Sakız Adası 2021 / Her Perşembe Hareket Sakız Adası - Çeşme

Her Perşembe Hareket!

Sakız Adası Turu 3 Gece 4 Gün Akşam Yemekleri Dahil!
Her Perşembe Hareket

Çeşme'den Feribot Seferleri ile

1.Gün

ÇEŞME - SAKIZ ADASI

Çeşme Limanında 07:00’da buluşma. 09:00'da Gümrük işlemlerinin ardından, güzergâhın en hızlı tekneleriyle Sakız adasına hareket. 09:20'de Sakız adasına varış. Otele giriş işlemleri, Serbest zaman ve geceleme Sakız adasında otelimizde.

2.Gün

SAKIZ ADASI

Sabah kahvaltısının ardından deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilmek için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz araç kiralayabilir. Sakız adasını dilediğince gezebilir yada Extra turlarımıza katılabilirler

 

 

Ekstra Tur : Geleneksel Müzikli Yunan Taverna

 

Dileyen misafirlerimiz akşam saat 20.30’da extra olarak Geleneksel Müzikli Yunan Taverna gecesine katılabilir. (45.-€/ Fix Menü – Limitli İçki) Dileyenler kendi imkanları ile birbirinden güzel tavernaları, barları keşfedebilir, sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilirler.

3.Gün

SAKIZ ADASI

Sabah kahvaltısının ardından deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilmek için serbest zaman Dileyen misafirlerimiz araç kiralayabilir. Sakız adasını dilediğince gezebilir yada Extra turlarımıza katılabilirler

 

Ekstra Tur : Ada & Volkanik Plaj Turu

 

Dileyen misafirlerimiz ekstra ücret ödeyerek tam gün Ada & Volkanik Plaj Turuna katılabilirler. (60.-€) Turumuz sabah kahvaltısı ardından saat 08.30’da başlıyor. İlk olarak, UNESCO’nun “Dünya Kültür Mirasları” listesinde yer alan, sahip olduğu freskler ile Bizans sanatının en önemli eserleri arasında gösterilen ve günümüzde dini işlevini sürdüren Nea Moni Manastırını ziyaret ediyoruz. (Müsaitlik olmaması durumunda içeriye giriş yapılamayabilir!) Ardından Ortaçağ’da kayalar üzerine kurulmuş taş evlerden oluşan, günümüzde pek fazla yaşam olmadığından “Hayalet Şehir” olarak da anılan etkileyici görünüme sahip Anavatos köyüne gidiyoruz. Burada yapacağımız kısa bir yürüyüş ve fotoğraf molası sonrası Avgonima Köyüne geçiyoruz. Burada yine Ortaçağ’da inşa edilmiş küçük taş evlerin ve daracık sokakların Kilisenin bulunduğu meydana açılan bu antik köyde kısa bir kahve ve fotoğraf molası veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada meşhur peynirin tadına bakarak satın alabilirler. Bir sonraki durağımız yine Ortaçağ’da yapılmış irili ufaklı birçok taş evlerin oluşturduğu dar ve gizemli sokaklarda büyüleneceğiniz Vessa köyü olacak. Burada vereceğimiz kısa serbest zamanda dileyenler meşhur ve orijinal ev yapımı Makarna / Rizotto / Spagetti v.b hamur işlerini köy kadınlarından satın alabilecekler. Vessa köyünden sonra etkileyici manzaralı yollardan ve Limenas’dan geçerek, yine Ortaçağ’da yapılan, birbirlerine yaslanan taş evlerin dış cephelerinin kale duvarını oluşturan, labirent sokaklarıyla meşhur ve Sakız | Chios adasının en eski ve en turistik yerleşim yeri olan Mesta Köyüne ulaşıyoruz. Mesta köyünün labirent sokaklarında yapacağımız yürüyüş ile ulaştığımız meydanda öğle yemeği ve fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Olympi Köyünü otobüsten panoramik olarak görerek, sizleri büyüleyecek, ön cephelerinde beyaz ve siyah geometrik şekillerin sıva üzerine işlendiği el oymacılığı tekniği ile inşa edilen evlerin oluşturduğu bir başka Ortaçağ köyü Pyirgi’ye gidiyoruz. Burada yapacağımız kısa yürüyüş ardından alışveriş ve fotoğraf için meydanda vereceğimiz serbest zaman ardından adaya adını veren damla sakızı ağaçlarının arasından geçerek Damla Sakızı Müzesini birlikte geziyoruz. Alışveriş için kısa bir zaman ardından,  günümüzde aktif olmayan Psaronas Yanardağının patlaması sonucu volkanik çakılların oluşturduğu Mavra Volia plajında yüzme molası veriyoruz. (Burada üst değiştirme kabinleri mevcut olup, doğası gereği şezlong ve şemsiye imkanı yoktur!) Gün batımıyla birlikte otelimize hareket ediyor ve turumuzu noktalıyoruz. 

4.Gün

SAKIZ ADASI - ÇEŞME

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılış. Deniz kum güneşin tadını çıkarabilmek için serbest zaman. Bu sevimli kasabada alışveriş veya muhteşem Ege manzaralı restoranlarda uzo ile geleneksel lezzetleri tatma keyfini çıkarabilirsiniz. Sonrasında gümrüğe transfer. 18.00’de Sakız adasından hareket. Çeşme’ye varış ve Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

Dahil Olan Hizmetler :

Çeşme – Sakız adası - Çeşme gidiş-dönüş hızlı katamaran biletleri
Seçilecek otellerde 3 gece Yarım pansiyon konseptinde konaklama
Liman - Otel - Liman Arası Transferler

 

Dahil Olmayan Hizmetler :

Yurtdışı Çıkış Harç Pulu                  : 50.-TL
Vize Ücreti                                         : 135.-Eur
Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar)   : 15.-Eur
Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası)   : 30.-Eur
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
Şehir ve otel vergileri
Opsiyonel turlar
Türkçe Rehberlik hizmetleri

Call Center