Kiev Turu Yılbaşı Özel Ankara'dan Anadolu Jet ile 3 Gece 4 Gün Kiev - Ankara

Anadolu Jet Tarifeli Seferi ile
Ankara Hareket
3 Gece 4 Gün

Kiev Turu
Yılbaşı Özel
Tüm Türkiye'den Bağlantı İmkanı

1.Gün

ANKARA – KİEV

Esenboğa Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Anadolujet Havayolları kontuarı önünde saat 09:30’da buluşmamız gerçekleşecektir. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Anadolu Jet Havayollarının TK 7868 sefer sayılı uçuş ile 12:20’de Ukrayna’nın başkenti Kiev’e hareket ediyoruz. Yerel saat 13:20’de Kiev’e varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen aracımız ile şehir turumuz başlıyor. Varışımıza istinaden yapacağımız şehir turunda; Vladimirskaya Caddesi üzerinde yer alan merkez opera ve bale binası, Aziz Sofya Katedrali, Altın Kapı ve farklı mimari tarzların etkisiyle yapılmış diğer yapıları göreceğiz. Dostluk heykelinin bulunduğu, Dostluk tepesinden şehrin en güzel manzarasını izleme imkânı yakalayacağız.  Arnavut kaldırım sokaklarıyla ünlü kentin en eski ve görkemli yerlerinden biri olan Andriyivsky yokuşu ve Kiev’in ana caddesi olan Khreshchatyk Caddesini gezeceğiz.  Ukrayna tarihine damgasını vuran birçok protesto gösterisine ev sahipliği yapan ve Baş Melek Mikail’in tasvir edildiği heykelle sembolleşen, Özgürlük Meydanı son durağımız olacak. Serbest zaman sonrası otelimize dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek “2.Dünya Savaşı Müzesi &  Pecherska - Lavra Manastırı & Mikro Minyatür Müzesi” turumuza katılabilirler (55 Euro). Turumuz ikinci dünya savaşı zaferi anısına yapılmış olup, açık ve kapalı olmak üzere iki kısımdan oluşan 2. Dünya Savaşı müzesi ile başlıyor. Açık hava kısmında ölümsüz ateş, ikinci dünya savaşında kullanılan silah envanteri ve vatan ana heykeliyle zafer gününde tören yürüyüşünün yapıldığı toplu bataryalı yürüyüş yolu bulunmaktadır. Kapalı kısım ise ana heykelinin altında bulunan iki katlı müze kısmıdır ve burada ikinci dünya savaşına ait belgeler, resimler ve katliamlarda kullanılan araçlar sergilenmektedir. 2. Dünya savaşı müzesinden çıktıktan sonra Pecherska Lavra Manastırı ve Mikro Minyatür Müzesini gezeceğiz. Manastır, eski SSCB içindeki en büyük manastırlardan biridir. Kuruluşu on birinci yüzyılın ortalarına dek uzanır. İki kısımdan oluşan manastırın içinde 18 tane kilise bulunmaktadır. Bu kiliselerin 12 tanesi yerin üzerinde taş yapı, 6 tanesi yerin altındaki mağaralarda bulunmaktadır. Bu mağaralar manastır içinde yaşamış azizlerin gömüldüğü mezarlıklar olarak bilinmektedir. Bu azizler kutsal kişiler olarak kabul edilmektedir. Bu sebeple dünyanın pek çok yerinden Slav Ortodoks Hıristiyan, bu manastırı ziyaret etmektedir ve hacı mertebesine ulaşmaktadır. Manastır’ın içinde bulunan Mikro minyatür müzesi dünyada bir ilktir. Toplu iğne başına yapılmış resimleri ve benzerlerini göreceğimiz müzeden sonra otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde olacaktır.

2.Gün

KİEV

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman verilecektir. Dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek “Pirigovo Açıkhava Müzesi” (35 Euro) turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Kiev Şehir merkezinin güneyinde bulunan ve “Pyrohiv” olarak adlandırılan, 350 yıllık bir köy yerleşimini ziyaret edeceğiz. İlaveler yapılarak Avrupa’nın en büyük açık hava müzesi haline getirilen bu köyde, yerli halkın köy yaşamını gözlemleyebileceğimiz. Ahşaptan yapılmış 300 adet bina ve 70.000 parça eserden oluşan köy görünümlü açık hava müzesinde yöresel evler, folklorik kıyafetler, eşyalar, yerel tarım aletleri, yerel müzik aletleri, yel değirmenleri ve çiftlikler yer alıyor. Açık hava müzesi olmasına rağmen bazı evlerde günlük yaşam devam etmektedir. Köyün bir sokağı da gastronomi merkezi haline getirilmiştir. Böylece yöresel yemeklerin tadına da bakma imkânımız olacak. Turumuzun ardından otelimize geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde olacaktır.

3.Gün

KİEV

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman verilecektir. Kiev şehrinin keyfini çıkartmak için dolu dolu vaktiniz olacak

4.Gün

KİEV -ANKARA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz. Dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek “Kiev Metrosu ve Alışveriş” (25 Euro) turuna katılabilirler. Dünyanın en derin metro istasyonu, 1960 yılında yerden 105,5 metre derinlikte inşa edilen Arsenalna Metro İstasyonudur. Bu metroya 2 kademeli yürüyen merdiven ile ulaşılmaktadır. Günde yaklaşık 1,5 milyon yolcu taşıyan bu metroda aynı zamanda Kiev’in sanat dolu metro duraklarını göreceğiz. Kiev metrosunun bir diğer özelliği ise bazı eski istasyonlarının nükleer patlamalara karşı dayanıklı olduğu ve insanlar için sığınak özelliği taşımasıdır. İstasyonlarda bazı özel sığınaklar bulunmaktadır, bu sığınaklarda içilebilir su kaynakları, yemek depoları ve hatta tuvaletler mevcuttur. Turumuzun ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Anadolu Jet Havayollarının TK7869 sefer sayılı uçuşu ile 14.15’de Ankara’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 17:15’de Ankara’ya varıyoruz.

PAKET FIYATINA DAHIL OLAN HIZMETLER

 • Anadolu Jet ile Ankara – Kiev - Ankara arası uçak bileti,
 • Havalimanı Vergileri,
 • Alan – otel – alan transferleri,
 • Seçilecek kategori otellerde 3 Gece – 4 Gün oda, kahvaltı, konaklama,
 • Bölge Karşılamalı Türkçe Rehberlik Hizmeti

 

 

PAKET FIYATINA DAHIL OLMAYAN HIZMETLER

 • Yurtdışı çıkış harcı: (50 TL)
 • Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
 • Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her turlu hizmet,
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Şoför ve Rehber Bahşişleri
 • Ekstra Turlar
Call Center