Otobüs İle Baştanbaşa Balkanlar 8 Günde 9 Ülke Kosova Turu Dahil Belgrad - İstanbul Bulgaristan – Sırbistan – Bosna Hersek – Karadağ – Makedonya – Kosova – Yunanistan 7 Gece Otel Konaklamalı 8 Gece 9 Gün

Otobüs İle Baştanbaşa Balkanlar 8 Günde 9 Ülke Kosova Turu Dahil 

1.Gün

İstanbul - Edirne

Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı ( Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı ) saat 21:00'de buluşma ve hareketimizi takiben saat 21:30 Harbiye Askeri Müze Karşısı – 22:00 Merter Metro İstasyonu Yanı (İspark Otoparkı) , 22:30 Beylikdüzü Tüyap Fuar Merkezi Önü ve 23:00 Silivri Kipa Avm önünden hareket ile Tem otoyolundan Çorlu-Edirne istikametini takip ederek Kapıkule Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Bulgaristan`a giriş ve Sofya yolculuğumuza devam ediyoruz.

2.Gün

Plovdiv - Sofya - Belgrad

Sabah erken saatlerde Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv üzerinden geçerek Sofya`ya varıyor ve panaromik şehir turumuza başlıyoruz. St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı ve Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evi görülecek yerler arasındadır. Ardından Sırbistan`ın başkenti, Eski Yugoslavya`nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad`a hareket. Yolculuğumuz sonrası canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupanın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgard Kalesi , Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize hareket, geceleme Belgrad’da otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı          : Sofya`da ekstra olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği                  : Rehberin belirleyeceği yol üzerinde dinlenme tesisinde alınacaktır.

Akşam Yemeği              : Serbest olarak alınacak olup, tur ücretine dahil değildir.

Konaklama                    : Hotel Sumadija vb. Hotel Theater v.b - Belgrad

Para Birimleri                : Bulgaristan - Leva , Sırbistan - Dinar ( Ortalama Kur 1 Euro : 115 Dinar )

Rota                                 : İstanbul- Sofya (550 km) , Sofya-Üsküp (390 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 940 km

Otele Giriş Saati           :Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 21:00

3.Gün

Belgrad - Saraybosna

Sabah kahvaltımızın ardından Saraybosna`ya hareket. Varis sonrasi asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turmuzu tamamliyarak otelimize transfer. Konaklama Saraybosna`daki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Boşnak Gecesi Turuna katılabilirler.(40 EUR) Geceleme otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı          : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği                  : Belgrad - Saraybosna arası rehberin belirliyeceği dinlenme tesisinde ekstra serbest zaman.

Akşam Yemeği              : Serbest alınacak olup , tur ücretine dahil değildir. Tavsiyelerimiz; Boşnak Böreği, Kaymaklı boşnak köftesi

Konaklama                    : Hotel Terme İlidza vb. Hotel Exclusive v.b - Saraybosna

Para Birimleri                : Bosna Hersek - Convertible Marka ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 KM )

Rota                                 :Belgrad - Saraybosna (309 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 309 km

Otele Giriş Saati           : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

4.Gün

Saraybosna - Mostar -Blagaj - Poçitel - Dubrovnik - Trebinje

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz Savaş zamanında üç yıla yakın bir zaman şehirin giriş çıkışlarının ve tüm ihtiyaçlarının karşılandığı Savaş tüneli ve müzesi turumuza katılabilirler. (Girişler Dahil 10 Euro) ardından gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri olan Mostar. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Mostar`da vereceğimiz serbest zaman sırasında dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Blagaj turumuza katılabilirler. (10 Euro) Turumuzun ardından bir sonraki durağımız Poçitel. Tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel`i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan eserleri görüyoruz. Gezi sonrası konaklama yapacağımız otelimize geçiş, oda dağılımı, yerleşme, geceleme ve Akşam yemeği Trebinje`deki otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz Dubrovnik turumuza katılabilirler. (30 Euro) Bu turumuzda Hırvatistan`ın tatil cenneti Dubrovnik`e hareket. Dubrovnik panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi`ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun ardından serbest zaman ve otelimize geri dönüş.

 

Sabah Kahvaltısı          : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği                  : Mostar şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.Rehber Tavsiyesi : Boşnak Böreği , Soğan Dolması, Köfte , Boşnak Kahvesi ,

Akşam Yemeği              : Serbest alınacak olup , tur ücretine dahil değildir.

