Kiev Turu Ankara Hareketli Türk Havayolları ile Kiev - Esenboğa Havalimanı

Türk Havayolları - Anadolu Jet 
Esenboğa Havalimanı Hareketli - Tüm Türkiye'den Bağlantı İmkanı
İstanbul'dan Transfer İmkanı

Kiev Turu Ankara Hareketli Türk Havayolları ile
3 Gece 4 Gün

1.Gün

Ankara – Kiev ( Perşembe)

Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları – Anadolu jet kontuarında saat 21:30’da uçağa biniş işlemlerinin yapılması.

2.Gün

Kiev (Cuma)

Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Anadolu Jet - Türk Havayollarının TK7868 nolu tarifeli seferi ile Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan Gece saat 00:30’da  Kiev’e hareket. 02:30’da varışın ardından ülkeye giriş işlemleri ve sonrasında alanda bekleyen özel aracımızla otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Muhteşem Kiev Şehir turu ve şaheserleri turumuza katılabilirler. Geceleme Kiev’de otelimizde.

Ekstra Tur: Muhteşem Kiev Şehir Turu ve Şaheserleri 25 Euro (Kişi Başı) 

Şehir turumuz esnasında; Kiev'in kurucularının heykeli önünde bir fotoğraf molası veriyoruz. Turumuzun devamında tarihi Podil bölgesini gördükten sonra Mihailovski Meydanı'na hareket ediyoruz ve Mihayloiski Kilisesi, Knyagine Olga Heykeli geziyoruz.  Daha sonra Ayasofya Meydanı, Altın Kapı, Merkez Opera ve Bale Binasını görerek turumuzu sonlandırıyoruz. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz.

3.Gün

Kiev (Cumartesi)

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Pechersk Lavra Manastırı ve Mikro Minyatür Müzesi, 2. Dünya Savaşı Müzesi ve Anavatan heykeli gezisine turuna katılabilirler. Turumuz sonrasında otelimize transfer. Geceleme Kiev’de otelimizde.

 

Ekstra Tur: Pechersk Lavra Manastırı ve Mikro Minyatür Müzesi, 2. Dünya Savaşı Müzesi ve Anavatan heykeli gezisi 65 Euro (Kişi Başı) 

XI. yy’ın ortalarında kurulan manastır, 27 hektarlık alanı ile SSCB içindeki en büyük manastırlardan biridir. Üst ve alt kısım olmak üzere iki bölümlü bu manastırda 12’si yerin üzerinde taş yapı şeklinde, 6 tanesi ise yerin altındaki mağaralarda olmak üzere toplam 18 adet kilise bulunmaktadır. Bu mağaralar manastır içinde yaşamış ve kutsal olarak kabul edilen azizlerin mezarlığı olarak kullanılmaktadır. Bu yüzden dünyanın pek çok yerinden Slav Ortodoks Hristiyanları bu manastırı ziyaret etmektedir ve hacı mertebesine ulaşmaktadır. Ayrıca manastırın içinde başka bir eşi olmayan MIKRO MİNYATÜR MÜZESİ bulunmaktadır. 2. Dünya savaşı müzesi ise 2. Dünya Savaşı zaferi anısına yapılmış olan yapı açık ve kapalı iki bölümden oluşur. Açık bölümde Sovyet Ordusunun Afgan savaşında ve 2. Dünya Savaşında kullandığı savaş uçakları, tanklar, roketler sergilenmektedir. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz.

4.Gün

Kiev (Pazar)

Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması, valizlerimizi valiz odasına bıraktıktan sonra otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Çıkış işlemlerimizin ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Kiev Metrosu & Alışveriş Turu & Tekne Turumuza katılabilirler. Turumuz sonrasında Rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman sonrasında Kiev havaalanına transfer.

Ekstra Tur: Kiev Metrosu & Alışveriş Turu & Dinyeper Tekne Turu 65 Euro (Kişi Başı)

Kiev’in sanat dolu metro duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Günde yaklaşık 1.5 Milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinindeki 105.5 metre derinlikteki metro durağını göreceğiz. Ardından Ünlü Andreyevski Yokuşu’nda hediyelik eşya alabilme şansı yakalayacağız. Ardından Rusya  ile Ukrayna topraklarının bir kısmını sulayan eşsiz  bir güzelliğe sahip olan Dinyeper nehrinde yapacağımız tekne turunun ardından otelimize transfer oluyoruz.

5.Gün

Kiev - Ankara

Bilet, bagaj ve uçuş işlemlerinin ardından Anadolu Jet - Türk Hava Yolları tarifeli seferi TK7869 ile saat 03:25’de Ankara’ya hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 05:25’de Ankara Esenboğa Havalimanına varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

Dahil Olan Hizmetler :

 • Türk Hava Yolları – Anadolu Jet ile Ankara- Kiev- Ankara Uçak bileti
 • Belirtilen otel kategorisinde 3 Gece Kahvaltı dahil konaklama
 • Havalimanı - Otel - Havalimanı transferleri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Lokal Rehberlik Hizmetleri
 • Havalimanı Vergileri

Dahil Olmayan Hizmetler :

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu                  : 50.-TL
 • Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar)   : 15.-Eur
 • Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası)   : 30.-Eur
 • İstanbul – Ankara – İstanbul Arası Transfer : 50 Euro
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Şehir ve otel vergileri
 • Opsiyonel turlar
 • Covid-19 Sigortası : 30 Euro (Ukrayna vatandaşları ve süresiz Ukrayna oturumu olan yolcular hariç tüm yolcuların Covid-19’u kapsayan bir sağlık sigorta poliçesi olmalıdır.)
Call Center