Miami & Tulum & Cancun Turu THY ile MIA - IST

Türk Havayolları ile
Miami Sahilinde Otel Konaklamalı

Miami & Tulum & Cancun Turu

1.Gün             İSTANBUL – MIAMI

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Miami uçuşumuz başlıyor. Gecemiz uçakta geçiyor.

 

2.Gün             MIAMI

Varışımıza istinaden Miami Beach’deki otelimize transfer ve serbest zaman.

 

3. Gün                        MIAMI

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz.  Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek tam günlük Key West (130 Euro) turuna katılabilirler. ABD nin doğu kıyısındaki en güney kasabası olan Key West ‘e yapacağımız yaklaşık 2,5 saat sürecek keyifli yolculuğumuz esnasında Florida Keys adında irili ufaklı adacıkları birbirine bağlayan yakalaşık 200 km’lik köprüden geçecek ve muhteşem manzarasına şahit olacağız. Varışımızda yapacağımız şehir turu esnasında Southernmost point, ünlü yazar Ernest Hemingway’in evi, eski Amrikan Başkanı Harry S. Truman’ın evi, Duval caddesi göreceğimiz yerler arasındadır. Isla Morada’da izleyeceğimiz gün batımının ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

4. Gün                        MIAMI – CANCUN – TULUM

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından panoramik Miami şehir turumuz için hareket. Çılgın gece hayatı, beyaz kumsalları, çekici alışveriş imkânları, mükemmel gün batımı manzaraları ve sıcak iklimi ile yıl boyu güneş isteyenler için ideal bir tatil bölgesidir. Panoramik şehir turumuz esnasında Miami’de sanatın nasıl ön plana çıktığına şahit olacak, filmlere konu olan Miami Beach, Art Deco mimarisi ile Ocean Drive, Miami limanı, Bal Harbour, Coconut Grove, Coral Gables, tarihi Biltmore Oteli, Bayside, Kübalı göçmenlerin yerleşim yeri Little Havana göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında Dünyanın dört bir yanından sanatçıların devasa, renkli duvar resimlerinin sergilendiği benzersiz açık hava mekanı olan Wynwood walls’ı görecek ve muhteşem grafiti manzaralarını fotoğraflama şansı bulacağız. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ‘’Miami Bay Cruise & Saw Grass Outlet’’ (130 Euro) turuna katılabilirler. Tur sonrası Miami havalimanına hareket. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Yerel Hava Yolları tarifeli seferi ile Cancun uçuşumuz başlıyor. Cancun’a varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımıza geçiyor ve Tulum’daki otelimize transfer ve serbest zaman.

 

5. Gün                        TULUM

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’ Öğle Yemekli Chichen Itza & Cenote & Valladolid’’ (125 Euro) turumuza katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan ve 07 Temmuz 2007’de dünyanın yeni yedi harikasından biri olarak seçilen Chichen Itza, Meksika'nın Yucatan Yarımadası'nda, Valladolid ve Merida arasında yer alan, Kristof Kolomb öncesi dönemde kurulmuş bir İtza Maya kentidir. Bir dönem Yucatan’ın dini merkezi olduğu tahmin edilen kent, gizemli tapınakları ve arkeolojik özellikleriyle Maya uygarlığı üzerine çalışan araştırmacıların odak noktalarından biridir. Arkeologlar burada hem Maya, hem de Toltek kültürünün müşterek bir şekilde yaşadığı düşüncesindedirler. Araştırmacılara göre burada yaşayan ilk insanlar MS 600-900 arası Maya ırkına aittiler. Devamında yerel halk şehri 10. yüzyılda terk etmiştir. Fakat sonradan Toltek’ler gelip buraya yerleşmişlerdir. Chichen Itza, Maya medeniyetinden kalma en kapsamlı ve sağlam kalıntıların merkezidir. Kukulkan Piramidi ve Büyük Balo Mahkemesi gibi ünlü yapıları görecek, Mayalar’ın astronomi, matematik, mimari ve sanat gibi birçok alanda ileri bir uygarlık düzeyinde olduklarını bu kentte açıkça görme şansı bulacağız. Chichen Itza ziyaretimizden sonra, İspanyolca: Cenote sagrado, "kutsal kuyu" veya "Kurban Kuyusu" olarak bilinen Cenote’yi ziyaret ediyoruz. Serinletici mavi sularda serinlemek için mükemmel bir yer olan bu yerde yüzme şansı bulacaksınız. Ardından geçmiş ve bugünün bir araya geldiği bir şehir olan, renkli mimarisine ve yerel yemek kültürüne hayran kalacağınız Valladolid’e hareket ediyoruz. Yavaş tempolu Meksika yaşamını yakından görebilecek, meydanları ve sokaklarında dolaşırken bol bol fotoğraf çekecek ve alış veriş yapabileceksiniz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

