Kuzey Işıkları Lapland Turu Corendon Havayolları ile 3 Gece Rovaniemi - İstanbul

Corendon Havayolları Tarifeli Seferi ile
3 Gece 4 Gün

Kuzey Işıkları Lapland Turu

1.Gün

İstanbul – Rovaniemi

Bilet işlemlerimizin ardından Corendon Havayollar ile saat 09.00’da Rovaniemi’ye uçuş. Yerel saat ile 13.30’de varış. Alanda bizleri bekleyen rehber ve aracımız ile buluşma sonrası Noel baba köyüne transfer. Kuzey Kutup Dairesi’nin en heyecan verici bölgesinde yer alan Santa Claus Köyü’nü (Noel Baba Köyü) ziyaretimiz dünyanın her tarafından gelen çocukları dinlemek ve insanlarla konuşmak için her gün bu köye gelen Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme ile son bulacaktır. Bölgeye ve aktivitelere özel termal kıyafetlerimizi teslim aldıktan sonra otelimize transfer ve check-in. Akşam ise dileyen misafirlerimiz ile kuzey ışıklarının şartları elverişli olursa sucuk ekmek ve sıcak içecekler ikram edilirken kuzey gökyüzünde kuzey ışıklarını izleme şansına sahip olacaksınız. Tur sonrası otelimize transfer ve konaklama.

2.Gün

Rovaniemi – Ren Geyiği Safarisi & Husky Safari

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından özel otobüsümüzle direkt geyik çiftliğinde Ren Geyiği kızak sürüş (30 dk) deneyimi yaşıyoruz. Yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçirirken hikayeler dinleyeceksiniz. Burada Kuzey Kutup dairesi ve yaşamları hakkında bilgiler aldıktan sonra “Geyik Sürüş Sertifikası”na da sahip olabileceksiniz. Öğle yemeğimizi çiftlikte alacağız. Öğleden sonra Husky çiftliğine hareket ediyor ve belki de dünyanın en sevimli köpekleri olan huskyleri ziyarete gidiyoruz. Bugün kendi takımımızdaki husky köpeklerini nasıl yönlendireceğimizi öğreneceğiz, bu sevimli dostlarımız bize kızakları ne kadar hızlı çekebildiklerini gösterecekler, koşmayı çok seven sevimli dostlarımızın saatlerce koştukları halde ne kadar enerjik olduklarını gözlemleyebileceksiniz. Sessiz ve bembeyaz doğada unutulmaz bir kızak sürüş keyfi (5 km – 30/40 dk)  yaşayacaksınız. Hava koşulları ve katılımcıların becerisi sürüş zamanını etkileyebilmektedir.

Akşam ise dileyen misafirlerimiz ile hava şartları elverişli ise otobüs ile kuzey ışıkları safarisine çıkacağız. Tur sonrası otelimize transfer ve konaklama otelimizde.

Bugün ki turumuza katılmayan misafirlerimiz için tüm gün serbest zaman.

3.Gün

Rovaniemi Snow Otel Gezisi – Buzda Balık- Kar Motoru safarisi- Otobüsle Kuzey ışıkları safarisi

Sabah kahvaltımızın ardından Buz otel ziyaretimizi gerçekleştiriyor ve buzda balık avına çıkıyoruz, donmuş gölde rehberimizin eşliğinde buzları yaklaşık 50 santim delerek balıkların oltamıza takılmasını bekleyeceğiz, şanslı olanlar bu deneyimi fotoğraflama şansına sahip olacaklar. Öğle yemeği olarak, bölgeye özel olan Ateş üzerinde pişmiş Somon balık alacağız. Balık Turumuzun ardından otelimize transfer.

Dileyen misafirlerimiz için gün ışığında 2 saatlik kar motoru safarisine başlıyoruz, bembeyaz Lapland ormanları içinde el değmemiş doğayı derinlemesine hissedebileceğiniz bu turumuzda 2 kişi bir kar motorunda değişimli olarak sürüş deneyimini yasayabilirsiniz.

Akşam ise dileyen misafirlerimiz ile hava şartları elverişli ise otobüs ile kuzey ışıkları avına çıkacağız.

Yine dileyen misafirlerimiz 2 saatlik kar motoru sürüşü deneyimleyebilirler, bu seçenekte de kuzey ışıkları ile karşılaşma ihtimali olacaktır. Tur sonrası otelimize transfer ve konaklama otelimizde.

(Kar Motoru’nda çocuklar profesyonel bir sürücü tarafından güvenli, özel bir oturma alanında çekilecektir.)

Bugün ki turumuza katılmayan misafirlerimiz için tüm gün serbest zaman.

4.Gün

Rovaniemi - İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman ve Corendon Havayolları ile saat 14:30’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19:00’da İstanbul’a varıyoruz.

Dahil Olan Hizmetler :

 • Corendon Havayolları ile İstanbul – Rovaniemi – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • 3 gece seçilen otelde oda&kahvaltı konaklama
 • İlk gün Santa Clause Village (Noel Baba Köyü) ziyareti.
 • Havaalanı – otel – Havaalanı transferi
 • Seyahat Sağlık Sigortası (Covid kapsamlı)
 • Türkçe rehberlik Hizmeti
 • Termal Kıyafetler

 

Dahil Olmayan Hizmetler :

 • Ekstra Turlar
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Vize
 • Pcr Testi
 • Kişisel harcamalar,
 • Öğle ve Aksam yemekleri
Call Center