Konaklama                    : Hotel Bellevue vb. Hotel Leotar vb. - Trebinje

Para Birimleri                :Hırvatistan - Kuna ( Ortalama Kur 1 Euro : 7 Kuna ) , Bosna Hersek - Convertible Marka ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 KM )

Rota                                 :Saraybosna-Mostar (129 km), Mostar - Blagaj (15 km) Blagaj -Poçitel (25 km) ,Poçitel - Trebinje  (110 km), Dubrovnik- Trebinje (30 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 358 km

Otele Giriş Saati           : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19:30

5.Gün

Trebinje - Kotor - Budva - İşkodra

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden özel otobüsümüz ile hareket ederek Adriyatik Denizinin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ`a giriş yapıyoruz. Karadağ`daki ilk durağımız nefes kesici bir orta çağ kasabası olan, Balkanlardaki Fiyordları ile meşhur Kotor. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar`ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva`nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Ardından zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur`lu bir multi-milyardere satılması ile turizme kazandırılan muhteşem St. Stefan`ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola ve otelimize hareket. Geceleme ve Akşam yemeği İşkodra`da otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı          : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği                  : Budva şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.Rehber Tavsiyesi : Deniz Mahsulleri , Mezeler, Izgaralar , Yerel İçecekler

Akşam Yemeği              : Serbest alınacak olup , tur ücretine dahil değildir.

Konaklama                    : Hotel Rozafa  v.b - İşkodra

Para Birimleri                :Karadağ - Euro , Bosna Hersek - Convertible Marka ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 KM )

Rota                                 :Trebinje - Kotor (95 km), Kotor - Budva (23 km) , Budva - İşkodra (86 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 200 km

Otele Giriş Saati           : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 21:00

6.Gün

İşkodra - Prizren - Priştine - Üsküp

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Kosova Cumhuriyeti'ne geçiyoruz. İlk durağımız Prizren,  Mimari silueti ve 5 vakit minarelerinden yükselen ezan sesleri, yol ve dükkân levhalarındaki Türkçe ibareleri ile hemen ilk görüşte Anadolu Osmanlı kenti intibaını veren Prizren'de Sinan Paşa Camii, Halveti Tekkesi, Bayraklı Camii, Mehmet Paşa Hamamı görülecektir. Serbest zaman ve öğle yemeği molamızın ardından Başkent Priştine'ye hareket. Varışımıza istinaden yapacağımız panoramik şehir turumuzda 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Germia Parkı, Kosova Müzesi, Osmanlıların 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Camii, özgün iç süslemeleri ile öne çıkan 18. yüzyıl eseri Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesi göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Makedonya'ya geçiş ve Üsküp'e varışa istinaden gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Konaklama Üsküp' teki otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı          : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği                  : Prizren şehrinde serbest olarak anılacaktır.

Akşam Yemeği              : Serbest olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Konaklama                    : Belle Vue vb. - Üsküp

Para Birimleri                : Makedonya - Denar ( Ortalama Kur 1 Euro : 60 Denar ) , Kosova - Euro

Rota                                 : İşkodra-Prizren (185 km) , Prizren - Priştine (85 km) , Priştine - Üsküp (90 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 360 km

Otele Giriş Saati           : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

7.Gün

Üsküp - Tetova (Kalkandelen) - Ohrid

Sabah erken saatlerinde Uskup’ten Ohrid’e cikis. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu Turuna katılabilirler.(10 EUR) Yol üzerinde Tetova(Kalkandelen) ‘ da duruyor Alaca Camiini ziyaret ediyor ve İpek yolu ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Ardından Ohrid’e hareket ve varis. Yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid'li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Pant Alemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır.Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Ohrid Gölü Tekne Turuna katılabilirler.(10 EUR) Turumuzun ardından otele varis .Konaklama Ohrid`deki otelimizde.Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Makedon Gecesi Turuna katılabilirler.(30 EUR)

 

Sabah Kahvaltısı          : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği                  : Ohrid şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi:Ohrid Alabalığı , Köfte ve Güveçte Kurufasulye.

Akşam Yemeği              : Rehberin belirliyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Makedon Gecesi.Tur ücretine dahil değildir.

Konaklama                    : Hotel Prestol, Aqualina  v.b – Ohrid

Para Birimleri                : Makedonya – Denar ( Ortalama Kur 1 Euro : 60 Denar )

Rota                                 : Üsküp-Matka (19 km), Matka – Tetova (61 km) , Tetova - Ohrid (135 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 215 km

Otele Giriş Saati           : 19:00

8.Gün

Ohrid – Resne – Manastır (Bitola) - Selanik

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Ohrid gölünün doğduğu yer olan ve muhteşen manzaralara sahip St. Naum turuna katılabilirler (15 Euro) Ardından Resne'ye hareket ediyoruz. İttihat ve Terakki'nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan Savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşmuş olan Resne'li Niyazi'nin Sarayını  ve Resne şehrini panoramik gördükten sonra Manastır'a doğru hareket ediyoruz. Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten`i, İshak Camiini, Yeni Cami`yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk`ün mezun olduğu Askeri İdadi`yi ve Atatürk Müzesi`ni ziyaret ediyoruz. Manastır gezimiz sonrası Yunan Sınır kapısına hareket, gümrük geçiş işlemlerinin ardından konaklama yapacağımız, Selanik`e hareket Kordon, beyazkule , döner kule , fuar meydanı , Osmanlı ve Bizans eserleri , Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros katedrali, Büyük İskender heykeli, Hamza bey camii, E.Venezelos - P. Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Selanik turumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün evini ziyaret ederek tamamlanıyor. Şehir merkezinde vereceğimiz sebrest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz Yunan müzik, dans, show ve yemeklerinin eşsiz sunumlandığı Yunan Tavernası programımıza katılabilirler. (40 Euro) Geceleme Selanik’te otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı          : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği                  : Ohrid ile selanik arasında yol üzerinde ekstra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği              :Yunan Tavernasında extra olarak alınacaktır.