 

6. Gün                        TULUM

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz.  Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ‘’ Öğle Yemekli Tulum Harabeleri & Xtun Cavernas & Deniz Kaplumbağalarıyla Yüzme ’’ (125 Euro) turumuza katılabilirler. Otelden hareketimizden sonra ilk durağımız olan Tulum Harabelerine gidiyoruz. Muhteşem manzaralar eşliğinde Mayaların antik kalıntılarının büyüsünü hissedecek, rehberinizden Mayaların tarihi hakkında detaylı bilgi edineceksiniz. Ardından Xtun Cavernas’a hareket ediyoruz. Orman içerisinde alacağımız Meksika mutfağı öğle yemeğimizin ardından iki aşamalı olarak Cenote’yi ziyaret zamanı. Cenote'de gezerken sarkıt ve dikit oluşumlarına hayran kalacaksınız. Cenote’nin renkli deniz yaşamını şnorkelle yüzerek keşfedebileceksiniz. Cenote maceramızın ardından Meksika’ya özgü Cafe Olla’mızın tadını çıkardıktan sonra Kaplumbağalarla yüzmek için Akumal Koyu’na hareket. Körfezde deniz otlarını yiyerek beslenen bu sevimli canlılarla yüzerken su altı dünyasının eşsiz güzelliklerini keşfedeceksiniz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

7. Gün                        TULUM – CANCUN

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz.  Ardından odaların boşaltılması ve Cancun’a hareket. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ‘’Öğle Yemekli Xcaret Park Plus’’ (225 Euro) turumuza katılabilirler. Meksika'nın gelenek ve kültürlerinin en iyilerini barındıran doğal bir parkı ziyaret ediyoruz. Bu özel turumuzda açık büfe Meksika yemeklerinin tadını çıkaracak ve Cancun ve Maya Riviera bölgesindeki en popüler cazibe merkezi olan Xcaret Park’ında unutulmaz keyifli anlar yaşayacaksınız. Bölgenin doğal güzelliğini ve kültürel zenginliğini birleştiren bu cennet parkta herkes için bir eğlence var. Yeraltı nehir yolculuğundan, Mercan kayalığı akvaryumunu keşfetmeye kadar 40’tan fazla farklı heyecan verici aktiviteyi deneyimleyebilirsiniz. Ve ya Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ‘’Öğle Yemekli Cozumel’’ (100 Euro) turumuza katılabilirler. Tur sonrası Cancun’daki otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

8. Gün                        CANCUN

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz.  Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ‘’ Öğle Yemekli ve Alkollü/Alkolsüz içecekli Isla Mujeres ve Isla Contoy’’  (160 Euro) turumuza katılabilirler. Sabah erken saatlerde otelimizden hareket ediyor, kahvaltı box ve snack ikramlarımızı alıyor ve otelimizden hareket ediyoruz.

Sürat tekneleri ile Isla Contoy adasına gidiyoruz. Playa del Carmen kıyılarındaki Contoy ve Mujeres adaları için yapacağımız tam günlük turumuzda, Karayip denizinin berrak ve mavi sularında renkli balıklarla yüzebilir veya şnorkel dalış yaparken mercan oluşumlarını keşfedebilirsiniz.  Adanın doğa rezervinin doğal güzelliğini ve 140 farklı kuş türünü görmek için yürüyüş yapabilir veya yerli bir müze ziyaret edebilirsiniz. Kumsalda alacağımız öğle yemeğimizin ardından yine masmavi berrak sularda yüzme keyfi için Isla Mujeres’deki kuzey plajına gideceksiniz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

9. Gün                        CANCUN – MIAMI - İSTANBUL

Sabah erken kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Cancun havalimanına hareket. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Yerel hava yolları ile Miami’ye uçuşumuz başlıyor. Ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Gecemiz uçakta geçiyor.

 

10. Gün                      İSTANBUL

İstanbul Yeni Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

Call Center