Lokomotif Moskova - Galatasaray Maç Turu Moskova - İstanbul

Türk Havayolları ile

Lokomotif Moskova - Galatasaray Maç Turu

1.Gün

İstanbul-Moskova

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup bagaj ve check-in işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Havayolları’nın TK413 sayılı uçuşu ile 07.45’te Moskova’ya doğru yola çıkacağız. Yerel saat ile 10.30’te şehre vardıktan sonra, bizleri bekleyen özel aracımızla panoramik Moskova turuna başlayacağız. Siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan’ı; Korkunç İvan olarak bilinen Çar’ın on altıncı yüzyılda yaptırdığı, her kubbesi bir Rus zaferine karşılık gelen Aziz Vasil Katedrali’ni; katedralin önünde bulunan, iki ünlü Rus prensini, Minin ve Pozharski’yi gösteren, kentin simgelerinden olan anıt heykeli; hemen solundaki GUM Alışveriş Merkezi’ni; komşusu Kremlin Sarayı’nı; tüm dünyada komünist ideolojinin simgesi olan Lenin’in mumyasını barındıran ihtişamlı Lenin Mozolesi’ni; Karl Marx heykelini ve tam karşısında, on sekizinci yüzyıldan bu yana faaliyette olan ünlü Bolşoy Tiyatrosu binasını; biraz ilerisinde 1906 yılında Rusya’nın seçilmiş ilk meclisinin çalışmaya başladığı ünlü Duma Parlamento Binası’nı; bir zamanlar Kızıl Meydan’ın giriş kapıları sayılan, on altıncı yüzyılda yapılan ve 1931 yılında tankların Kızıl Meydan’a girebilmesi için bombalanan Voskresenski’yi; Rus Tarihi Müzesi’ni ve daha pek çok tarihi yapıyı gördükten sonra serbest zaman; ancak dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Moskova Nehrinde Tekne Turu’na katılabilecekler (40 Euro). Şehre ışıltı katan nehir boyunca yapılacak bu şiirsel gezi sırasında hem Moskova’nın siluetini oluşturan yapıları toplu halde görecek hem de Puşkin Müzesi, Gorki Parkı gibi ünlü yazarların adını taşıyan kent simgelerine göz atacağız. Ardından dinlenmek ve konaklamak üzere otele döneceğiz.

2.Gün

Moskova (GALATASARAY’IMIZA BAŞARILAR )

Kahvaltıdan sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Unutulmaz Moskova Deneyimi: Moskova Metrosu, Novodevici Mezarlığı, Arbat Caddesi Turu’na katılabilecekler (40 Euro). Gezimiz “dünyanın en eski ve büyük, üstelik en güzel dekore edilmiş metrosu” olarak bilinen Moskova metrosuyla başlayacak. 1931 yılında, Komünist rejim sırasında inşa edilen metronun tasarımı, hem dönemin ruhunu yaşatacak hem de ulaşım sisteminin kentleşme üzerindeki etkileri hakkında önemli fikirler verecek. Ardından Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret etmek isteyenlerce yakından bilinen Novodevici Mezarlığı’na geçeceğiz. Napolyon’Un emriyle yıkılmak istense de bu karara engel olan rahibelere ev sahipliği yapan manastırla birlikte 1524 yılında kurulan ve günümüzde müze statüsünde olan, kelime anlamı “genç kızlar” olan Novodevici’de, o dönemlerde yaşamış genç kızlarının manastırda geçen ve sona eren hayatlarının hatırlarını hissedeceğiz. Zaman içinde birçok çariçe adayının da yıldızının söndüğü bu manastır ve mezarlıkta, Çehov, Gogol, Mayakowski, Bulgakov, Eisenstein, Kruşçev, Şostakoviç, Yeltsin gibi isimlerin de ebedi istirahatgâhlarını görmemiz mümkün olacak. Tarih, edebiyat, sinema, müzik ve elbette hüzün dolu turumuzun ardından yaşama kucak açarak Moskova’nın en işlek caddesi olan Arbat Caddesi’ne geçeceğiz. Geçmişi 1493 yılına dayanan ve hem Moskova’nın hem de Rusya’nın en ünlü sanat sokaklarından biri olan Arbat’ta on beşinci yüzyıldan günümüze ulaşan bir zaman yolculuğuna çıkacağız. Yolculuğumuzda bizlere sık sık rastladığımız sokak ressamları da eşlik edecekler. Ayrıca cadde üzerindeki 53 numaralı binada Puşkin ile eşi Gonçarova’nın izlerini de bulacağız. Ardından serbest zaman; dinlenmek ve konaklamak üzere otele döneceğiz. Maç Transferi için hareket. (GALATASARAY’IMIZA BAŞARILAR ) Ardından dinlenmek ve konaklamak üzere otele döneceğiz.

3.Gün

Moskova-İstanbul

Otelde kahvaltı ettikten sonra otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayacağız. Sonrası serbest zaman; rehberimizi belirleyeceği saatte havalimanına gitmek üzere yola çıkacağız. Türk Havayolları’nın TK418 sefer sayılı uçağı ile 16.15’de İstanbul’a hareket edeceğiz ve yerel saat ile 19.15’de İstanbul’a varacağız. Eve hoş geldiniz!

Fiyata Dahil Olan Hizmetler :

Türk Havayolları ile IST-VKO/VKO-IST parkurunda uçak biletleri
Belirtilen otellerde 2 (iki) gece oda, kahvaltı, konaklama
Havalimanı karşılama
Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri
Panoramik Moskova kent turu
Türkçe rehberlik hizmeti
Maç Transferi.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :

Yurtdışı çıkış fonu: 50 TL
Rusya vize bedeli –  145 Euro (Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.) Vize Başvurusu için Pasaport & Arka Fonu Beyaz 2 Resim & Ev ve iş adresi & Sabit ve Cep Telefon Numaralarının olduğu dosyayı tur tarihinden uçuştan minimum 14 gün önce tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.
Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar
Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır.)
Maç Biletleri.

Call Center