışveriş merkezlerinden birisi olan Dubai Mall ziyaret edilecektir. Ardından ışık ve ses gösterisi içeren Fountain Show ‘u izledikten sonra 828 metre yüksekliği ile Dünya ‘nın en yüksek yapısı olan Burj Khalifa ’yı göreceğiz. Sonrasında iki kez Guinness Rekorlar Ödülü’nü kazanan, lazer ve ateş ile desteklenen su gösterisini ve projeksiyon yansıtmasını izlemek için, alışveriş ve eğlence merkezi Festival City ‘ye hareket edilecek ve kısa serbest zaman sunulacaktır. Tur, açık büfe servis edilecek ve soft içeceklerin dahil olduğu akşam yemeği eşliğinde, Dubai ‘nin ışıkları altındaki güzelliğini farklı açılardan gözlemleme imkanına sahip olacağımız tekne gezimiz ile tamamlanacaktır. Tur sonrası otele transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

3.Gün

DUBAİ

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zamanda deniz & güneş ve kumun tadını çıkartabilir, otel aktivitelerinden yararlanabilirsiniz ve rehberimize danışarak kişisel aktivitelere katılabilirsiniz. Otelde tercihinize göre yarım pansiyon konseptindeki öğle veya akşam yemeğini alabilirsiniz.

4.Gün

DUBAİ – (Akşam Yemekli Çöl Safari Turu)

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman sunuyoruz. Bu serbest zamanda deniz & güneş ve kumun tadını çıkartabilir ve otel aktivitelerinden yararlanabilirsiniz. Öğleden sonra Çöl Safari Turu (BBQ & Akşam Yemeği ve Soft içecekler dahil) programımız için hareket ediyoruz. Turumuzda 4x4 Jeeplerle çölde unutulmaz anlar yaşayıp, gün batımı eşliğinde fotoğraf molası vereceğiz. Yapacağımız çöl safarinin hemen ardından Bedevi kampına hareket edeceğiz. Burada düzenlenecek olan dans ve müzikli eğlence eşliğinde, akşam yemeğimizi alacağız. İsteyen yolcularımız deve üzerinde kısa bir gezintiye çıkabilir, geleneksel motiflerin kullanıldığı kına dövmesi yaptırabilir, Arap coğrafyasına ait geleneksel Kandura ve Abaya kıyafetleri ile fotoğraf çektirebilirler. Bedevi hayatını deneyimleyeceğimiz bu turumuz sonrasında otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

5.Gün

DUBAİ – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerinin ardından İstanbul’a gerçekleşecek olan dönüş uçuşumuz için Dubai Havalimanı ‘na transfer. Bagaj teslim, check-in, bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Emirates Hava Yolları ‘nın FZ121 sefer sayılı uçuşu ile 14:20 ‘de İstanbul ‘a hareket ediyoruz. TSİ 18:30 ‘da İstanbul Havalimanı ‘na varış ve turumuzun sonu.

 

Serbest zamanlarda katılabileceğiniz ekstra tur programları ve aktiviteler:

  • Dubai Akşamları & Yemekli ve Eğlenceli Taverna Turu (85 €):

Turumuzda ilk olarak gün batımının ve akşam ışıklarının kattığı eşsiz güzelliği ile La Mer Beach ‘de gerçekleştireceğimiz keyifli yürüyüş ardından, Dubai ‘nin Venedik’i” olarak bilinen Souk Medinat Jumeirah ‘ı ziyaret edeceğiz. Souk Medinat’ın kapalı çarşıyı andıran yerel dükkanlarında ve keyifli kafelerinde sunacağımız serbest zaman esnasında Burj El Arab Hotel’i farklı açılardan fotoğraflama şansına sahip olacağız. Turumuzun son bölümünde ise Dubai’nin eğlence, show ve canlı müzikleri ile ünlü tavernalarında soft içeceklerin de dahil olduğu akşam yemeği eşliğinde keyifli bir gece geçireceğiz.

