Priştine Turu 3 Gece 4 Gün Pegasus Havayolları ile Priştine - Sabiha Gökçen

Pegasus Havayolları ile
3 Gece 4 Gün

Priştine Turu
4* Denis Hotel vb. Konaklama

1.Gün

İstanbul – Priştine

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Havayolları’nın PC351 sayılı tarifeli seferi ile (Çarşambayı, Perşembeye Bağlayan gece)00.20’de Kosova’nın başkenti Priştine’ye hareket. Yerel saat ile 01.05’de Priştina’ya varış.Pasaport , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından otelimize hareket ve geceleme otelimizde.Sabah alınacak kahvaltımızın Nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan, dünyanın en genç devletlerinden Kosova’nın başkenti Priştina’ya şehir turu için alandan hareket ediyoruz.  Çok yakın bir zaman önce bir insanlık dramının yaşandığı eski Osmanlı topraklarında, duygu yüklü bir gün geçireceğiz. Göreceğimiz yerler arasında, Çarşı, 15. yy.’da Sultan Beyazıt tarafından yaptırılmış Çarşı Camii, 19.yy.’da halka namaz saatlerini hatırlatabilmek üzere yapılmış saat kulesi, 1461 yılında II. Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılmış Sultan Murad Camii, 19. yy.’dan kalma hamam, 16.yy.’da inşasına başlanıp 19.yy.’da tamamlanabilmiş Yaşar Paşa Camii, Kosova Bilim ve Sanat Akademisi olarak kullanılan 19. yy.’dan kalma Osmanlı konağı var.Şehir turumuz ardından serbest zaman..Geceleme otelimizde.

2.Gün

Priştine

Sabah Alınıcak kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Düzenlenecek Olan Üsküp turuna katılabilirler.Geceleme otelimizde.

Ekstra Tur : Üsküp Turu Kişi başı 60 €

Otelimizde alacağımız kahvaltısı sonrası Makedonya’nın başkenti Üsküp’e Hareket. Varışa istinaden panoramik şehir turu. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı,Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın ikinci yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisi’ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Cami’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk Çarşısı’nda alışveriş için bir saat serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı,çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor.Ardından Otelimize Hareket.

3.Gün

Priştine 

Sabah alınıcak kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Ardından Uçak Saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Prizren – Murat Hüdavendigar Türbesi turuna katılabilirler.

Ekstra Tur : Prizren – Murat Hüdavendigar Türbesi turuna katılabilirler  30 €

Turumuzda ilk olarak Murad Hüdavendigar Türbesini ziyaret edip .100 kmlik otobüs yolculuğu ile Prizren’e gideceğiz.. Balkanların belki de en şirin şehirlerinden biri olan Prizren’de yapacağımız tur esnasında 17. yy.’dan kalma Türk Hamamı, 1615’de yapılmış Sinan Paşa Camii, Prizren Kalesi, Ortodoks Kilisesi, Christ Saviour Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Rehberimizin belirleyeceği Saate kadar serbest zaman ardından havalimanına hareket ediyoruz.

4.Gün

Priştine – İstanbul

Havalimanına varışımızın ardından Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Hava Yolları’nın PC342 sefer sayılı uçağı ile saat 02:55’da İstanbul’a hareket. Yerel Saat ile 05:25’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Dahil Olan Hizmetler :

 • Pegasus Havayolları ile İstanbul (SAW) – Priştine parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar,
 • Havalimanı vergileri,
 • 4*Otel kategorisinde 3 Gece konaklama
 • Priştine Şehir Turu
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • Tüm şehirlerarası transferler
 • Otel vergileri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Sabah Kahvaltıları
   

Dahil Olmayan Hizmetler :

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde alınan ekstralar
 • Tüm kişisel harcamalar 
 • Ekstra turlar
 • Öğle ve akşam yemekleri 
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar
 • İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • PCR testleri
Call Center