Klasik İtalya Turu Türk Havayolları İle 7 Gece 8 Gün (FCO-MXP) Roma - İstanbul Türk Havayolları ile

Klasik İtalya Turu Türk Havayolları İle 7 Gece 8 Gün (FCO-MXP)

1.Gün

İstanbul - Roma

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 10.45`te buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 1865 sayılı tarifeli seferi ile saat 12.55`te Roma`ya uçuş. Yerel saat ile 13:35`te varış. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket. Şehir turumuzda Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen San Pietro Meydanı ve Bazilikası, Cem Sultan`ın hapsedildiği Castel Sant`Angelo, Mussoli`nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol merdivenleri ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol merdivenleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelinizde.

2.Gün

Roma

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Outlet ve Göller Bölgesi (Castel Gandolfo-Nemi) turuna katılabilirler (45 Euro). Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge ve sürekli yaşamak isteyeceğiniz, dağ çileği ile ünlü Nemi gezildikten sonra İtalya'nın en ünlü outlet bölgesinde serbest zaman. Tur sonrasında otelimize veya tercihen Roma kent merkezine transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz akşam Roma Gece Turuna veya Antik Roma tarzı yemekli, eğlenceli Gece Turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

Ekstra Tur : Roma Gece Turu (25 Euro)
Ekstra Tur : Antik Roma tarzı yemekli, eğlenceli Gece Turu (55 Euro)

3.Gün

Roma

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Napoli & Pompei turuna katılabilirler.

 

Ekstra Tur :  Napoli & Pompei Turu (85 Euro)

Turumuzun ilk durağı olan Pompei şehri M.S 79 yılında Vezüv Yanardağı`nın patlaması sonucunda 18. Yüz yıla kadar 7 metre toprağın altında kalmıştır. Bu tarihte yapılan kazılar sonrası ortaya çıkan evleri, sarayları ve taşlaşmış insanları görme fırsatı bulacağız. Pompei açık hava müzesi ziyareti sonrası Napoli`ye yola çıkıyoruz. Varışı takiben panoramik Napoli şehir turu. Şehir turumuzda Napoli`nin merkez meydanı olan Plebiscito Meydanı, 17. Yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo (Yeni Kale), Roma`da bulunan San Pietro Meydan`ından ve Pantheon`dan esilenerek yapılan San Francesco di Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, 1737 yılında inşa edilen ve UNESCO dünya kültür mirası listesinden bulunan San Carlo Tiyatrosu ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.Gün

Roma - Floransa

Sabah kahvaltısının ardından Floransa`ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Siena turuna katılma imkanı.

 

Ekstra Tur :  Siena Turu (35 Euro)
Şehir turumuzda UNESCO dünya kültür mirası olan bu kent sizi adeta zamanda yüzyıllar öncesine götürecek. San Domenico kilisesi, Duomo Katedrali, Palio yarışlarının yapıldığı Piazza del Campo, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokaklar görülecek yerler arasındadır. Siena`nın görülmesinin ardından Floransa`ya hareket. Varışı takiben panoramik Floransa şehir turu. Turumuzda Floransa`yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile`sinin Floransa`ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans`ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya`nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo`su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Montecatini`deki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

5.Gün

Floransa

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Pisa, Portofino turuna katılabilirler.

 

Ekstra Tur :  Pisa, Portofino Turu (90 Euro)
Turumuzda Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra şarkılara konu olan dünyaca ünlü Portofino kasabasına tekne ile gidilecektir. Milli park içinde yeralan bu küçük beldeye doyamayacaksınız. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelinizde.

6.Gün

Floransa - Venedik

Sabah kahvaltısının ardından Venedik`e hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Bologna turuna katılma imkanı. Geceleme otelimizde.

 

Ekstra Tur : Bologna Turu (25 Euro)
Bologna turumuzda Neptün Çeşmesi, Piazza Maggiore(Büyük Meydan), Eski Borsa Binası,Avrupanın ilk üniversite binası,Quadrilatero(eski pazar) Garisenda ve asinelli kuleleri görülecek yerler arasında. Turumuz sonrası Venedik`e hareket. Tronchetto meydanına varışın ardından kısa vapur yolculuğu ile San Marco Meydanı`na varış ve panoramik şehir turu. Şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik`e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Venedik`in sembolü olan Gondol turu.Tur sonrası otelimize transfer.
Ekstra Tur :  Gondol Turu (25 Euro)
 

7.Gün

Venedik - Milano

Sabah kahvaltısının ardından Milano`ya hareket. Güzergâh üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Verona turuna katılma imkanı.

 

Ekstra Tur :  Verona Turu (35 Euro)
Turumuzda tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo & Juliet`in evi, Verona Arena`sı, değişik mimarisiye Scaligero Köprüsü ve Verona Katedrali görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Milano`ya varış ve panoramik şehir turu. Turumuzda Duomo katedrali, Fortezza kalesi, La galleria ve dünyaca ünlü moda markaların bulunduğu lüks cadde ve sokaklar görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.

8.Gün

Milano - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından uçak saatine bağlı olarak Malpensa havalimanı`na transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının TK 1896 sayılı tarifeli seferi ile saat 14.35`te İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 19.30`da İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.
 

Dahil Olan Hizmetler 

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul(IST)-Roma(FCO) ve Milano(MXP)-İstanbul(IST) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

Havalimanı vergileri
3 ve 4 otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar

Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

Tüm şehirler arası transferler

Panoramik Roma, Floransa, Venedik ve Milano şehir turları

Şehir vergileri 

Vaporetto ücreti 
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri 

Zorunlu Seyahat Sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler 

Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

Kişisel harcamalar

Vize ücreti
Özel Seyahat sağlık sigortası

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar 

Opsiyonel turlar

Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

Call Center