Saraybosna Turu 2 Gece 3 Gün Pegasus Havayollarıyla Saraybosna - İstanbul Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile Promosyon Saraybosna Turu

PROMOSYON SARAYBOSNA TURU 2 GECE 3 GÜN PEGASUS HAVAYOLLARI ILE

1.Gün

İstanbul – Saraybosna 

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Wtatil kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 08:00'da buluşma. Pegasus  Hava Yollarının 291 sefer sayılı tarifeli uçağı ile  saat 10:25'de Saraybosna’ya  hareket ediyoruz. Yerel saat ile 11:20'da Saraybosna’ya varışımızın ardından   bizleri bekleyen özel aracımız ile Saraybosna şehir turu için hareket ediyoruz. Saraybosna'ya şehrin simge yapılarından olan merkez kütüphane binasının önünde aracımızdan inip yürüyerek yapacağımız şehir turuna başlıyoruz. Merkez kütüphane, hikâyesini dinlediğinizde çok şaşıracağınız Inat Kuca, Osmanlı döneminde inşa edilmiş Latin Köprüsü ve 1.Dünya Savaşı'nın çıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan arşidükü Franz Ferdinand ve eşinin vurulması olayının yaşandığı noktayı gördükten sonra şehrin kalbi Başçarşı'ya doğru devam ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nda bir gelenek olan sebili ve adını bu eserden alan Sebil Meydanı ile devam eden turumuz, tarihi yapısını halen korumuş Baş çarşı sokaklarında devam edecek. Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camisi ve Saat Kulesi göreceğimiz diğer eserler. Şehrin en popüler caddesi Ferhadija'da Avusturya-Macaristan İmparatorluğu dönem mimarisini yansıtan binalar, Katolik Katedrali, Markale Pazarı, kapalı pazar yeri ile devam edecek turumuz 2.Dünya savaşı kurbanları anısına yapılan Sönmeyen Ateş Anıtı'nda sona erecek. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Vrelo Bosne-Savaş Tüneli turumuza katılabilirler. Turumuza katılan misafirlerimizle ilk olarak Saraybosna'nın su kaynağı Vrelo Bosne'yi ziyaret ediyoruz. İgman Dağı'nın eteklerinde yer alan ve Bosna Nehri'nin kaynağını oluşturan Vrelo Bosne, yeşilin her tonunu bir arada bulabileceğiniz, dereler, şelaleler ve göletlerden oluşan inanılmaz güzellikte doğal bir parktır. Buradaki turumuzun devamında yakın geçmiş zamanda yaşanan iç savaşta şehrin kuşatma sırasında hayata bağlanmasını sağlayan savaş tünelini ve müzesini ziyaret ediyoruz. Tünelin ziyarete açık kısmını görme şansına sahip olacağımız ziyaretimizde, izleyeceğimiz video ile duygusal anlar yaşayacağız. Savaş tüneli ziyaretimizin ardından otelimize hareket. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Boşnak Gecesi turuna katılabilirler. Saraybosna'nın otantik restoranlarından birinde yerel müzikler ve folklor eşliğinde alacağımız akşam yemeğimiz ile unutulmaz bir gece yaşayacağız. Gecenin sonunda otelimize hareket. Geceleme otelimizde. 

 

Extra Tur: Vrelo Bosne - Savaş Tüneli : 25 Euro (Yetişkin/Kişi Başı) Extra Tur: Boşnak Gecesi : 45 Euro (Yetişkin/Kişi Başı) 

2.Gün

Saraybosna 

Uyandırma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından düzenlenecek olan ekstra olarak düzenlenecek öğle yemekli Poçitel-Mostar turuna katılabilirsiniz. Turumuzda, ilk olarak Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırdaki karakol köyü konumundaki Poçitel'i ziyaret ediyoruz. Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Poçitel, 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köyde çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Burada verilecek çay ve kahve molasından sonra Mostar'a doğru hareket ediyoruz. Mostar'a varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrar açılmıştır. Mostar eski şehrinin Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Öğle yemeğimizi yerel bir restaurant’da aldıktan sonra Saraybosna’ya otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 

