Nice Cenevre Milano Turu THY ile Nice - İstanbul Türk Havayolları Tarfieli Seferi ile

Nice - Cenevre - Milano Turu THY ile

1.Gün

İstanbul – Nice

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali WTATİL kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 05:00’de buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1813 sayılı tarifeli seferi ile saat 08:00’de Nice’e uçuş. Yerel saat ile 09:10’da varış. Varışımızı takiben panoramik şehir turu. Göreceğimiz yerler arasında; Ünlü gezinti caddesi Promenade des Anglais, eski Nice bölgesi Vieille Ville, Nice şatosu ve limanı, Çicek Pazarı, Adliye Sarayı ve Massena Meydanı bulunmaktadır. Tur sonrası otele transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Eze & Monaco & Monte Carlo turuna (55 Eur) katılabilirler. İlk durağımız Tüm Cote d’Azur'un tünemiş köyleri arasında en etkileyici konuma sahip olan Eze. 427 mt rakımda denizin üzerinde yükselen Eze, Fransa'nın en yüksek sahil köyüdür. Konumu ve manzarası nedeniyle “kartal yuvası” olarak bilinen ve ortaçağ ambiyansını hissettiren kasaba da; Tepeden Fransa’nın güney sahilleri, taş evler, daracık taş sokaklar, keyifli kafeler ve hediyelik eşya dükkanları göreceğimiz yerler olacaktır. Tur sonrası Avrupa’nın göbeğinde krallıkla yönetilen minicik ülke Monaco’ya varıyoruz. Vatikan'dan sonra Dünya'daki ikinci küçük bağımsız devlet olan Monako Prensliğinden sonra ise sofistike cazibe merkezi Monte Carlo’ya gidiyoruz. Limana demir atmış mega yatları, tasarımcı mağazaları, kumarhaneleri ve renkli gece hayatı. Avrupa’nın en ışıltılı noktalarından ünlü rüya kent Monte Carlo gezimizin ardından otelinize transfer ve konaklama otelinizde.

2.Gün

Nice

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra (St.Paul de Vence & Grasse & Cannes & Antibes)  Fransız Rivierası kasabaları & Parfüm fabrikası ve müzesi turuna (75 Eur) katılabilirler. Kayalar üzerinde hakim bir tepede bulunan St.Paul de Vence, Güney Fransa’nın en güzel ortaçağ köylerinden biridir. Pırıl pırıl dağları ve Akdeniz'in nefes kesici manzaralarını süsleyen dolambaçlı sokaklar, zarif çeşmeler, güzel taş evler, asma kaplı taş duvarlar ve duvarlara sıkışmış heykeller birçok sanatçıya ilham olmasının sebebidir. Keyifli gezimizin ardından, dünyanın parfüm merkezi olarak bilinen Grasse’ı geziyoruz. Salt kokulara karşı görülmedik ölçüde duyarlı, parfüm tekniklerini öğrenmek ve mükemmel kokuya ulaşabilmek için Patrick Süskind’in ünlü “Koku” romanının kahramanı “Jean-Baptiste Grenouille” Grasse şehrine gelir. Dünyaca ünlü Parfüm fabrikasını ve gizemli kokuların kasabasını ziyaretimizin ardından Cannes’a hareket ediyoruz. Cannes Film Festivali ile özdeşleşen şehir, lüks tüketimin dünyadaki önde gelen merkezlerindendir. Meşhur Croisette Caddesi, Film Festivali Sarayı, alışveriş sokakları ve eski limanı ziyaret edeceğiz. Son durağımız ise denize açılan kale surlarının, zamana karşı koruduğu kasaba olan Antibes. Fazla el değmemiş sokaklarında doğal Fransız sahil kasabası yaşam tarzına tanık oluyor ve tarihi taş binaların, küçük kafelerin ve dükkanların arasında geziyoruz. Gezi sonrası otelinize transfer ve konaklama otelinizde.

3.Gün

Nice – Cenevre

Sabah kahvaltı sonrası İsviçre’nin incisi Cenevre’ye doğru yola çıkıyoruz. Cenevre’ye varışımızın ardından panoramik şehir turumuz başlıyor. Tur esnasında; Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Jean Jacques Rousseu Adası, Birleşmiş Milletler ve Kızılhaç binaları ile eski şehir görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası otelimize transfer ve konaklama otelimizde.

