Otobüs İle Büyük İtalya - Adriyatik Kıyıları Balkanlar Turu Ohrid - İstanbul

Otobüs İle Büyük İtalya - Adriyatik Kıyıları Balkanlar Turu

Otobüs İle Büyük İtalya - Adriyatik Kıyıları Balkanlar Turu

1. GÜN :    CUMA-

Akşam saat 19.00’da Kadıköy Evlendirme Dairesi, saat 20:00’da Şişli Evlendirme Dairesi ve saat 21:00’da Merter Metro İstasyonu Otoparkı önünden olmak üzere, İstanbul'dan hareketle Tekirdağ üzerinden İpsala'ya varış. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan'a giriş.

 2. GÜN CUMARTESİ İSTANBUL  - SELANİK – MANASTIR-OHRID

Dedeağaç, Gümülcüne, İskeçe, üzerinden Selanik’e varış. Ardından Selanik Şehir Turu. Şehir turumuz esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanik'in Cafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp cafelerde Yunanistan'ın meşhur kahvesi Frape'nin tadına bakıyoruz. Şehir turunun ardından  serbest zaman. Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Manastır'a doğru hareket ediyor ve varıyoruz. Ardından, Panoramik Manastır(Bitola) gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi görebilme fırsatımız olacak. Ardından, Resne'ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki'nin en ünlü 3 simasından biri olan ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşmuş olan Resne'li Niyazi'nin Sarayını panoramik olarak görerek, Ohrid'e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda panoramik olarak, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma Anfi Tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi görülecek yerler arasındadır.Buradaki turumuzun ardından  konaklayacağımız otele varıyor ve yerleşiyoruz. Konaklama tesisimizde.

 3.GÜN:  PAZAR  OHRID- DUBROVNİK- METKOVİÇ (BUDVA-KOTOR)                                                  

 Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası misafirlerimizi bekleyen özel otobüsümüz ile Arnavutluk ve Karadağ’a doğru hareket ediyoruz. İlk Durağımız olan Arnavutluk’a geçiyoruz, Dures ve Elbasan üzerinden geçerek, Yol güzergahımızda İşkodra Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Ardından, Karadağ’a giriş yapıyor ve yolcularımızın tamamı kabul ettiği taktirde yol güzergahımızda ekstra ( 30 €) Budva- Kotor turumuzu gerçekleştireceğiz. İlk olarak güzel sahil beldesi Budva’ya varıyoruz.  Budva’nın eski şehrini geziyoruz. Göreceğimiz yerler arasında, Hisar, Aziz John Kilisesi ve Meryem Ana Kilisesi bulunmaktadır. Ardından,  Kotor turumuzu gerçekleştireceğiz. Karadağ’ın gözde şehri Kotor turumuza başlıyoruz. Eski Şehir gezideki ilk durağımız, göreceğimiz yerler arasında, Aziz Tripun Kilisesi, Utanç Meydanı, Aziz Nikola Kilisesi, Kedi Meydanı ve Kedi Müzesi bulunmaktadır. Ardından Dubrovnik’e doğru yola çıkıyoruz. Adriyatik’in en eski ticaret limanlarından biri olan Dubrovnik’e varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. UNESCODünya Mirası Listesinde yer alan Eski şehir Meydanı ile turumuza başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic’in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. Yüzyıldan kalma Ezcane şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır. Metkoviç’te bulunan otelimize geçiş, oda dağılımı sonrası konaklama otelimizde.

 4.GÜN:  P.TESİ SPLİT-VENEDİK                                                   

Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle, Hırvatistan’ın güzel tatil beldesi Split’e hareket ediyor ve varıyoruz. Varışımızı takiben Split panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan Diocletian Sarayı, St. Domnius Katedrali, Diocletian Mozolesi, Diocletean Mahzenleri, dar taş sokakları, liman bölgesi gezeceğimiz yerler arasındadır. Trieste bölgesindeki, otelimize geçiş, oda dağılımı sonrası konaklama otelimizde.

 5.GÜN:  SALI VENEDİK    ( BURANO ADASI-GONDOL SEFASI)                                            

 Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle İtalya’nın romantik kenti  Venedik’e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben misafirlerimizin kabulü halinde (15 €) Özel vapurettolar ile tarihi San Marco Meydanına varıyoruz , Meydan ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır.  Gondollar ile kanallar gezisine ( Ekstra 25€) katılarak romantik ve tarihi kanalları, su üstünden daha detaylı gezme imkanı yakalıyoruz . Ayrıca, rehberlerimizin düzenleyeceği  Dünyaca ünlü dantel el işçiliğinin üretildiği atölyeleri görüp alış-veriş yapabilecekleri Burano Adası  (30 €) turuna katılabilirler. Otelimize geçiş, oda dağılımı sonrası konaklama otelimizde.

