Romantik Yol & Ortaçağ Kasabaları Turu THY ile Graz - İstanbul GRAZ & REGENSBURG TURU DAHİL !!

Romantik Yol & Ortaçağ Kasabaları Turu THY ile

1.Gün

İstanbul – Graz - Munich

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali WTATİL kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 05:00’de buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1461 sayılı tarifeli seferi ile saat 08:20’de Graz’a uçuş. Yerel saat ile 08:40’de varış. Varışımızı takiben panoramik Graz şehir turu. Ülkenin en büyük ikinci şehri olma özelliğini taşıyan ve “küçük kale” anlamına gelen Graz şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında; Eski meydan, meydanda bulunan ortaçağ ve İtalyan Rönesansı binaları, Graz ana meydanı, saat kulesi, Scholssberg Tepesi, mimari dönüm noktası olan Graz sanat müzesi ve Mur nehri ile ortasındaki yüzen yapay ada Murinsel bulunmaktadır. Tur sonrası Munich’e doğru yola çıkıyoruz. Varışın ardından yapacağımız panoramik Münich şehir turunda; Steven Spielberg'in Munich filmine konu olan ve 1972’de müsabakaların düzenlendiği Olimpiyat Köyü, fütüristik BMW müze binası, şehrin ana meydanı Marien Platz, Kartpostal favorisi Marienplatz'taki belediye binası, Münih’in en eski kilisesi Aziz Peter, soğan kubbeleriyle taçlandırılmış Fraunkirche katedrali ve büyük meydan Karl Platz göreceğimiz yerler arasında. Gezi sonrası otelimize transfer ve konaklama otelimizde.

2.Gün

Munich

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Füssen & Neusschwanstein Şatosu & Augsburg turuna (95 Eur) katılabilirler. İlk durağımız, romantik yolun incisi Füssen’e hareket. Varışımızı takiben şehir turu. Çoğu fresklerle süslenmiş parlak renkli binaların hoş bir karışımı olan yayalaştırılmış eski şehir meydanı, tipik Bavyera mimarisi binaları, parke taşı döşeli caddeleri ve iyi korunmuş şehir surları şehre eski dünyanın cazibesini verir. Çok sayıda tarihi bina ve sanatsal hazinesi olan Ortaçağdan kalma şehir 700 yaşındadır. Füssen gezimizin ardından Dünyanın yeni 7 harikasından biri olan Neusschwanstein Şatosu'na gidiyoruz. Sadece Walt Disney’in logosuna değil, çeşitli filmlere ve bilgisayar oyunlarına da ilham kaynağı olan bu şatonun son derece masalsı, aynı zamanda da hüzünlü bir hikayesi var. Son durağımız ise Neuss ve Trier'in ardından Almanya'nın en eski üçüncü şehri olan Augsburg. Varışın ardından kentin zengin ve büyüleyici geçmişinin sembolü olan belediye binası, dünyanın en eski sosyal konut projesi Fugger’in konutları, resmi duyuruların vatandaşlara okunduğu Perlach Kulesi, Almanya ve İtalya'yı birbirine bağlayan eski Roma yolunun başladığı Maximilian Caddesi ve müzesi, Alman Barok Galerisi, Schaezler Sarayı, süslü Herkül çeşmesi, Aziz Ulrich & Afra Kilisesi, Azize Anna Manastırı ve Dom Azize Mary Katedralini panoramik olarak geziyoruz. Gezi sonrası otelimize transfer ve konaklama otelimizde.

 

3.Gün

Munich – Nürnberg

Sabah kahvaltı sonrası Nürnberg’e doğru yola çıkıyoruz. II. Dünya Savaşı öncesi kalabalık Nazi mitinglerinin yapıldığı kent, Hitler’in en sevdiği şehir olarak da bilinmektedir. Ayrıca Hitler’in ve birçok savaş suçlusunun yargılandığı yerdir. Ünlü Nürnberg Mahkemeleri, Ortaçağ’ın en önemli imparatorluk eserlerinden biri olan ve şehri çevreleyen tarihi Kaiserburg İmparatorluk şatosu, Ressam Albert Dürer’in kaldığı ev, Pazar Yeri ve Bayanlar Kilisesi, St. Lorenz Katedrali ve Cellat Köprüsü göreceğimiz önemli yerler arasında. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Romantik Yol’un Masal Kasabası Rothenburg turuna (55 Eur) katılabilirler. Zamanda yolculuk yapıp Orta Çağ'a ışınlanmış gibi hissedeceğiniz bu büyülü kentin masalsı mimarisi sizi kendisine hayran bıraktıracak güzellikte. Şehre ulaştığınızda sizi karşılayan surlar ve kale girişinden ortaçağı hissediyorsunuz. Birçok ünlü filme ev sahipliği yapan Rothenburg’da; Eski Belediye Binası, Markt Platz, St. Jacob Kilisesini görüyor ve parke taş sokaklarını süsleyen inci gibi dizilmiş ortaçağ evlerinin arasında yürüyoruz. Gezi sonrası otelimize transfer ve konaklama otelimizde.

