Otobüs ile Baştan Başa Balkanlar 5 Gece 8 Ülke Sofya - İstanbul Bulgaristan – Sırbistan – Bosna Hersek – Hırvatistan – Karadağ – Makedonya – Yunanistan 5 Gece Otel Konaklamalı 6 Gece 7 Gün

Otobüs İle Baştanbaşa Balkanlar 5 Gece 8 Ülke 

1.Gün

İstanbul - Edirne

Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı ( Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı ) saat 19:00'de buluşma ve hareketimizi takiben saat 19:30 Harbiye Askeri Müze Karşısı  – 20:00 Merter Metro İstasyonu Yanı (İspark Otoparkı) , 20:30 Beylikdüzü Tüyap Fuar Merkezi Önü ve 21:00 Silivri Kipa Avm önünden hareket ile Tem otoyolundan Çorlu-Edirne istikametini takip ederek Kapıkule Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Bulgaristan`a giriş ve Sofya yolculuğumuza devam ediyoruz.

2.Gün

Plovdiv - Sofya - Belgrad

Sabah erken saatlerde Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv üzerinden geçerek Sofya`ya varıyor ve panaromik şehir turumuza başlıyoruz. St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı ve Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evi görülecek yerler arasındadır. Ardından Sırbistan`ın başkenti, Eski Yugoslavya`nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad`a hareket. Yolculuğumuz sonrası canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupanın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgard Kalesi , Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize hareket, geceleme Belgrad’da otelimizde.

 


Sabah Kahvaltısı : Sofya`da ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Rehberin belirleyeceği yol üzerinde dinlenme tesisinde alınacaktır.

Akşam Yemeği : Serbest olarak alınacak olup, tur ücretine dahil değildir.

Konaklama : Hotel Sumadija vb. Hotel Theater v.b - Belgrad

Para Birimleri : Bulgaristan - Leva , Sırbistan - Dinar ( Ortalama Kur 1 Euro : 115 Dinar )

Rota : İstanbul- Sofya (550 km) , Sofya-Üsküp (390 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 940 km

Otele Giriş Saati : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 15:00

3.Gün

Belgrad – Saraybosna – Mostar

Sabah kahvaltımızın ardından Saraybosna`ya hareket. Varis sonrasi asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turmuzu tamamliyarak, Mostar’a hareket. Varışa istinaden gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri olan Mostar’da Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Ardından otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

 


Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği : Saraybosna da ekstra serbest zaman.
Akşam Yemeği : Mostar’da ekstra serbest zaman.

Konaklama : Hotel Hercegovina vb. - Mostar

Para Birimleri : Bosna Hersek - Convertible Marka ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 KM )

Rota : Belgrad - Saraybosna (309 km), Saraybosna – Mostar (129 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 435 km

Otele Giriş Saati : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

4.Gün

Mostar – Poçitel - Dubrovnik – Kotor – Budva - Podgorica

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen extra olarak düzenlenecek olan Blagaj turumuza katılabilirler. (10 Euro) Turumuzun ardından Poçitel’e hareket. Tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel`i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan eserleri görüyoruz Ardından dileyen misafirlerimiz Dubrovnik turumuza katılabilirler. (30 Euro) Bu turumuzda Hırvatistan`ın tatil cenneti Dubrovnik`e hareket. Dubrovnik panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi`ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Dubrovnik turumuz sonrası Adriyatik Denizinin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ`a giriş yapıyoruz. Karadağ`daki ilk durağımız nefes kesici bir orta çağ kasabası olan, Balkanlardaki Fiyordları ile meşhur Kotor. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar`ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva`nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Ardından zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur`lu bir multi-milyardere satılması ile turizme kazandırılan muhteşem St. Stefan`ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola ve otelimize hareket. Geceleme Podgorica`da otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği : Serbest zamanda extra olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği : Serbest zamanda extra olarak alınacaktır.

Konaklama : Hotel Aurel v.b veya Hotel Oasis v.b - Podgorica
Para Birimleri : Karadağ - Euro , Bosna Hersek - Convertible Marka ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 KM )

Rota : Mostar-Poçitel (29 km), Poçitel-Dubrovnik(130km), Dubrovnik-Kotor(90 km), Kotor-Budva(22 km), Budva-Podgorica(63 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 334 km

Otele Giriş Saati : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

5.Gün

Podgorica - İşkodra - Tiran - Ohrid

Sabah kahvaltımızın ardından özel otobüslerimizle otelimizden ayrılarak Arnavutluk`un başkenti Tiran`a hareket edip, Muriqan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp Arnavutluk`un başkenti Tiran`a varıyoruz. Akabinde şehir turumuz başlıyor. Bektaşiliğin Avrupa'daki merkezi sayılan Tiran şehir turumuzda 1789 Yılında yapımına başlanan ve 1923 yılında tamamlanan Ethem Bey Camii, İskender Meydanı, 19. yüzyılın başında inşa edilen Kaplan Paşa türbesi, Sekiz Sütünlu Türbe, Bilinmeyen 6 Anıtı, Tiran'ın sembolü 1821 yılında Ethem Bey tarafından yaptırılan saat kulesi, 1999 yılında işkodralı çocuklar tarafından isyan sırasında atılan kurşunların eritilmesiyle yapılan Barış Çanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman ve Ohrid`de hareket. Varışa istinaden, Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, St. Klement Manastırı ve St Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları. Turumuzun ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Ohrid Gölü Tekne Turuna katılabilirler. (10 Euro) Göldeki turumuzun ardından konaklayacağımız otele varış ve geceleme otelimizde.. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Makedon Gecesi Turuna katılabilirler. (30 Euro) Geceleme Ohrid`deki otelimizde.

