Porto - Lizbon Turu Türk Havayolları ile 4 Gece 5 Gün (LIS-OPO) LİZBON - İstanbul Havalimanı

Porto - Lizbon Turu Türk Havayolları ile 4 Gece 5 Gün (LIS-OPO) 

Porto - Lizbon Turu Türk Havayolları ile 4 Gece 5 Gün (LIS-OPO) 


1.Gün        İSTANBUL –  LİZBON

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali önünde siz değerli konuklarımızla 04:00’da buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1755 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:10’da Lizbon’a uçuş. Yerel saat ile 10:05’de varış. Varışımızı takiben alanda bekleyen özel otobüslerimiz ile panoramik Lizbon şehir turu . Görülecek yerler arasında VII. Eduardo Parkı, şehrin kalbi sayılan Rossio Caddesi, ünlü Libardede Meydanı, Tejo Nehri, São Jorge Kalesi, Alfama Semti, Alcantara Semti, keşifler için uğurlamaların yapıldığı Belem Kulesi, Belem’ de Keşifler Anıtı ve Jeronimus Manastırı ile panoramik şehir turumuzu tamamlıyoruz. Gezi sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz akşamlarını ekstra olarak düzenlenecek olan Fado Gecesi gezisine (yemeksiz 50 Euro, yemekli 75 Euro) katılarak geçirebilirler. Geceleme otelimizde.

2.Gün         LİZBON

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak gerçekleştireceğimiz Sintra & Cascais & Estoril & Cabo  de Roca turuna ( 60 Euro) katılabilirler. Portekiz monarşisinin en önemli yazlık sarayı olan Sintra Kraliyet Sarayı’nı panoromik olark gördükten sonra kasabaların eski balıkçı mahallelerini, yazlık evlerin bulunduğu Cascais ve Estoril sahili görülecek yerler arasındadır. Avrupa Kıtasının en batı ucu olan Cabo da Roca son durağımız. Gezi sonrası otelimize transferimiz yapılıyor.  Geceleme otelimizde.

3.Gün           LİZBON – PORTO

Sabah kahvaltı sonrası Porto’ya doğru yola çıkıyoruz. Güzergah üzerinde ekstra Obidos & Nazare & Fatima turu (50 Euro) düzenlenecektir. 12. Yüzyıl surları hala ayakta olan, tarihi dokusunu korumayı başarmış Orta Çağ mirası Obidos Kenti’ni geziyoruz. Daha sonra Okyanus kıyısına yönelip Nazare adlı, kumsalıyla ünlü olan balıkçı kentine yöneliyoruz. Ünlü Kaşif Vasco de Gama uzak deniz yolculuklarına çıkmadan önce dua etmek için geldiği Nazare falezlerinden etkilenmemek mümkün değil. Nazare’den sonra Fatima’ya doğru yola çıkıyoruz. Meryem Ana’nın 1917 yılında üç küçük çobana görünüp üç sırrı verdiği bu yer, Hristiyanlık’ın en büyük hac ve ibadet merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Turumuzun ardından Porto’ya hareket ediyoruz. Varışa istinaden düzenlenecek panoramik Porto şehir turunda Douro Nehri' ne tepeden bakan Rieira semti tarihi binaları, Bolsa Sarayı, Katedrali (Porto Katedrali), House Of The Prince, Sao Francisco Kilisesi, Sao Bento tren istasyonu, Ponte d Lous I Köprüsü ve Douro Nehri görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu Porto Tekne Turuna (25 Euro) katılabilirler. Bu muhteşem şehri bir de nehirden görme fırsatı bulup, Okyanus’a kadar ilerledikten sonra turumuzu sonlandırıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde. 

4.Gün              PORTO

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak gerçekleştireceğimiz Braga & Guimares turu (60 Euro) . Portekiz’in önemli şehirlerinden biri olan Braga ilk durağımız. Braga’da önemli kutsal mekanlardan biri olan ’Dağların İsası Kilisesi’ni (Bom Jesus Do Monte) görüyoruz. 650 basamakla çıkılan bu muhteşem yapı Kuzey Portekiz’in granit yapılarının en güzel örneği. Dindar insanlar kutsal günlerde bu basamakları dizlerinin üzerinde çıkarak kutsal mekana ulaşıyorlar. Braga’dan sonra Portekiz’in eski başkenti Guimares’e hareket ediyoruz. Unesco koruması altında olan Guimares tipik evleri ve meydanlarıyla çok sevimli bir şehir. Guimares’i gördükten sonra Okyanus kıyısındaki güzel manzaralı yoldan Porto’ ya hareket ediyoruz. Varışa istinaden otele transfer ve geceleme otelemizde

5.Gün              PORTO

Sabah kahvaltısı sonrası havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 1452 seferi ile saat 16.35’de İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Yerel saat ile 23.10’da İstanbul’a varışın ardından yolculuğumuz sona eriyor. 


​​​​​​​


Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·Türk  Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Lizbon (LIS) / Porto (OPO) - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

·Havalimanı vergileri

·3* otellerde 4 gece kahvaltı dâhil konaklama

·Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

·Tüm şehirler arası transferler

·Panoramik Lizbon, Porto şehir turları

·Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·Vize ücreti 

·Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)

·Covid-19 Sağlık Sigortası

·Yurt dışı çıkış harcı bedeli

·Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar 

·Ekstra turlar 

·Müze ve ören yerleri giriş ücretleri 

·Şehir vergileri 

Call Center