4.Gün

Nürnberg

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Romantik Ortaçağ kasabaları Bamberg & Würzburg  turuna (75 Eur) katılabilirler. İlk durağımız, Avrupa'nın en büyük ve sağlam eski şehir merkezlerinden birine sahip, savaşlardan zarar görmeyip aslını korumuş “Almanya’nın Roması” Bamberg. Göreceğimiz yerler arasında; Regnitz Nehri kıyısındaki Küçük Venedik, sıra sıra dizilmiş ve enfes bir görüntüye sahip yarı kütük evler, yüksek kemerli iki köprü arasındaki adanın üstüne kurulmuş Bamberg belediye binası, Mavi ev, dört kuleli Bamberg katedrali,  katedralin bulunduğu meydan Domplatz ve Polonyalı heykeltraş Igor Mitoraj’ın bronz heykeli  Centurione I bulunmaktadır. Ardından Almanya’nın gizli kalmış hazinelerinden olan Würzburg'a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben şehir turu. Avrupa'nın en büyük Barok sarayları arasında yer alan Kraliyet Sarayı, eski şehir meydanı ile eski balıkçı mahallesini birleştiren yaya köprüsü, Würzburg’un tarihi siluetinin göze çarpan eserlerinden biri olan Belediye Binası ve Müzesi, Marienberg Kalesi, Marienkapelle Kilisesi, Katedral ve Eski Eserler Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası otelinize transfer ve konaklama otelinizde.

5.Gün

Nürnberg – Regensburg - Salzburg

Sabah kahvaltı sonrası imparator ve kralların şehri Regensburg’a doğru yola çıkıyoruz. UNESCO tarafından dünya kültür mirası olarak kabul edilmiş şehir, 2000 yıllık tarihin izlerini taşır. 1500 civarında koruma altında binası bulunmaktadır. Göreceğimiz yerler arasında; Eski şehrin merkezindeki üçgen bir kare olan Haidplatz meydanı, Güney Alman Gotik sanatının zirvesi olarak görülen katedrali, Regensburg’un parlak sarı eski belediye binası, Ortaçağ mühendisliğinin harikası ve Ortaçağ köprülerinin modeli olduğu söylenen Taş Köprü, kuzey duvarı için açılan kapı Porta Praetoria, Ortaçağ asilzadesinin dikkat çekici evi Goliathhaus ve tarihi Yahudi mahallesi Neupfarrplatz bulunmaktadır. Tur sonrası Mozart’ın şehri Salzburg’a hareket ediyoruz. Dar sokakları, ferah meydanları, şaşalı Barok mimarisi ve muhteşem dağ manzarası ile Alplerin en güzel şehirlerinden biri olan Salzburg turu esnasında göreceğimiz yerler arasında; Mirabel Sarayı ve bahçeleri, Mozart’ın doğduğu ev, şehrin katedrali, kalesi ve üniversitesi bulunmaktadır.  Gezi sonrası otelinize transfer ve konaklama otelinizde.

6.Gün

Salzburg – Graz - İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Hallstatt gölü turuna (55 Eur) katılabilirler. Alp dağlarına özgü 16. yüzyıldan kalma evleriyle ilgi gören ve kartpostallık manzaralar sunan Hallstatt, 7000 yıla varan geçmişe sahip bir göl kasabası. Hallstatt’ın tam merkezinde yer alan Market Square, köyün hem coğrafi hem de gerçek kalbi niteliğinde. Başlarında pazar yeri olarak hizmet veren Marktplatz’ı çevreleyen renkli binaları görüp de hayran kalmamak mümkün değil. Tur sonrası katılıma göre direkt veya otel üzerinden havalimanına transfer. Türk Hava  Yolları’nın TK 1460 seferi ile 20:20’de İstanbul’a hareket. Saat 00:30’da İstanbul Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki WTATİL organizasyonunda görüşmek dileğiyle.

Dahil Olan Hizmetler :

 

Türk Havayollarıile İstanbul – Graz – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti

Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli

2 Gece Munich, 2 Gece Nurnberg, 1 Gece Salzburg 3* Otellerde Oda Kahvaltı konaklama

Tüm şehirlerde ki otel konaklama vergileri

Havalimanı – otel – havalimanı transferleri

Şehirler arası tüm otobüs yolculukları

Panoramik Graz, Münich, Nürnberg, Regensburg, Salzburg şehir turları

Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri

 

Dahil Olmayan Hizmetler :

 

Vize ücreti

Seyahat sağlık sigortası

Yurt dışı çıkış harç bedeli

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

Ekstra turlar

Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

Öğle ve akşam yemekleri

Şoför ve rehber bahşişleri

Call Center