Kuzey Işıkları Lapland Turu (RVN-RVN) Rovaniemi - İstanbul

Türk Havayolları ile

Kuzey Işıkları Lapland

1.Gün

İSTANBUL - ROVANİEMİ

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Rovaniemi uçuşumuz başlıyor. Varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyor ve Rovaniemi şehir turumuz için hareket ediyoruz. İlk olarak Noel Baba’ nın köyü olarak bilinen Santa Claus’ köyünü ziyaret ediyoruz. Noel baba ile tanışıp, fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden kartpostal gönderebileceğimiz turumuz esnasında bölgeye özgü hediyelik eşyalardan da alma imkânı bulacağız. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek  ‘’Kuzey Işıkları Avı ve Ateşte Sosis, Sıcak İçecek (4 Saat)’’ (55 Euro) turumuza katılabilirler. Kutup ışıkları ya da Kutup Aurorası, Kutup bölgelerinde gökyüzünde görülen, yeryüzünün manyetik alanı ile Güneş'ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan doğal ışımalardır. Kuzey enlemlerde bu etki Aurora Borealis ya da kuzey ışıkları olarak adlandırılır. Bu durumun görülebileceği kesin bir tarih yoktur, ancak Aralık, Ocak, Şubat, Mart bu güzel doğa olayının en çok gözlemlendiği tarihtir. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

2.Gün

ROVANİEMİ

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ‘’Öğle Yemekli Ren Geyiği (30 Dk) ve Husky Safari (30 Dk)’’ (260 Euro) turumuza katılabilirler. Otelimizden hareketle rengeyiği çiftliğine geçiyoruz. Özel termal kıyafetlerimizi giydikten sonra, Ren geyiklerine bağlı kızaklara yarım saat süren bir tur yapıyoruz ve sürüş sertifikalarımızı alıyoruz. Kahve molasının ardından Husky çiftliğine geçiyoruz. Husky köpeklerine bağlı kızakları nasıl yönlendireceğimize dair alacağımız eğitimin ardından, yapacağımız keyifli gezinti için takım kızağımıza geçiyoruz. Sonrasında arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ‘’Ranua Hayvanat Bahçesi’’ (90 Euro) turumuza katılabilirler. Finlandiya’nın en güzel turistik bölgesi olan Lapland’ın, ormanlık alanlar içinde kurulmuş olan Vahşi yaşam parkı Ranua hayvanat bahçesinde, Finlandiya’da yaşayan tek kutup ayısının yanı sıra, bölgede yaşayan yaban geyikleri, vaşaklar, yaban domuzları, tilkiler ve 200’den fazla daha birçok yırtıcı hayvanı görme şansına erişeceğiz. Bu yaban hayat parkında gezerken birbirinden özel anları fotoğraflama fırsatı bulacağız. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek  ‘’Kuzey Işıkları Avı 4 Saat’’ (35 Euro) (1 Sıcak içecek dahil). turumuza katılabilirler. Kutup ışıkları ya da Kutup Aurorası, Kutup bölgelerinde gökyüzünde görülen, yeryüzünün manyetik alanı ile Güneş'ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan doğal ışımalardır. Kuzey enlemlerde bu etki Aurora Borealis ya da kuzey ışıkları olarak adlandırılır. Bu durumun görülebileceği kesin bir tarih yoktur, ancak Aralık, Ocak, Şubat, Mart bu güzel doğa olayının en çok gözlemlendiği tarihtir. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3.Gün

ROVANİEMİ

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ‘’Buzda Yüzme’’ (120 Euro) turumuza katılabilirler. Böyle bir deneyimi ömrümüzde belki bir daha yaşama şansı yakalayamayacağımız bu turumuzda, buz tutmuş bir gölün üzerinde açılan kocaman bir delikte özel termal kıyafetler giyerek yüzmenin keyfine varacağız. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan ‘’Ice Restaurantta Akşam yemeği & Arctic Snow Hotel Gezisi & Kuzey Işıkları Avı 3 Saat’’ (170 Euro) turumuza katılabilirler. Dünyaca ünlü olan, kuzey kutup kültürünü en güzel şekilde anlayıp, yaşamımıza olanak sağlayacak olan, her bir odasının elle inşa edildiği ve içinde çeşitli sanatsal faaliyetlerin yer aldığı Ice Otel’i gezip, fotoğraflama imkânı bulacağız. Ardından Ice Restaurantta akşam yemeğimizi alacağız. Sonrasında Kuzey Işıkları Avı turumuzu gerçekleştireceğiz. Kutup ışıkları ya da Kutup Aurorası, Kutup bölgelerinde gökyüzünde görülen, yeryüzünün manyetik alanı ile Güneş'ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan doğal ışımalardır. Kuzey enlemlerde bu etki Aurora Borealis ya da kuzey ışıkları olarak adlandırılır. Bu durumun görülebileceği kesin bir tarih yoktur, ancak Aralık, Ocak, Şubat, Mart bu güzel doğa olayının en çok gözlemlendiği tarihtir. (Gezimiz sırasında Kuzey Işıkları çıktığında size haber verilecektir). Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4.Gün

ROVANİEMİ- İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizden hareket ile Rovaniemi Havalimanı’na gitmek üzere yola çıkacağız. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ‘’Kar Motoru Safarisi (1 Saat)’’ (90 Euro) turumuza katılabilirler. Özel termal kıyafetlerimizi giydikten sonra, kar motorlarımızla yaklaşık 2 saat süren safarimizi yapıyoruz. tur sonrası havalimanına transfer.

Bagaj ve pasaport işlemlerimizin tamamlanmasının ardından Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a Havalimanına hareket. İstanbul’a varışımıza istinaden turumuzun sonu. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileği ile siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul (IST)-Rovaniemi (RVN) gidiş, Rovaniemi (RVN)-İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

 Havalimanı vergileri

 4* Merkezi otellerde 3 gece oda & kahvaltı konaklama

 Alan-otel-alan transferleri

 Santa Claus (Noel Baba) köyü turu,

 Özel otobüslerimiz ile Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

 Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

 Otel vergileri

 Turist şehir vergileri

 TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

 

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 İç hat bağlantı bileti

 Vize ücreti, servis bedeli

 Seyahat sağlık sigortası ( Covid-19 Kapsamlı )

 PCR Testi

 Öğle ve akşam yemekleri

 Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

 Yurt dışı çıkış harcı bedeli

 Müze ve ören yerleri girişleri,

 Şoför tipleri 5 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)

Call Center