Prag - Viyana - Budapeşte Turu Türk Havayolları ile 7 Gece 8 Gün Prag - İstanbul

Prag - Viyana - Budapeşte Turu Türk Havayolları ile 7 Gece 8 Gün

Prag - Viyana - Budapeşte Turu Türk Havayolları ile 7 Gece 8 Gün

1. Gün | İstanbul, Prag

Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile varış noktamız Prag. Şehre vardığımızda panoramik şehir gezimize başlıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda; Eski Belediye Binası, Rudolfinium, Paris Caddesi, Astoronomik Saat Kulesi, Clementinum Manastırı, IV.Charles Köprüsü göreceğimiz yerler arasında. Panoramik şehir gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

2. Gün

Kahvaltının ardından misafirlerimizekstraolarak düzenlenecekÖğle YemekliKarlovy Vary Gezisi'ne katılabilirler. Kralların şehri olarak tanınan ve kaynak sularıyla ünlenen Karlovy Vary gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Öğle Yemekli Karlovy Vary | Yetişkin: 65 Euro | 0-2 Yaş Ücretsiz(Çocuk İndirimi Yoktur)

Çek Cumhuriyeti'nin; film festivali, yeşili, masalımsı binaları ve şifalı suları ile ünlü şehrini keşfe hazır olun. Kentte sıcaklıkları 30 C – 70 C arasında değişen 12 kaynak suyu bulunuyor. Atatürk, Karl Marx, Beethooven, Mozart, Çar 1. Petro gibi birçok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği, Unesco tarafından koruma altında bulunan Karlovy Vary gezimizi tur liderinizin anlatımları ile keyifli bir yürüyüşle yapacak ve yerel bir restoranda öğle yemeği alacaksınız. Atatürk'ün kaldığı ve yemeklerini yediği binalar da ayrıca görecekleriniz arasında. Alışveriş yapmak için de çok uygun bir nokta olan bu geziyi öncelikli görülecek yerler arasına almanızı tavsiye ederi

3. Gün | Prag

Kahvaltının ardından misafirlerimizekstraolarak düzenlenecekTerezinveDresden Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer. Misafirlerimiz akşamekstraolarak düzenlenecekÇek Gecesi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

Terezin ve Dresden Gezisi100 Euro Yetişkin | 50 Euro çocuk (7-12 yaş) | 0-2 Yaş Ücretsiz

Yapılacak olan ikili turumuzda önce Kuzeyin Floransa'sı Dresden'de Frauenkirche Kilisesi, Zwinger Müzesi, Semper Opera Binası, Kraliyet Sarayı ve Elbe Nehri kıyısı göreceğimiz keşif duraklarımız. Dresden ziyareti sonrasında ise İmparator II. Joseph tarafından krallığın korunması maksadı ile yaptırılmış, 18. Yüzyıl'ın sonunda ise tamamen değişmiş ve II. Dünya Savaşı'nda Nazilerce, Toplama Kampı haline getirilmiş Terezin Toplama Kampı’nı göreceğiz.

 

Çek Gecesi | Yetişkin: 55 Euro | 0-2 Yaş Ücretsiz(Çocuk İndirimi Yoktur)

Prag'ın sevimli restoranlarından birinde yerel dans gösterileri eşliğinde müzikli eğlence ve akşam yemeği sizi bekliyor. Çek Müziği, Çek folk dansları ve Çek müzik aletlerini yakından tanıma fırsatınızın olacağı yemekli eğlence programında çeşitli animasyonlarla eğlenceli bir gece geçireceksiniz.

 

4. Gün | Prag, Viyana

Kahvaltının ardından odaları boşaltarak yaklaşık 170 km uzaklıkta yol üzerindeekstraolarak düzenlenecekChesky Krumloviçin yola çıkıyoruz. Çek Cumhuriyeti'nin büyüleyici tarihi kentlerinden biri olan Chesky Krumlov turumuzun ardından yaklaşık 200 km uzaklıkta olan Viyana şehrine hareket ediyoruz. Viyana'ya varışımızda yapacağımız panoramik şehir gezisinde; Sanat ve Doğa Tarihi Müzeleri, Opera Binası, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kilisesi görülecek yerler arasında. Şehir gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Chesky Krumlov Gezisi35 Euro Yetişkin | 15 Euro çocuk (7-12 yaş) | 0-2 Yaş Ücretsiz

Çek Cumhuriyeti'nin büyüleyici tarihi kentlerinden biri olan Chesky'nin UNESCO tarafından korunmaya alınmış bölümleri görülmeye değer. 250'nin üzerinde korunmuş tarihi binası ve sokakları arasında yürürken Rönesans Çağı tablosu içinde resmediliyor hissi yaşayacaksınız. Şehrin en önemli yapısı olan kalesi ise sizi yapıldığı tarihe götürecek.

5. Gün | Viyana

Kahvaltının ardından misafirlerimizekstraolarak düzenlenecekViyana Ormanları, Belvedere Sarayı BahçesiveSchönbrunn Sarayı BahçesiGezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer geceleme otelimizde.

