Kuzey Avrupa ve Işıkları 7 Gece 8 Gün Amsterdam - İstanbul Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile…

Kuzey Avrupa ve Işıkları 7 Gece 8 Gün

1.Gün

İSTANBUL – AMSTERDAM

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 07:30 itibariyle Türk Hava Yolları kontuarlarında gerçekleştirebileceğiniz pasaport ve bilet işlemlerinizin ardından, uçak bekleme salonunda rehberimiz ile buluşarak Türk Hava Yolları ‘nın TK1957 sefer sayılı uçuşu ile 10:35’de Amsterdam ‘a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 13:05 ‘de Amsterdam ‘a varış. Amsterdam ‘a varışımız ve valiz işlemleri ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turu için hareket ediyoruz. Panoramik şehir tanıtım turu esnasında Kanallar, Dam Meydanı, Leidseplein, Rembrandtplein, Kraliyet Sarayı, Kırmızı Fener Sokağı görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

2.Gün

AMSTERDAM – (Bremen Turu) – HAMBURG 

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından Hamburg ‘a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak Bremen Turu (20 Euro) düzenliyoruz. Kendi adını taşıyan Bremen eyaletinin de aynı zamanda başkenti olan ve Weser Irmağı ‘nın kıyısında eşsiz güzelliği ile bizleri karşılayan Bremen kentine vardığımızda gerçekleştireceğimiz tur esnasında, Bremen Mızıkacılarına ait Heykel, Hükümet Konağı, St. Petri Kilisesi, zanaatkâr odası "Schütting", ticaret evleri, Bremen'in simgesi ve hürriyet sembolü olan Roland-Heykeli, Fall Kulesi, Böttcher Caddesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrasında Hamburg ‘a varışımız ile birlikte düzenlenecek olan Hamburg şehir tanıtım turu esnasında Şehir Limanı, Binnen ve Aussenalster gölleri, Balık Pazarı, Hamburg Tren Garı, Rathaus Kulesi, Reeperbahn Caddesini göreceğiz. Panoramik şehir turumuz sonrasında otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

3.Gün

HAMBURG – KOPENHAG - (Danimarka Şatoları Turu) – HELSİNGBORG 

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve Kopenhag ‘a doğru yola çıkıyoruz. Kopenhag ‘a varışımız ile gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında ilk olarak 1350 ‘li yıllardan kalma Hansa Evleri, tamamen siyah camdan yapılmış ve kentteki en modern bina olarak nitelendirilen Black Diamond (Kara Elmas) ve Kopenhag ‘ın simgesi olan Küçük Deniz Kızı Heykeli ‘ni görüyoruz. Ayrıca Parlamento Binası, Christianborg Kalesi, Glypthoteki Amelienborg Sarayı ve Borsa Binası da görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında Helsingborg ‘a hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak Danimarka Şatoları Turu (60 €) düzenliyoruz. Bu turumuzda ilk durağımız Hillerod olacaktır. Hillerod ‘da bizi tüm ihtişamı ile Kuzeyin Versailles ‘i olarak kabul edilen Frederiksborg Sarayı olacaktır. Sarayın barok bahçe peyzajı 1750 yılından bu yana tasarlandığı şeklini korumakta ve bizleri adeta bir tarih yolculuğuna çıkartmaktadır. Frederiksborg Sarayı ‘nın bahçe ve içine yapacağımız ziyaretin ardından turumuzu tamamlayarak Helsingör ‘e varıyoruz. Helsingör ‘de, Shakespeare ‘in Hamlet ‘inin sarayı olarak da bilinen Kronborg Şatosu bizlere merhaba diyecektir. Kuzey Avrupa’nın en güzel şatolarından birisi olan ve her yıl yaklaşık 200 bin kişi tarafından ziyaret edilen saray 2000 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi ‘ne dahil edilmiştir. Çevresi surlarla çevrili olan ve tarihi 1500 yıllarına uzanan, günümüze kadar ise kültür merkezi, kraliyet sarayı, hapishane, savunma kalesi gibi birçok amaçla kullanılan saray aynı zamanda Danimarka Prensi Hamlet eseri için William Shakespeare ‘e ilham kaynağı olmuştur. Sarayın çevresi vereceğimiz fotoğraf molası ardından turumuzda Helsingborg ‘a varıyoruz. Otelimize yerleşme ve dinlenmek üzere serbest zaman. 

4.Gün

HELSİNGBORG – (Göteborg Turu) – OSLO

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. İsveç ‘in güneyinde yer alan ve bölgede önemli bir ticaret ve kültür noktası olan Helsingborg şehir tanıtım turumuzda, yemyeşil parkların ve kıyı manzarasının karşıladığı şehirde aynı zamanda gözetleme kulesi olarak da kullanılmış olan Helsingborg Kalesi ( Karnan ) , ST.Mary Kilisesi, Radhuset, butik alışveriş dükkanları ve tarihi yürüyüş alanları ilginizi çekecektir. Helsingborg turumuz sonrasında Oslo ‘ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek olan Göteburg Turu (20 Euro) İsveç ‘in batı kıyısında yer alan Göteborg, İskandinavya ‘nın en büyük limanına sahip şehirdir. 1900 ‘lü yılların başında okyanus aşırı yolculukların yaygınlaşması sonucu gelişen şehir, İsveç ‘İn de gelişmesi ve zenginleşmesinde önemli rol oynamıştır. Göteborg ‘da sunacağımız tur sonrasında Oslo yolculuğumuza devam ediyoruz. Oslo ‘ya varıp panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir tanıtım turu süresince Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı, Folk Müzesi, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro Binası, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Vigeland Park ve Frogner Parkı görülecek yerler arasındadır. Şehir tanıtım turu sonrasında Oslo ‘daki otelimize yerleşiyoruz.

