Kudüs Turu Herşey Dahil 4 Gece 5 Gün Tel Aviv - Sabiha Gökçen

Pegasus Havayolları ile
4 Gece 5 Gün

Kudüs Turu
Her Şey Dahil

1.Gün

İSTANBUL ( SAW ) - TEL AVİV – YAFA - NETANYA

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 04:30’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus havayolları PC795 tarifeli seferi ile 08:05’de Tel Aviv’e hareket. Yerel saat ile 09:10’dA Tel Aviv‘e varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından TEL AVIV ve YAFA ŞEHİR TURU yapmak için hareket ediyoruz. Bauhaus mimarisi evleri, Neve Tzedek Mahallesi, Rotschild Bulvarı, adını 1995 yılında öldürülen İsrail başbakanı Izak Rabin’den alan ve İsrail’in en büyük meydanı olan Rabin Meydanı görülecek yerler arasında. Yafa’ya hareket ediyoruz. Varışımızda yapacağımız panoramik şehir turunda Abdülhamid Saat Kulesi, Valilik sarayı, tarihi liman, çarşı, Hicaz Tren İstasyonu, eski evleri göreceğiz. Öğle yemeğimizi rehberimizin belirlediği yerde fiyata dâhil olarak alacağız, Tel Aviv bölgesinde turumuzu tamamladıktan sonra NETANYA bölgesindeki otelimize hareket ediyoruz. 3* Margoa Hotel vb.

2.Gün

NETANYA – HAYFA - KUDÜS

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Hayfa’ya doğru yola çıkıyoruz. Hayfa, İsrail'in kuzeyinin en büyük şehri ve ülkenin üçüncü büyük şehridir. İsrail'de yoğun olarak Arap nüfus barındıran bir kenttir. Kutsal Kitaplarda adı geçmiştir. İbraniler, Romalılar, Araplar, Haçlılar, Osmanlılar Hayfa'yı yönetimlerinde tutmuşlardır. Buraya vardığımızda ilk olarak Hz. Bab'ın makamı Bahai Bahçeleri'ni gezerek turumuza başlıyoruz. Muhteşem simetrisi ve eşsiz güzelliği ile bahçelere hayran kalacaksınız. Ardından Hicaz demiryolunun tek anıtını ve eski demiryolu binasını gördükten sonra rotamızı Filistin kenti olan Bethlehem'e çeviriyoruz.  Burada Hz. İsa'nın doğduğuna inanılan Kutsal Doğuş Kilisesi ve Süt Şapeli'ni gördükten sonra; Kudüs şehrine geçiyor ve burada konaklayacağımız otele geçiyoruz. Geceleme otelimizde. Ambassador City Bethlehem 3* vb.

3.Gün

BEYTÜLLAHİM ( BETHLEHEM ) KUDÜS

Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra kadim şehir Kudüs’e doğru yola çıkacağız. Bugün Eski Şehir & Bethlehem turu yapacağız. Kanuni Sultan Süleyman tarafından restore edilen eski şehir surları ve Dung kapısından eski şehre geçerek Yahudilerce kutsal Ağlama ( Batı ) Duvarını ziyaret edeceğiz. Ardından Müslüman Mahallesi'ne geçip ve Kuran'da yazıldığı üzere Hz. Muhammed’in Miraç’a yükseldiği Kubbet-ül Sahra, ve Mescid-i Aksa Camiinin yer aldığı Haram-ül Şerif ’i ziyaret edeceğiz. Egzotik Arap Çarşısı, Hz. İsa’nın çarmıha gerilmek üzere geçirildiği Izdırap Yolu (Via Dolorosa), Hz. İsa’nın naaşının konduğu ve mezarının bulunduğu yere Bizanslılarca inşa edilen ve yeniden diriliş kilisesi de olarak bilinen Kutsal Kabir Kilisesi, Yahudi + Hıristiyan + Müslüman Mahallelerini gezip yeni şehre geçeceğiz. Radikal dinci Yahudilerin yaşadığı mahalle Mea Shearim, Parlamento Binası, Yedi Kollu Şamdan görülecek yerler arasında. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız ardından Filistin Kenti olan Bethlehem’i gezeceğiz. Turumuzun ardından otele geçiyoruz. Geceleme KUDÜS’te. Ambassador City Bethlehem 3* vb.

4.Gün

KUDÜS - LUT GÖLÜ TURU

Kahvaltının ardından çevre gezilerimize devam edeceğiz. Ölü Deniz (Lut Gölü) & Masada turunu yapacağız. Tam gün sürecek turumuza Zion tepesi ziyareti ile başlıyoruz. Hazreti Davud mezarı ve Hz. İsa'nın en son yemek yediği salon ziyaretleri ve ardından Yehuda Dağları ve Yehuda çölü boyunca, dünyanın en alçak noktası kabul edilen dünyanın en alçak noktası olan ve deniz seviyesinden 400 m aşağıda bulunan Lut Kavminin yok olduğu, Sodom ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölü / Ölü Deniz bölgesine varış. Ardından teleferik ile Yahudilik tarihinin en önemli olaylarının yaşandığı Masada'ya gidiyoruz. Roma Herod Krallığı egemenliğindeki Yahudilerin Romalılara karşı direndikleri ve topluca intihar ettikleri Masada Tepesi ziyaretinde Arkeolojik kazılar, Herod Sarayı, Sinagog ve Hamamlar görüldükten sonra yine teleferik ile dönüyoruz. Serbest olarak Ölü Deniz’de batmadan yüzme keyfi, çamur banyosu ve dinlenme olanağımız olacak. Ardından Tevrat rulolarının bulunduğu Qumran Mağaralarının önünden geçerek Kudüs’deki otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde. Ambassador City Bethlehem 3* vb.

5.Gün

TEL AVIV – İSTANBUL ( SAW )

Sabah otelde erken alacağımız kahvaltı sonrasında odalarımızı boşaltıp Tel Aviv havalimanına geçeceğiz. Pegasus Hava Yolları PC796 tarifeli seferi ile 10.10’da Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket edeceğiz. Varış saatimiz 13:25. Anılarla dolu turumuzun sona ermesi.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
Belirtilen kategori otellerde 4 Gece oda kahvaltı konaklama,
Öğle yemekli Şehir Turu
Programda belirtilen panoramik şehir turları
Programda açıkça dahil olduğu belirtilen geziler

Araç içi kişi başı, gün başı 0.50 su ikramı

Sehir vergileri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

- Vize Ücreti ( 25 Euro ) (Yeşil pasaporta vize uygulanmamaktadır.)  (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)

- Seyahat Sağlık Sigorta

- Yurtdışı Çıkış Harcı (50 TL)

- Tüm Otel Ekstraları

- Müze ve ören yeri girişleri

- Öğle ve aksam yemekleri

- Araç içi ikramlar

- Şoför, hizmet ve yerel servis tipleri ( 15 Euro kişi başı önerilir )

Call Center