Odessa Turu 3 Gece 4 Gün 2021 Odessa - İstanbul

3 Gece 4 Gün

Odessa Turu
Ukrayna Havayolları ile

1.Gün

İSTANBUL - ODESSA

Siz değerli misafirlerimiz ile sabah saat 09:00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Ukrayna Hava Yolları kontuarı önünde buluşmamızın ardından Ukrayna Hava Yollarının PS-718 sefer sayılı uçuşu ile Saat 14:00’de Odessa'ya hareket ediyoruz. Saat 15:45’de Odessa'ya varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Bu tur sırasında ünlü Potemkin merdivenleri, Primorsky Bulvarı,  Katherina Meydanı gibi şehrin tarihi dokusunu hissedebileceğiniz mekanları göreceğiz. Bir zamanlar Tatarlar’ın ve Osmanlılar’ın en kilit konumdaki Hacıbey Kalesi’nin bulunduğu yerde Ruslar, 1700’lerin sonlarında Odessa kentini kurmuşlar ve bu kent, 1800’lü yıllarda, St. Petersburg ve Moskova’dan sonra, Rusya’nın üçüncü büyük kenti haline gelmişti. Günümüzde Karadeniz’in İbiza’sı olarak adlandırılan ve Ukrayna’nın üçüncü büyük kenti olan Odessa, Ruslar’dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz’in değil, Doğu Avrupa’nın da en güzel şehirlerinden biridir. Turumuzdan sonra serbest zaman. Ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin de tavsiyeleri ile deniz ve güneşin keyfini çıkarmak üzere Odessa’nın muhteşem plajlarından faydalanabilirler. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz için Arcadia bölgesi gece kulüplerinde party night rezervasyonları. Geceleme otelimizde.

2.Gün

ODESSA

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Degustasyonlu Shustov Konyak Fabrikası Turuna katılabilirler. Ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Ukrayna Gecesi Gala Yemeği. Canlı müzik ve muhteşem şovlar eşliğinde alacağımız yemeğin ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Extra Tur : Degustasyonlu Shustov Konyak Fabrikası Turu 50 Euro Kişi Başı

1899 Yılında Odessa’da satın aldığı Konyak Fabrikasını günümüze kadar getiren Nikolay Leonidovic ve ailesi Rusya’da Konyak ve Vodka kralı olarak bilinmektedir. Üretilen eşsiz konyakları tadabileceğimiz bu turda ayrıca konyak üretim tekniklerini, detaylarını ve üretim aşamalarını göreceğiz.

3.Gün

ODESSA

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Katakomplar turu (35 Euro). Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Extra Tur : Katakomplar Turu 50 Euro Kişi Başı

Bu turumuzda sizi, şehrin geniş alanına uzanan bir yeraltı labirenti olan Katakompları gezmeye davet ediyoruz. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 3500 kilometredir. Bu tüneller, Odessa’nın İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi Almanyası’nın işgaline uğradığı üç yıl boyunca, yerel direnişçiler (partizanlar)  tarafından kullanılmış ve direnişçiler, bu süre boyunca yaşamlarını, bu yeraltı labirentlerinde geçirmişlerdir. Turumuzda, o dönemin orijinal eşyalarını görerek, yeraltı labirentlerinde üç yıl yaşayan insanların direnişi ve yaşantısına tanıklık edeceğiz.

4.Gün

ODESSA - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyor ve havaalanına doğru hareket ediyoruz. Ukrayna Havayolları PS-717 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 11:45’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 13:15’de İstanbul’a varışımızın ardından Turumuzun sonu. Bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek dileğiyle.

Dahil Olan Hizmetler :

Ukraine Airlines Havayolları ile İst- Odessa- İst Uçak bileti
3* Black Sea Hotel vb.' de 3 Gece Kahvaltı dahil konaklama
İlk gün Şehir Turu
Havalimanı - Otel - Havalimanı transferleri
Türkçe Rehberlik Hizmeti

 

Dahil Olmayan Hizmetler :

Yurtdışı Çıkış Harç Pulu                  : 50.-TL
Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar)   : 15.-Eur
Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası)   : 30.-Eur
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
Şehir ve otel vergileri
Opsiyonel turlar

Call Center