Para Birimleri                : Yunanistan - Euro

Rota : Ohrid – Manastır (69 km) Manastır – Selanik (220 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 290 km

İstanbul Giriş Saati      : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini : 22:30

9.Gün

Kavala – Taşoz - İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından Kavala`ya doğru hareket ediyoruz. Kavala panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (panaromik olarak), su kemerleri, belediye binası, liman turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. ** Dileyen misafirlerimiz Taşoz adası turuna katılabilirler (20€).Bu turumuzda Keramoti limanına hareket, Feribot ile Taşoz adasına geçiyoruz. Adaya varışımızın ardından deniz, güneş ve kum keyfini yaşayabilmek adına serbest zaman. ** NOT : SADECE HAZİRAN, TEMMUZ ve AĞUSTOS AYLARINDA TAŞOZ ADASI EXTRA TURU GERÇEKLEŞTİRİLİR. DİĞER AYLARDA YAPILMAZ. Akşam saatlerinde Feribot ile anakaraya geçiş. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuk ile Sınıra varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ve İpsala sınır kapısından Türkiye’ye giriş. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından geç vakitlerde İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki WTATİL organizasyonunda görüşmek dileği ile..

 

Sabah Kahvaltısı          : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği                  : Kavala / Taşoz şehir merkezinde ekstra serbest zaman.

Akşam Yemeği              :Edirne - İstanbul otobanı üzerinde dinlenme tesisi.

Para Birimleri                : Yunanistan - Euro

Rota                                 : Selanik- Kavala (153 km) - Kavala - İpsala Sınır kapısı (196 Km) , İpsala Sınır kapısı - İstanbul (255km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 558 km

İstanbul Giriş Saati      : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini : 22:30

 

Bu Turumuza Özel eXtra Avantajlı Paketimiz

 

Full Paket : 195 Euro Yerine 165 Euro ( Thassos Turu yaz ayında düzenleneceği için Dahil değildir)

Boşnak Gecesi (40 Euro) + Savaş Tüneli ( 10 Euro) + +Blagaj Turu ( 10 Euro) +Dubrovnik (30 Euro) + Matka Kanyonu ( 10 Euro) + Ohrid Tekne Turu ( 10 Euro ) + Makedon Gecesi ( 30 Euro) + St.Naum Turu ( 15 Euro ) + Yunan Taverna (40 Euro )

 

 

Full Paket + Thassos Turu(Yaz Ayı için Geçerlidir) : 215 Euro Yerine 180 Euro

Boşnak Gecesi (40 Euro) + Savaş Tüneli ( 10 Euro) + Blagaj Turu ( 10 Euro) + Dubrovnik (30 Euro) + Matka Kanyonu ( 10 Euro) + Ohrid Tekne Turu ( 10 Euro ) + Makedon Gecesi ( 30 Euro) + St.Naum Turu ( 15 Euro ) + Yunan Taverna (40 Euro)+ Thassos Turu ( 20 Euro )

Paket Fiyata Dahil Hizmetler 

 

Lux WTATİL Otobüsleri İle Ulaşım

Türkçe Rehberlik Hizmeti

4* Otellerde 1 Gece Üsküp , 1 Gece Belgrad , 1 Gece Saraybosna , 1 Gece Trebinje , 1 Gece Podgorica , 1 Gece Ohrid , 1 Gece Selanik,  Olmak Üzere Toplam 7 Gece Konaklama

Programda Belirtilen Plovdiv , Sofya , Belgrad , Saraybosna , Mostar , Poçitel , Dubrovnik , Kotor , Budva , Tiran , Ohrid , Üsküp Priştine, Prizren Panoromik Şehir Turları

Sabah Kahvaltıları

Mesleki Sorumluluk Sigortası

Gümrük Vergileri

Şehir vergileri

Tüm otoban,otopark ve check-point giderleri

Araç İçi Sınırlı Su İkramı

 

 

Paket Fiyata Dahil Olmayanlar

 

Vize ücreti

Seyahat Sağlık sigortası

Ekstra Turlar

Öğle ve Akşam yemekleri

Otelde Alınacak Ekstralar

Yarım Pansiyon Farkı Kişi başı 50 Euro

Call Center