5.Gün

OSLO – (Fyord Turu & Flambana Dağ Treni Turu)

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte yine tam gün sürecek olan Fyord Turu ‘nu (185 Euro) düzenliyoruz. Sabah erken saatte otelimizden ayrılarak olağan üstü tabiat güzellikleri eşliğinde gerçekleştireceğimiz otobüs seyahati sonrasında Flam ‘a varışımız ile birlikte turumuz da başlamış oluyor. Flam yolcuğumuz esnasında Borgund Kalesi ‘nin çivi kullanılmadan yapılışı ve dünyanın en uzun tüneli olan Laerdal Tüneli bizleri şaşırttığı kadar kendisine hayran da bırakacak. Flam ‘a vardığımızda dileyen misafirlerimizin eşsiz tabiatı fotoğraflaması, dileyen misafirlerimizin sağlık yürüyüşü yapması, dileyenlerin ise öğle yemeği alması için serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman dahilinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Flambana Dağ Treni Turu (90 €) düzenliyoruz. Birçok gezginin ölmeden önce görülecekler / yapılacaklar listesinde kendine yer bulan bu eşsiz tren yolculuğu ile muhteşem vadiler ve göller eşliğinde Myrdal ‘a seyahat ediyoruz. Kjosfossen Şelalesi ‘nde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında tekrar Flam ‘a geri dönüyoruz. Flam’da serbest zaman değerlendiren misafirlerimiz ile buluşarak Flam – Gudvangen arasında tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu tekne turu esnasında oldukça yüksekten akan şelalelerin manzarası ve küçük Flam köyleri sizleri büyüleyecek. Turumuz sonrasında Oslo ‘daki otelimize dönüyoruz.

6.Gün

OSLO – KARLSTAD – STOCKHOLM

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından Stockholm ‘e doğru olan yolculuğumuza başlıyoruz. Oslo – Stockholm arası yolculuğumuzda ilk durağımız Vanern Gölü ‘nün kuzeyinde bulunan Karlstad ‘dır. Karlstad şehir merkezinde gezi sonrası, vereceğimiz kısa bir mola sonrasında Stockholm yolculuğumuza devam ediyor ve akşam saatlerinde Stockholm ‘deki otelimize varıyoruz. Otelimizde dinlenmek üzere serbest saatler.

7.Gün

STOCKHOLM – (Stockholm Güzelleri Turu)

Kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zaman. Bu serbest zaman süresince arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Stockholm Güzelleri Turu (75 €) düzenliyoruz. Bu turumuzda Stockholm ‘ü oldukça kapsamlı şekilde yaşama şansınız olacaktır. Turda ilk durağımız Djurgarden Adası ve bu adada yer alan Vasa Müzesi ‘dir. İsveç Kraliyet Ailesi ‘nin uzun yıllar boyunca av mekânı olarak kullandığı adada yer alan, günümüzde yaşayan bir müze olarak tanımlanan Vasa Müzesi ‘nde, 17. Yy da denize indirildikten kısa süre sonra batan ve 1961 yılında su üstüne çıkartılan Vasa Gemisi ‘ni ziyaret edeceğiz. Vasa Müzesi ziyaretimiz sonrasındaki durağımız ise Sigtuna Kasabası olacaktır. İsveç ‘in tarih boyunca süre gelen folklorik yaşam tarzını çok net şekilde görebileceğimiz Sigtuna ‘da, İsveç ‘yerel yaşamı ve kendine özgü mimarisine sahip evleri sizi adeta bir tarih ve kültür yolculuğuna çıkartacaktır. Turumuz sonrasında Stockholm ‘deki otelimize dönüyoruz. Dinlenmek üzere serbest saatler.

8.Gün

STOCKHOLM – İSTANBUL 

Kahvaltı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından düzenlenecek olan panoramik şehir turu esnasında 14 ada üzerine kurulu, kuzeyin Venedik’i olarak anılan bu büyüleyici şehirde, Fjallgatan Tepesi, orta çağdan kalma Gamla Stan, Djurgarden Parkı, Belediye Sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası ve Borsa Binası ile Kunqsrad Parkı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası havalimanına transfer, pasaport ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları ‘nın TK1796 sefer sayılı uçuşu ile 18.15’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 22.35’de İstanbul Havalimanı ‘na varış ve turumuzun sonu. 

Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları ile İstanbul (IST) – Amsterdam (AMS) / Stockholm (ARN) – İstanbul (IST) gidiş dönüş uçak bileti
Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

3 ve 4 yıldızlı şehir dışı otellerde 7 gece oda kahvaltı bazında konaklama,

Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,

Amsterdam, Hamburg, Kopenhag, Helsingborg, Oslo, Karlstad, Stockholm panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri  

Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€-5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)

Türkçe rehberlik hizmetleri  

TÜRSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )
İsteğe bağlı seyahat sigortası (15 Euro) 

Ekstra turlar ve kişisel harcamalar, 

Yurt dışı çıkış vergisi, 15 TL

İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro ) 

Call Center