Romanya Transilvanya ve Şatolar Turu Tüm Çevre Gezileri ve Ekstra Turlar Dahil Sömestre Özel Bükreş - İstanbul

Otobüs ile
3 Gece 4 Gün
Sömestre Özel

Romanya Trasnilvanya ve Şatolar Turu
Tüm Çevre Gezileri ve Ekstra Turlar Dahil

1.Gün

İSTANBUL – EDİRNE

Buluşma Noktaları:
19:00 Kadıköy Nautilius Avm İspark Otoparkı
19:30 Mecidiyeköy Polat Holding Önü 
20:00 İncirli Ömür Plaza Önü

Tercih ettiğiniz katılım noktalarından misafirlerimizi alıp Lüleburgaz, Edirne üzerinden Hamzabeyli sinir kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri tamamlanması ardından Bükreş yolculuğumuza devam ediyoruz.

2.Gün

BÜKREŞ – KÖY MÜZESİ – ROMEN GECE

Sabah saatlerinde yol üzerinde serbest olarak alacağımız kahvaltının ardından Romanya’nın başkenti Bükreş’e yolculuğumuza devam ediyoruz. Adını “zevk, mutluluk” anlamına gelen “bucur” kelimesinden alan Bükeş’e varışımız ile birlikte yürüyerek gerçekleştireceğimiz şehir turumuza başlıyoruz. Doğu’nun Paris’i olarak tarif edilen Bükreş’te yürüyüş turumuz sırasında Devrim meydanı, Cumhuriyet meydanı, büyük kütüphane, zafer takı, tiyatro binası, Atatürk büstü göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman veriyoruz. Bu sırada Bükreş’in keyifli kafelerinde yerli içeceklerin tadına bakabilir, yemek yiyebilir ve eğlenceli hediyelik eşya dükkanlarından alışveriş yapabilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşmanın ardından Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası’nı dışarıdan fotoğraflayacağımız bir noktada kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Dimitrie Gusti Ulusal Köy Müzesi’ne gidiyoruz. (Giriş ücretleri misafirlere aittir.) Rumen kırsal yaşamının kesitlerine tanıklık edeceğimiz bu otantik gezimizin ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

3.Gün

PELEŞ ŞATOSU – BRAN (DRAKULA) ŞATOSU – BRAŞOV

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Transilvanya bölgesine doğru yola koyuluyoruz. Yol üzerinde enteresan köyler ve Karpat dağlarını görme şansı yakalayacaksınız. Kış turizminin önemli noktalarından biri olan Sinaia bölgesine varışımızın ardından Romanya’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Şatosu ilk ziyaret edeceğimiz yer oluyor. Rehberimizin vereceği bilgiler eşliğininde bu muhteşem yapıyı gezerken orta çağ şato kültürünün farklılığını birebir görme şansı yakalayacaksınız. Şato dışında vereceğimiz serbest zaman sonrasında Bran kasabasına doğru yola çıkıyoruz. Burada öğle yemeği molası verip, ardından hikayelere ve filmlere konu olan meşhur Drakula'nın yaşadığı yer olan Bran Kalesine doğru yürüyüşe geçiyoruz, burada hem tarihi hem kültürel bilgilerimizi alırken, aynı zamanda çok farklı bir atmosferi deneyimliyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamandan sonra (program akışı ve saate bağlı olarak) Braşov şehrine doğru yola çıkıyoruz. Romanya'nın en etkileyici şehirlerinden biri olan bu güzel yeri kısa bir şekilde dolaşıp otelimize doğru yola çıkıyoruz. Geceleme otelimizde. (Kale girişleri misafirlere aittir.)

4.Gün

BÜKREŞ – VELİKO TIRNOVA – İSTANBUL

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve bagajlarımızla beraber otelden ayrılıyoruz. Romanya Bulgaristan sınırında pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından eski Bulgar Krallığı’nın başkenti Veliko Trnova’ya gidiyoruz. Kendine özgü yapısı ve muhteşem manzaraları ile bu şehirde yapacağımız panoramik turun ardından serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda kaleyi ziyaret edebilir, hediyelik eşyalar alabilir ve güzel yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Turumuzun ardından rehberimizin vereceği saatte buluşma ile İstanbul’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Ülkemize giriş işlemlerinin ardından Edirne, Lüleburgaz güzergahı üzerinden İstanbul’a varıyor ve turumuzun sonuna geliyoruz. Bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek üzere. Hoşçakalın.

Notlar:
* Turumuzda ön koltuk garantisi verilmemektedir. Rezervasyon sırasına göre sistem otomatik olarak koltuk numaralarını atamaktadır.
*Bebek misafirlerimiz ücretsiz olup, Koltuk verilmemektedir.

Dahil Olan Hizmetler:

 • Otobüsler ile Gidiş Dönüş ulaşım
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • 4* otelde 2 Gece Oda & Kahvaltı konaklama
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 • Şehir Vergileri
 • Gümrük Vergileri
 • Araç içi Sınırlı su ikramı

 

Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
 • Otelde alınan ekstralar.
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Öğle ve Akşam yemekleri
 • Şoför ve rehber bahşişleri
 • Yurtdışı çıkış harcı 150 TL
 • Seyahat Sigortası (65 yaşa kadar): 15.-Eur
 • Seyahat sigortası (66-75 yaş arası): 30.-Eur
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli

 

İptal Güvence Paketi: 15 €

İptal güvence paketi ile 10 iş günü kalana kadar tüm misafirlerimiz nedensiz, sebepsiz, şartsız turlarını iptal ettirebilir, vize ve sigorta bedeli hariç tüm tur bedelini kesintisiz iade alabilirler.

Call Center