4.Gün

Cenevre

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Annecy & Lozan & Montrö & Chillon Şatosu turuna (75 Eur) katılabilirler. Leman Gölü’nün kuzey sahillerini baştan başa geziyoruz. Cenevre Gölü'nün en büyük ikinci şehri olan Lozan, bağlarla kaplı yamaçlarla çevrili üç tepe üzerine kuruludur. Fransız göl kıyısından etkileyici bir biçimde yükselen Savoy Alpleri, kafe ve butiklere sahip küçük sokaklar, şehir merkezindeki cadde manzarasını şekillendirir. Eski şehir, büyük ölçüde araba içermez ve İsviçre'nin Gotik mimarisinin en etkileyici parçası olan katedralin hakimiyetindedir. Ortaçağın önemli piskoposluk merkezlerinden biri olan ve ulusal tarihimizde çok önemli yeri olan Lozan şehrinde Uşi Antlaşması’nın yapıldığı Uşi Şatosu’nu, Lozan Antlaşması’nın yapıldığı Bourivage Oteli’ni ve Olimpiyat Müzesi’ni görüyoruz. Ardından Montrö’ye hareket ediyoruz. 19. yüzyılda, yazarlar, sanatçılar ve müzisyenler hoş bir göl kenarı tesisi olan büyülü Montrö'ye akın ettiler. O zamandan beri zengin, ünlü ve herkes için bir ziyaretçi mıknatısı oldu. Freddie Mercury'nin Cenevre Gölü kıyısındaki heykeli, Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nin yapıldığı ünlü Montreux Palace Oteli ve Montrö Casinosunu görüyoruz. Göl kenarında yapacağımız yürüyüş sonrası ülkenin sembolü haline gelmiş muhteşem Chillon Şatosu'nu panoramik olarak görüyoruz. Son durağımız ise merkezinden geçen Thiou Nehri’ne bağlantılı iki kanalı nedeniyle “Alpler'deki Venedik” yakıştırması yapılan romantik Annecy. Göl ile dağlar arasına sıkışmış sıra dışı konumundan ötürü “Fransız Alpleri’nin İncisi” olarak bilinen kasaba, kartpostalları süsleyen manzaraları ile büyülüyor. Gezi sonrası otelinize transfer ve konaklama otelimizde.

5.Gün

Cenevre – Milano

Sabah kahvaltı sonrası Milano’ya doğru yola çıkıyoruz. Vardığımızda yapılacak panoramik şehir gezisinde; Milano Kalesi ‘Castello Sforzesco’, Vittorio Emanuelle Pasajı, Doumo Katedrali ve Scala Meydanı keşif duraklarımız. Gezi sonrası otelinize transfer ve konaklama otelinizde.

6.Gün

Milano

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Verona & Garda Gölü turuna (55 Eur) katılabilirler. Shakespeare tarafından 15. yüzyılda kaleme alınan 2 genç aşık Romeo ve Juliet’in doğum yeri olan ve 700 yıllık tarihiyle romantik kent Verona’daki gezide, Romeo ve Juliet’in evi, Veneto Bölgesi’ndeki gladyatör oyunlarının sergilendiği ve İtalya’nın en büyük ikinci arenası il Erbe ve Signori meydanları görülecek yerler arasındadır. Verona turu bitiminde son buzul çağında buzullar tarafından biçimlendirilmiş ve Italya’nın en büyük gölü olan Garda Gölü’nü görüyoruz. Alpler ile ülkenin geri kalanı arasında bir köprü görevi gören göl, tüm turistlerin yaklaşık yüzde yedisini İtalya'ya çekmektedir. Gezi sonrası otelinize transfer ve konaklama otelimizde.

7.Gün

Milano - İstanbul 

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Como & Lugano turuna (55 Eur) katılabilirler. İtalya'nın kuzeyinde bulunan Como, antik köyler ve enfes villalar ile süslenmiştir. İnsanı büyüleyen doğal manzaralarla sonuçlanan yeşil sırtlarla çevrilidir. Gölün kıyısında ünlü isimlerin malikanelerini eşsiz manzaralar eşliğinde görüyoruz. Como'da, Piazza Cavour, 14. Yüzyıl'dan kalma Duomo’yu gördükten sonra İsviçre’ye geçerek Lugano’ya hareket ediyoruz. Alpler'in eteklerinde bulunan İsviçre’nin en şık ve varlıklı göl kasabalarından bir tanesi olan Lugano Gölü’nün muhteşem manzaranın keyfini çıkarıyor; saat ve çikolata satan dükkânlardan alışveriş yapma fırsatı buluyoruz. Tur sonrası katılıma göre direkt veya otel üzerinden havalimanına transfer. Türk Havayolları’nın TK 1876 seferi ile 18:55’te İstanbul’a hareket. Saat 23:45’te İstanbul Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki WTATİL organizasyonunda görüşmek dileğiyle.

Dahil Olan Hizmetler :

Türk Havayollarıile İstanbul – Nice / Milano – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti

Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli

2 Gece Nice, 2 Gece Cenevre, 2 Gece Milano 3* Otellerde Oda Kahvaltı konaklama

Tüm şehirlerde ki otel konaklama vergileri

Havalimanı – otel – havalimanı transferleri

Şehirler arası tüm otobüs yolculukları

Panoramik Nice, Cenevre, Milano şehir turları

Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri

 

Dahil Olmayan Hizmetler :

Vize ücreti

Seyahat sağlık sigortası

Yurt dışı çıkış harç bedeli

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

Ekstra turlar

Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

Öğle ve akşam yemekleri

Şoför ve rehber bahşişleri

Call Center