Prag Turu Pegasus Havayolları ile Prag - Sabiha Gökçen

Pegasus Havayolları ile

Prag Turu
3 Gece 4 Gün

1.Gün

İstanbul - Prag

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde en geç saat 09:30'da hazır bulunmanızı öneririz. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Havayolları PC301 nolu tarifeli seferi ile saat 12:35'de Prag’a hareket, yerel saat ile 13:20'de varış. İnişimizi takiben bizi bekleyen rehberimiz ve özel aracımızla yapacağımız panoramik Prag şehir turunda; Karlova Caddesi, Başbakanlık Binası, Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, Astronomik Saat, Paris Caddesi, Mustek Meydanı ve Vaslavske Bulvarı göreceğimiz önemli noktalardır. Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.Gün

Prag (Dresden - Terezin)

Sabah kahvaltı sonrası gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Dresden(60 Euro) ve/veya Terezin Nazi Kampı(45 Euro) turlarına katılabilirler (Katılım durumuna göre turlardan biri ya da iki tur birlikte(90 Euro) düzenlenebilir) Dresden Turu: Prag’tan Elbe nehri boyunca yaklaşık 188 km.lik (yaklaşık 2,5 saat) keyifli ve müthiş manzaralı bir yolculuk. Dresden, ufak ve şirin eski Doğu Almanya'da bir ortaçağ şehri. Demir perde rejiminden kalma tipik sosyal konutlar dikkat çekiyor. “ Elbe’nin Floransa'sı ünvanını hakeden bir şehir. Eski şehirdeki; Katedral, Zwinger Sarayı, Frauenkirche ( Kadınlar Kilisesi ) ve muhteşem müzeleri, Altmarkt Meydanı, Bruhl Terasi panoramik gezilecek yerler arasındadır. Terezin Nazi Kampı: Prag'tan yaklaşık 50 dakikalık mesafede bulunan Terezin, Çek Cumhuriyeti'ndeki en büyük nazi kampıdır. 1780 yılında küçük kale olarak inşa edilmiştir. 2. Dünya Savaşı'nda Almanların Çekoslavakya'ya girişi ile birlikte bu kale toplama kampına dönüştürülmüş ve Getto'da yaşayan Museviler ve Çingeneler burada çalışma kampı adı altında tutulmuştur. Geceleme otelimizde.

3.Gün

Prag (Karlovy Vary)

Sabah kahvaltı sonrası gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Karlovy Vary turuna(50 Euro) katılabilirler.Prag'dan yaklaşık olarak 2 saatlik mesafede bulunan Karlovy Vary, 1358 yılında 4. Charles tarafından bulunan, dünyaca ünlü termal bölgedir. Bölgeye varışta, çevre gezintisi sonrası verilecek serbest zamanda şehirde yürüyüş ve alışveriş yapılabilir. Turumuzun sonunda Prag'a ve otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Ortaçağ(65 Euro) veya Çek Gecesi(55 Euro) turlarına katılabilirler. Gecenin sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.Gün

Prag – İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası havalimanına transfer. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Havayolları PC302 nolu tarifeli seferi ile saat 16:15'de İstanbul’a hareket, saat 19:50'de Sabiha Gökçen Havalimanı'na varış ve turumuzun sonu.

 

** 3 kişilik odalarda ilave yatak standartı farklı olabilir.

** Ekstra turlarımız yeterli katılım sayısı ile gerçekleşmektedir.

** Ekstra tur günleri değişebilir.

** Şehirlerarası transfer sırasında yapılan ekstra turlar çoğunluğun katılımı ile gerçekleşir. Katılmayan misafirlerimiz alışveriş merkezi gibi uygun bir noktada vakit geçirebilirler.

** Pegasus Havayolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Eşli – çocuklu dahi olsa tek bagajda 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

** Uçuşlarımız grup rezervasyonu olup, gidiş - dönüş tek bilet düzenlenmektedir. Gidiş uçuşunun kaçırılması ve/veya kullanılmaması durumunda; havayolunun kuralları geçerli olup dönüş rezervasyonu otomatik olarak yanabilir.

** Yurtdışı çıkış harç pulunuzu almayı unutmayınız.

** Güvenlik noktalarında, el bagajınız sıvılar ve diğer yasaklı maddelere karşı kontrol edilecektir.

** Havayolunun uçağa biniş kapısının değişebileceğini göz önüne alarak uçağa gitmeden önce lütfen kontrol ediniz.

** Tur süresince tüm özel eşyalarınıza titizlikle sahip çıkmanızı rica ederiz. Unutulan eşyaların her türlü sorumluluğu misafirlerimize ait olup, Acente unutulan eşyaların bulunmasından ve getirilmesinden hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bulunan eşyalar bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile misafirlerimize gönderilecektir.

** Otellerde grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Dahil Olan Hizmetler :

 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Prag - İstanbul uçak biletleri
 • Havalimanı ve güvenlik vergileri, Sabiha Gökçen havalimanı yer hizmetleri
 • Özel aracımız ile Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
 • Otelde 3 gece oda + kahvaltı konaklama
 • Panoramik Prag şehir turu *Müze girişlerini içermez *
 • Tüm tur boyunca Profesyonel Türkçe tur liderliği hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası *Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır


 

Dahil Olmayan Hizmetler :

 • Vize Ücreti
 • Yurt dışı çıkış harcı *İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz
 • Ekstra turlar *Ekstra tur günleri değişebilir
 • Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişi başı 45 EURO'dan başlayan cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.
 • Pegasus uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.
Call Center