 6.GÜN: ÇARŞAMBA  VENEDİK  ( MİLANO&VERONA&GARDA )

 Alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman, Dileyen misafirlerimizle Tam gün süreli Ekstra ( 90 € ) Milano&Verona&Garda Turunu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde ilk olarak, İtalya’nın mermeri ile ve dünyanın en ünlü aşkının yaşandığı Romeo ve Jülyet’in evinin de bulunduğu Verona’ya varıyoruz.  Eski şehiri , günümüzde halen konserlerin gerçekleştiği Tarihi Arenayı Senyörler Sarayı,  Brave-Dante ve Erbe Meydanını  görebilme imkanı bulacağız. Verona’dan ayrılıp bu mevsimde dünyanın birçok ülkesinden gelen turistlerin uğramadan yapamadıkları doğal güzellikleri ile ünlü Garda Gölü’nü(Sirmione) ziyaret ediyoruz ve ardından Sanayi ve Moda şehri Milano şehir merkezine hareket ediyoruz. Yapacağımız Milano şehir turunda  şehrin şık caddelerinde yürüyerek Ünlü Doumo meydanına geliyoruz.Meydanda İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali’ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ve Ünlü  Buenos Aires Bulvarında alışveriş yaparak Milano’daki zamanımızı tamamlıyoruz. Otelimize hareket ve varış, Konaklama Otelimizde.

 7.GÜN:   PERŞEMBE   FLORANSA-MONTECATINI       (PİSA&SİENA)

Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle Floransa’ya hareket, şehre varışın ardından, Floransa,  şehir turunu gerçekleştiriyoruz..Bu turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır.  Şehirde serbest zaman, dileyen misafirlerimizle, Ekstra Pissa –Siena (80 €)  Gezisini gerçekleştirmek üzere hareket. Gezimizde Toscana bölgesinin  iki tarihi şehri olan Siena ve  Pissa ‘yı göreceğiz. Etrüxlerden kalma tarihi ortaçağ sokaklarını gezerken günümüzden geçmişe bir zaman yolculuğu yapacağız. Siena meydanını ve Gotik Roman mimarisinden örnekler göreceğiz. Ayrıca , Yine Etrüxlerin aklımızda eğik çan kulesi ile kalan,Campo die miracoli ( Doumo meydanı) ve Silindir şeklindeki Vaftishane de Pissa’da göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası otelimize transfer, konaklama otelimizde.

 8.GÜN:  CUMA     ROMA ( IŞIKLAR ALTINDA ROMA )

Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle Roma’ya hareket, şehre varışın ardından, Roma Şehir Tanıtım Turunu gerçekleştiriyoruz. Görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, en yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir Mimarlık harikası olan bu kilisede dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun yaptığı İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli görüyoruz. Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi {Fontana di Trevi} ve İspanyol Merdivenleri {Piazza di Spagna} bulunmaktadır. Otelimize transfer, yerleşme, serbest zaman. Bir süre dinlendikten sonra, dileyen misafirlerimizle (Ekstra 25€) Işıklar Altında Roma ( By Night) Akşam Turu’nu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde, Roma’nın en yüksek tepesi olan Aşıklar Tepesi’nden  Romanın ışıklar altındaki halini resmetme imkanı bulacağız, ardından Navona Meydanı, Işıklandırılmış hali ile Panteon, Colosseum,  Via Del Corso , Piazza Del Popolo  akşam ışıkları altında göreceğimiz yerlerdir. Geceleme otelimizde.

9.GÜN:  CUMARTESİ  ROMA – BARİ      (POMPEİ )

Sabah,  İtalya’nın Liman kenti Bari’ye hareket ediyoruz, yolcularımızın atamamı kabul ettiği taktirde, Yol güzergahımızdaki Antik Kent Pompe’yi indirimli fiyatla (Ekstra75 €) gerçekleştirebilme imkanı bulacağız. Bu turumuzda Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir. Bari limanına hareket ve varış, Yapılacak gümrük işlemlerini takiben Grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve saat 19:00’da hareket Yunanistan’ın Igoumenitsa limanına feribot yolculuğumuzu gerçekleştiriyoruz.. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.

 10.GÜN: PAZAR  IGOUMENİTSA- KAVALA-ISTANBUL

Sabah,  saat 06:00’da Igoumenitsa Limanına varış, otobüsümüzle İstanbul’a doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Öğle üzeri, yol güzergahımızdaki, Yunanistan’ın şirin kenti Kavala’ya uğruyor ve kısa bir mola veriyoruz. Kavala panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (panaromik olarak), su kemerleri, belediye binası, liman, turumuz esnasında görülecek yerler arasında. İpsala sınır kapısına hareketle, gümrük işlemlerimizi yapıyoruz. İstanbul’a hareket ve varış,

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·İstanbul –Selanik- Ohrid-Podgorica- Dubrovnik- Split -Venedik – Floransa- Roma- Bari Igoumenitsa-İstanbul arası Lüks Otobüslerle Konforlu ulaşım hizmeti.

· Roma – Floransa –Venedik – Split- Dubrovnik - Ohrid-Manastır-Selanik-Kavala’ da  gerçekleştirilecek şehir turları.

·Programda belirtilen şehirlerde,  3*-4* otellerde , toplam 7 gece oda-kahvaltı konaklama.

·Şehir Konaklama Vergileri 

·Bari- Igoumenitsa arası  Feribot yolculuğu.

·Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·Vize işlem ve ücreti    :  

·Yurt Dışı Çıkış Fonu   : 

·Ekstra turlar.

·Sağlık sigortası

·Ören yerleri giriş ücretleri,

 

Call Center