 


Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Tiran şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.
Akşam Yemeği : Rehberin belirliyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Makedon Gecesi.Tur ücretine dahil değildir.
Konaklama : Hotel Flamengo vb. - Ohrid veya Hotel Prestol - Ohrid
Para Birimleri : Makedonya - Denar ( Ortalama Kur 1 Euro : 60 Denar ) , Arnavutluk - Lek ( Ortalama Kur 1 Euro : 135 LEK ) , Karadağ - Euro
Rota : Podgorica - İşkodra(60 km) , İşkodra - Tiran(95 km) , Tiran - Ohrid (135 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe : 290 km
Otele Giriş Saati : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19:00

6.Gün

Ohrid – Tetova (Kalkandelen) - Üsküp

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Ohrid gölünün doğduğu yer olan ve muhteşen manzaralara sahip St. Naum turuna katılabilirler (15 Euro) Ardından Tetova(Kalkandelen)’ya hareket ediyoruz. Alaca Camiini ziyaret ediyor ve İpek yolu ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Ardından Üsküp`e hareket. Üsküp`e varışımıza istinaden panoramik şehir turumuz başlıyor. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı`nın doğum yeri olan Üsküp`te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han ve Taş Köprüyü görüp, Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin karşı tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı`nı, Osmanlı Köprüsü`nü ve Davut Paşa Hamamını dışarıdan görüp, Türk çarşına girecek ve Tarihi Türk çarşında 1550 yılında yapılmış olan, günümüzde ise Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılan Kurşunlu Hanı göreceğiz. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp`te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. Günümüzde Kurşunlu handan sonra ayakta kalan ve yine 15. yüz yılda inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Han ziyaretlerin ardından Üsküp`ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesini, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisini ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camini ziyaret edip, Türk çarşında serbest zaman veriyoruz. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme.

 


Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Serbest zamanda extra olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir

Akşam Yemeği : Serbest zamanda extra olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Konaklama : Bellevue Hotel vb. – Üsküp

Para Birimleri : Makedonya - Denar ( Ortalama Kur 1 Euro : 60 Denar )

Rota : Ohrid – Tetova (135 km) , Tetova – Üsküp (46 km) 

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 180 km

Otele Giriş Saati : 16:00

7.Gün

Üsküp -Selanik - Kavala - İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile Matka Kanyonu turumuzu gerçekleştiriyoruz. (10 Euro) Ardından Yunanistan’a hareket.  Selanik’e varışımızla birlikte panoramik şehir turumuz başlıyor. Kordon, beyazkule , döner kule , fuar meydanı , Osmanlı ve Bizans eserleri , Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros katedrali, Büyük İskender heykeli, Hamza bey camii, E.Venezelos - sP. Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Selanik turumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün evini ziyaret ederek tamamlanıyor ve tur sonrası Kavala`ya doğru hareket ediyoruz. Kavala panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (panaromik olarak), su kemerleri, belediye binası, liman turumuz esnasında görülecek yerler arasında. Yapılacak otobüs yolculuğuyla İskeçe, Dedeağaç, İpsala yolu takip edilerek İpsala sınır kapısına varış, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Tekirdağ üzerinden İstanbul`a varış. TatilBudur gezi ve servislerimizin sonu.

 

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği : Kavala şehir merkezinde ekstra serbest zaman.

Akşam Yemeği : Edirne - İstanbul otobanı üzerinde dinlenme tesisi.

Para Birimleri : Yunanistan - Euro

Rota : Üsküp-Selanik(243 km) Selanik- Kavala (153 km) - Kavala - İpsala Sınır kapısı (196 Km) , İpsala Sınır kapısı - İstanbul (255km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 710 km

İstanbul Giriş Saati : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini 

 

 

Bu Turumuza Özel eXtra Avantajlı Paketimiz

 

Full Paket : 105 Euro Yerine 95 Euro

 

Blagaj Turu (10 Euro ) + Dubrovnik Turu ( 30 Euro ) + Ohrid Tekne Turu ( 10 Euro ) + Makedon Gecesi ( 30 Euro) + Sv.Naum Turu ( 15 Euro ) + Matka Kanyonu ( 10 Euro )

Paket Fiyata Dahil Hizmetler 

 

Lux WTATİL Otobüsleri İle Ulaşım
Türkçe Rehberlik Hizmeti

4* Otellerde 1 Gece Belgrad , 1 Gece Mostar veya Çevresi , 1 Gece Podgorica , 1 Gece Ohrid , 1 Gece Üsküp Olmak Üzere Toplam 5 Gece Konaklama

Programda Belirtilen Plovdiv , Sofya , Belgrad , Saraybosna , Mostar , Poçitel , Dubrovnik , Kotor , Budva , Tiran , Ohrid , Üsküp Panoromik Şehir Turları

Sabah Kahvaltıları

Mesleki Sorumluluk Sigortası

Gümrük Vergileri

Şehir vergileri

Tüm otoban,otopark ve check-point giderleri

Araç İçi Sınırlı Su İkramı

 

Paket Fiyata Dahil Olmayanlar

 

Vize Ücreti
Özel Seyahat sağlık sigortası

Yurtdışı çıkış Harç pulu 15 TL

Öğle ve Akşam yemekleri

Otelde Alınacak Ekstralar

Call Center