Portekiz Turu Pegasus Hava Yolları İle 4 Gece 5 Gün Oviedo - Sabiha Gökçen

Portekiz Turu Pegasus Hava Yolları İle 4 Gece 5 Gün

Portekiz Turu Pegasus Hava Yolları İle 4 Gece 5 Gün

1. GÜN: İstanbul – Oviedo – Porto

İstanbul Sabiha Gökçen havalimanında buluşma.15.00’da Pegasus havayollarından (Charter sefer)  ile Oviedo Havalimanına uçuşumuz gerçekleşiyor. Karşılama sonrasında  Porto’daki otelimize transfer. Geceleme Porto’da otelimizde

 

2. GÜN: Porto

Kahvaltı sonrası serbest zaman dileyen misafirlerimiz düzenlenecek olan ekstra turlara katılabilir.*Porto Şehir Turu (kişi başı 40 €): Kahvaltı sonrası Porto’ya varışta panoramik şehir turu: modern ticaret ve iş merkezi olarak bilinen Boavista semtinden sonra ilk durağımız Atlantik Okyanusu kıyısında yer alan Queijo kalesi hudutları olacaktır. Buradan Douro nehrinin okyanusa döküldüğü yerdeki eski bir balıkçı köyü Foz mahallesinden geçerek nehir kıyılarından Porto merkeze doğru ilerliyoruz. Parkurumuz Carmo meydanından başlayacak. Tarihi kitapçı Lello ve Clerigos kilisesinden geçerek Aliados meydanına ineceğiz UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan, Douro nehri kıyısında yer alan Ribeira semtinin keşfiyle son bulacaktır

*Porto Tekne Turu (kişi başı 25 €): Douro nehri üzerinde 1 saat sürecek muhteşem bir tekne turu bizleri bekliyor.

 

3. GÜN: Porto


Kahvaltı sonrası serbest zaman dileyen misafirlerimiz düzenlenecek olan ekstra turlara katılabilir.*Guimares & Braga & Bom Jesus do Monte Turu.  (60 Euro) Ekstra turumuzda Avrupa Kültür Başkenti olarak seçilmiş Guimares şehrinde yapacağımız yürüyüş ile ortaçağ kalesi, Portekiz mimarisinin özgün eserleri olan kiliseler, muhteşem bahçeler, tarihi ev ve sokalar hafızalarımızda yer edecek. Gezimizin sonunda bir sonraki durağımız Bom Jesus do Monte’ye hareket ediyoruz. 1784-1857 yılları arasında Carlos Amarante tarafından neoklasik tarza inşa edimiş, Bom Jesus Katedrali'nin önünde ki labirent olarak tabir edilen şaşırtmalı merdivenlerle aşağı indikten sonra Braga’ya devam ediyoruz. Braga; Portekiz’in Kuzey Batı’sında kurulmuş bir şehir. Portekiz tarihinin bilinen en eski şehri olma özelliğine sahip Braga, 2000 yıl önce Romalılar tarafından inşa edilmiş ve tarihi kalıntıları, güzel sokakları ile bugünkü gezimizin son durağı olacak.
*Fado Gecesi; (70 Euro); Portekiz’in hüzünlü ve büyülü Fado müziği eşliğinde Portekiz mutfağının birbirinden güzel lezzetlerini tadacağınız bir gece sizleri bekliyor.

 

4. GÜN: Porto
Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman dileyen misafirlerimiz tam günlük Lizbon ekstra turumuza katılabilirler*Lizbon Şehir Turu (90 Euro); 3,5 saatlik bir yolculuk sonrası, Lizbon turumuza başlıyoruz. Jeronimos Manastırı’nın kilise kısmı ziyaretinden sonra Tejo nehrinin kıyısındaki Belem Kulesi ile Keşifler Anıtı´nda fotoğraf molası için duraklayacağız. Şehrin en eski ve 1755 depreminden en az hasar görmüş semti olan adını Arapça hamam kelimesinden almış ve sadece yürüyerek keşfedilebilen Alfama semtinin kısmen panoramik ziyareti. Otele dönüş yolunda Praça do Comercio´dan Baixa semti, Rossio ve Restauradores meydanlarından geçip şık butiklerin bulunduğu Liberdade caddesinin sonunda yer alan Marques de Pombal meydanına nazır Eduardo parkının üst terasında verilecek fotoğraf molasından sonra otelimize dönüş için yola çıkacağız.

 

5. GÜN: Porto-Oviedo- İstanbul
Sabah kahvaltı sonrası otelden Oviedo şehrine hareket ve Oviedo havalimanına transfer.  19.00'da Oviedo'dan uçağımız hareket ediyor. Sonrasında İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varışımız ve turumuzun sonu.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Pegasus havayolarına ait özel sefer  ile İstanbul – Oviedo – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

*3 ve 4 Yıldızlı otellerde 4 gece konaklama

*Otelde alınan kahvaltılar

*Lüks otobüslerle havaalanı-otel – havaalanı transferleri

*Türkçe rehberlik hizmetleri

*Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler


*Şehir vergileri, otel vergileri, alan vergileri, Gidiş - dönüş uçak bagaj bedeli için kişi başı tur başlamadan acente yetkilisine veya rehbere 30 € ödeme yapılacaktır.

*Vize ücreti ve servis bedeli (175 EURO )

*Yurtdışı çıkış vergisi, 150 TL

*Tüm kişisel harcamalar

*Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar

*Öğle ve Akşam yemekleri

*Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

*Özel Seyahat sağlık sigortası (20 Euro)

Call Center