  • Öğle Yemekli Abu Dhabi Şaheserleri Turu (85 €):

Bu turumuzda ilk olarak, eğlence adası olarak bilinen Yas Adası gezimizi düzenliyoruz.  Görülecek yerler arasında Formula 1 Abu Dhabi Grand Prix, Yas Marina, Yas Waterworld, Warner Bros ve Ferrari World eğlence merkezleri panoramik olarak görülecek olup, Yas Mall da serbest zaman verilecektir. İsteyen yolcularımız Ferrari markasına ait hediyelik eşya ve aksesuarları satın alabileceğimiz Ferrari Store ‘da alışveriş imkânı bulacaklar. Ardından, Saadiyat adası ve Abu Dhabi Louvre Müzesi yolu üzerinden varacağımız Hurma Pazarı ‘nda kısa bir mola veriyoruz. Ardından 7 Emirliğin başkenti olarak bilinen Abu Dhabi ‘de gerçekleştireceğimiz gezi esnasında 40 yıl öncesine kadar küçük bir balıkçı köyü olarak bilinen başkentin, bugün ne kadar modern bir şehir olduğuna tanık olacağız. Abu Dhabi gezimiz esnasında, Emirates Palace, Etihad Towers ve Corniche panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.  Turumuzun devamında, tasarımında dünya kültürlerini birleştirme amacı ile Dünya ‘nın birçok farklı ülkesinden getirilen malzemelerinin kullanıldığı ve pek çok mimari akımın harmanlanmış olduğu, Osmanlı mimarisinin de etkilerinin görüldüğü, 82 farklı boyutta kubbesi olan, 17.000 metrekare avlusu ve camii içerisinde Dünya ‘nın en büyük halısının bulunduğu, avizeleri pırlantalardan oluşan ve Dünya ‘nın sayılı büyük camileri arasında olan Sheikh Zayed Camii görülecektir.

  • Öğle Yemekli Palmiye Adası Beach Club Turu (85 €):

Bu turumuzda insanoğlunun en büyük mimari projelerinden biri olan, dünyanın etrafında 3 metrelik duvar örülebilecek kadar kum ve kaya kullanılarak yapımı 7 yılda 2008 yılında tamamlanan, Dünya jet sosyetesinin villalarının bulunduğu Palmiye Adası ‘ndaki beach club ‘da öğle yemeği eşliğinde deniz & kum & güneş ve eğlencenin tadını çıkartacağız.

Rezervasyonlarınız için tur esnasında lokal acente yetkilisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Dahil Olan Hizmetler :

Emirates Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul HL (IST) – Dubai (DXB) – İstanbul HL (IST) uçak bileti
Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
Uçak içi ikramlar,
Tercih edeceğiniz otelin standart oda kategorisinde toplam 4 gece oda & kahvaltı konaklamalar
Türkçe rehberlik hizmetleri (10 kişinin altında katılım olan turlarda İngilizce lokal rehberlik hizmeti sunulacaktır)
Eski & Yeni Dubai Şehir Turu – Öğle Yemeği Dahil
Akşam Yemekli Dubai Fenomenleri ve Dhow Cruise Tekne Turu
Çöl Safari Turu – BBQ & Akşam Yemeği ve Soft İçecekler Dahil
85 Euro bedelindeki Dubai Vizesi (Paket tur seyahat sürecince geçerlidir ve tek girişlidir. Vize geçerlilik süresi uzatılamaz)
(Yeşil pasaport sahibi ve vizeden muaf misafirlerimiz, “Vize Dahil Kampanyası” haklarını serbest zamanda katılabilecekleri ekstra tur ve aktiviteler seçeneklerinden birine ücretsiz katılarak kullanabileceklerdir.)

TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası
 

Dahil Olmayan Hizmetler :

Yurt dışı çıkış harcı bedeli (50 TL)
Covid-19 kapsamlı zorunlu multi risk seyahat güvence paketi (kişi başı 20 Euro)
Uçak içi ikramlar
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
Turlar esnasında ziyaret edilecek müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
Tourism Dirham (Yerel otoriteler tarafından alınan ve misafirler tarafından otele direk ödenen gecelik kişi başı 2€-4€ olan konaklama vergileridir.)

 

Call Center