 

Viyana Ormanları, Belvedere Sarayı Bahçesi ve Schönbrunn Sarayı Bahçesi Gezisi65 Euro Yetişkin | 35 Euro çocuk (7-12 yaş) | 0-2 Yaş Ücretsiz

Mayerling faciasının (1889 yılında Veliaht Prensi Rudolf’un kendisini ve 17 yaşındaki sevgilisi Mary Vetsera’yı öldürmesi olayı) geçtiği Mayerling av köşkündeki Prens Rudolf anısına yapılmış şapeli göreceğiz. Viyana’ya dönüş yolumuz üstünde ise sıcak su banyoları ve şarapları ile tanınmış Baden şehrine geçeceğiz. Ardından, bir sonraki durağımız Savoy prensi Eugene'nin yazlık sarayı olan Belvedere Sarayı Bahçesi Gezisi olacak. Gezi esnasında göreceğimiz yerler arasında Schönbrunn Sarayı Bahçesi yer alıyor. Gezimizin ardından Viyana şehir merkezine dönülüyor. Öğleden sonra ise sanatın başkenti Viyana şehrine doymak için zamanınız olacak. Bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

6. Gün | Viyana, Budapeşte

Kahvaltının ardından odaları boşaltarak yaklaşık 75 km uzaklıkta yol üzerinde Slovakya'nın başkenti;Bratislava Gezisiiçin yola çıkıyoruz. Bratislava turumuzun ardından yaklaşık 200 km uzaklıkta olan Budapeşte şehrine hareket ediyoruz. Budapeşte'ye vardığımızda yapacağımız şehir gezisinde; Kahramanlar Meydanı, Opera Binası, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephen Bazilikası, Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi göreceklerimiz arasında. Şehir gezimizin ardından otelimize transfer. Otelimize yerleştikten sonra misafirlerimizekstraolarak düzenlenecekMacar FolkloruveÇigan Gecesi'ne katılabilirler. Gecemizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Macar Folkloru ve Çigan Gecesi |Yetişkin: 55 Euro | 0-2 Yaş Ücretsiz(Çocuk İndirimi Yoktur)

Macaristan denince akla gelen şeylerden biri de Çigan olsa gerek. Bu gezide gideceğimiz restoranımızda hem yerel içeceklerin hem de dünyaca ünlü gulaş çorbası başta olmak üzere Macar mutfağının tadına bakacak, bir diğer taraftan da Macar Dansı ve müziğinin keyfini çıkartacaksınız. Unutmadan belirtelim, sizler de şovun birer parçası olabilirsiniz.

7. Gün | Budapeşte

Kahvaltının ardından misafirlerimizekstraolarak düzenlenecek Osmanlı ve Macar tarihine konu olmuş ünlü;Estergon, VisegradveSzentendre Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından misafirlerimiz,ekstraolarak düzenlenecekTuna Nehri Gezisi’ne katılabilirler. Tuna Nehri gezimizde dünyanın en iyi ışıklandırmasına sahip olan şehrimizi keşfetme fırsatı yakalıyoruz. Tekne gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Estergon, Visegrad ve Szentendre |Yetişkin: 65 Euro | 0-2 Yaş Ücretsiz(Çocuk İndirimi Yoktur)

Bu turumuzun ilk durağı Ezstergom'a varışın ardından yaklaşık 150 yıl Osmanlı himayesinde kalmış kentin tarihi kalesini ve Macar Katolik Kilisesi'nin merkezi Ezstergon Bazilikası'nı görüyoruz. Öğle yemeğini Visegrad'da krallar ve kraliçeler gibi dönemin Rönesans atmosferini yansıtan bir mekanda alıyoruz. Alışveriş için Szentendre isimli küçük bir kasabaya gidiyor ve burada Macaristan’a özgü uygun fiyatlı el işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb. pek çok şeyi bulabiliyorsunuz.

Tuna Nehri Tekne Gezisi30 Euro Yetişkin | 15 Euro çocuk (7-12 yaş) | 0-2 Yaş Ücretsiz

Avrupa'nın en iyi ışıklandırılmış şehri olan Budapeşte'yi ikiye bölen Tuna Nehri'nin her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz için düzenlenen tekne turumuzda Türkçe anlatımları dinleyerek kentin tarihsel dokusu hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Geceleri aydınlatılan binaların muhteşem görüntüsünü seyrederken bir yandan da size ikram edilen içeceğinizi yudumlayacaksınız.

8. Gün | Budapeşte, İstanbul

Gezinin son günü, otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyor. Ardından tur liderimizin belirteceği saatte havalimanına doğru yolculuk, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul'a uçuşumuz başlıyor. Varışın ardından turumuz sona eriyor.

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Prag gidiş, Budapeşte İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • 3 ve 4 yıldızlı otellerde Prag’ta 3 gece, Viyana 2 gece, Budapeşte’de 2 gece olmak üzere toplam 7 gece konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Panoramik Prag, Viyana, Bratislava, Budapeşte şehir gezileri
  • Alan - otel - alan transferleri, şehirlerarası transferler
  • Türkçe tur liderlik hizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
Otel konaklama vergileri
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·Yurt dışı çıkış harcı (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)

·Seyahat Sigortası (Covid-19 kapsamlı)

·Vize Ücreti

·Öğle ve akşam yemekleri

·Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

·Ekstra geziler

·Kişisel harcamalar

Call Center