 

Extra Tur:  Öğle Yemekli Mostar Poçitel turu : 60 Euro (Yetişkin/Kişi Başı) 

3.Gün

Saraybosna - İstanbul 

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Travnik-Jajce-Pliva Şelalesi Turumuza katılabilirler. İlk olarak Jajce’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Doyulmaz güzellikler ile süslü Jajce’nin Pliva Şelalesini ziyaret ediyoruz. Bosna’da bulunan iki şelaleden birisi olan bu doğa harikasının su ve kuş sesleri eşliğinde keyfini yaşamak için çay-kahve molası veriyoruz. Ardından şehrin eski kalesini geziyoruz. Jajce gezimizin ardından Travnik’e doğru hareket ediyoruz. Travnik’e varışa istinaden öncelikle eski kaleyi gezmeye başlıyoruz. Bosna Krallığında yapılmış ve Osmanlı hakimiyeti sırasında kullanılmış kale ziyaretimizin ardından Osmanlı’nın Bosna’da yapmış olduğu cami olan Süleymaniye camisini geziyoruz. Ardından şehir merkezinde yürüyüş yapıyoruz. Travnik şehrinde görülmesi gereken en önemli yerlerden birisi olan Nobel Barış ödüllü yazar Ivo Andricin evine doğru ilerliyoruz. Özellikle Balkan coğrafyasında yaşanan etnik ayrımcılığın nedenlerini Dünya’ya en güzel şekilde anlatan bu ünlü yazarın müzeye çevrilmiş olan evini ziyaret ettikten sonra Fatih Sultan Mehmed’in su içtiği rivayet edilen Mavi Suyu gezip, Saraybosna dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Saraybosna Havalimanına transfer. Check in işlemleri ardından Pegasus Havayollarının PC 294 tarifeli seferi ile saat 18:05’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 20:55’de İstanbul’a varış ve Wtatil hizmetlerinin sonu. Bir sonraki turumuz da görüşmek dileğiyle. 

 

Extra Tur: Travnik-Jajce-Pliva Şelalesi Turu: 60 Euro (Yetişkin/Kişi Başı) 

UÇUŞ DETAYLARI

Pegasus Havayolları ile;

 PC291 İstanbul-S.Gökçen (SAW)-> Saraybosna (SJJ) 10:25 - 11:20

PC294 Saraybosna (SJJ)->İstanbul-S.Gökçen (SAW) 18:05 - 20:55

 

**Diğer şehirlerden bağlantı fiyatlarını sorunuz. 

 

**Uçuş saatlerinde değişiklikler olabilmektedir. Bu nedenle bağlantı uçuşlarınızı almadan acentenizden uçuş saatlerini teyit etmeniz önemle rica olunur. Aksi halde oluşabilecek aksaklıklardan Wtatil sorumlu değildir.

 

KONAKLAMA DETAYLARI

4* Exclusive Hotel vb.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Pegasus Havayolları ile İstanbul (Sabiha Gökçen) - Saraybosna - İstanbul (Sabiha Gökçen) arası uçak bileti,

4* otellerde 2 gece oda kahvaltı konaklama,

Panoramik Saraybosna şehir turu,

Havalimanı / otel / havalimanı transferleri,

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti (Varışta karşılamalı),

Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortası)

KDV dahildir.

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri,

Yurt Dışı Çıkış Harcı bedeli 15 TL (Sadece bankaya veya havalimanı vergi ofisine ödenir),

Her türlü kişisel harcamalar,

Şoför ve rehber bahşişleri (Kişi başı 5 €),

Programda belirtilen ekstra turlar,

Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,

Seyahat Sigortası 15 Euro / 65 yaş üzeri 30 Euro  

Call Center