İtalya ve Fransa İkonları 7 Gece 8 Gün Paris - İstanbul Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile…

İtalya ve Fransa İkonları 7 Gece 8 Gün 

1.Gün

İSTANBUL – PARİS

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde bulunan Pegasus Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bilet/bagaj ve devamında pasaport kontrol işlemlerinizin ardından, Pegasus Hava Yolları ‘nın PC1133 sefer sayılı uçuşu ile 10.25 ’de Paris’e hareket. (Pasaport kontrol ve bilet / bagaj işlemlerinizi zamanında tamamlayabilmek için uçuşunuzdan üç saat önce havalimanında hazır bulunmanız önerilir. Rehberinize buluşma uçuşumuza bir saat kala uçak kapısında olacaktır). Yerel saat ile 13.10 ‘da Paris Orly Havalimanı ‘na varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüzle panoramik Paris şehir turu için hareket ediyoruz. Görkemli meydanlarında yürüyecek, Opéra Binası, Vendome Meydanı, 365 sokak lambasıyla süslenmiş Concorde Meydanı, Eiffel manzaralı Trocadero Meydanı, Champs Elysées Caddesi ile Eiffel Kulesi’nin zarafet içindeki şıklığına birlikte tanık olacağız. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Romantik Paris Gece Turumuza katılabilirler (25 Euro). Eiffel Kulesi’nin muhteşem ışık gösterisini izleme imkanını bulacağımız turumuzda, Champ Elysees (Şanzelize) caddesinin ışıklar altında büyüleyici atmosferinde dolaşma fırsatı yakalayacağız. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. 

2.Gün

PARİS (Paris Şaheserleri veya Disneyland Turu) – (Paris Gece Turu veya Lido Show)

Kahvaltının ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Paris Şaheserleri turumuza (80 Euro) veya Disneyland Turumuza (95 Euro) katılabilirler. Paris Şahereserleri turumuza, şehrin doyumsuz manzarasını izleme olanağı bulacağımız, Fransa'nın sembolü olan Eiffel Kulesi'nin ikinci katına çıkarak başlıyoruz. Daha sonra, tekne ile Seine nehri gezisine çıkıp Paris'in en muhteşem binalarını yakından görecek, Seine nehrinin etkileyici köprülerinin altından geçerek unutulmaz anlar yaşayacağız. Son olarak şehrin en ilgi çeken merkezlerinden biri olan hareketli Pigalle semtinden geçerek, günümüzde bohem yaşamın halen devam ettiği "Ressamlar Tepesi" adıyla bilinen Montmartre Tepesi'ne gideceğiz. Burada Sacré-Coeur 'ü (Adaklar Kilisesi) gezdikten sonra, ressamlar meydanında portrenizi yaptırmak için serbest zamanımız olacaktır. Opera binasını gördükten sonra turumuz son bulacak. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Romantik Paris Gece Turumuza katılabilirler (35 Euro). Eiffel Kulesi’nin muhteşem ışık gösterisini izleme imkanını bulacağımız turumuzda, Champ Elysees (Şanzelize) caddesinin ışıklar altında büyüleyici atmosferinde dolaşma fırsatı yakalayacağız. Arzu eden misafirlerimiz ise Lido Show (135 Euro) turumuza katılarak 60 yıldır devam eden danslı gösterileriyle Paris gecelerinin en görkemli kabarelerinden biri olan LIDO SHOW u bizler için ayrılmış özel masalarda şampanya eşliğinde izleme fırsatı bulabilecekler. Tur bitiminde otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. 

3.Gün

PARİS – LYON (Fransa Şatoları)  

Otelden çıkış işlemlerimizin ardından Lyon’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Fransa Şatoları Turu (65 Euro). Günümüzde Fransa’nın en güzel şatolarından biri olarak görülen Vaux Le Vicomte, inşa edildiği 17.yy’dan günümüze kadar dört farklı Fransız asilinin evi olmuş. Kraliyet tarafından yaptırılmamış olmasına rağmen Versailles sarayından ilham alınarak düzenlenen bahçeleri ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakan Vaux Le Vicomte, müzeye dönüştürüldüğü 1968 yılına kadar Fransa’nın en büyük özel mülkü olarak kalmıştır. Unutulmaz manzaralarla bezeli Vaux Le Vicombe bahçeleri ziyaretimizin ardından turumuzun ikinci durağı Fontainebleau Sarayı ‘na geçiyoruz. Yapımına 11.yy’da başlanmış Fransa’nın en büyük kraliyet saraylarından biri olan Fontainebleau Sarayı gezimizin ardından Fransa’nın en önemli sanayi ve gastronomi şehirlerinden Lyon’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızı takiben gerçekleştireceğimiz panoramik Lyon şehir turumuzun ardından otelimize transfer.   

4.Gün

LYON – (Avignon) - CANNES – NİCE

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor, bizleri bekleyen özel aracımız ile Cannes ‘a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Avignon Turu (40 Euro) düzenliyoruz. 1309’dan 1377’ye kadar Katolik Papa’lara ev sahipliği yapan Rhone Nehri kıyısına kurulu şirin orta çağ kasabası Avignon gezimizin ardından Cannes ‘a olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Cannes şehir turumuz esnasında, Fransız Rivierası’nın en ünlü tatil beldelerinden, film festivali ile ünlü, lüks yaşamın doruk noktası olan bu şehrin sahilini boydan boya geçen Croisette Bulvarı ve Festivaller Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Nice ’deki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. 

5.Gün

NİCE – PİSA – FLORANSA (Monaco – Monte Carlo) 

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor Nice şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Nice, sırtını Alpler 'e yaslayan kent, kilometrelerce uzunluğundaki bir sahil şeridi, ağırbaşlı tarihi yapıları, epik mimarinin küçük saraylar ve sokaklara taşan neşesi ile kafelerle her mevsim keyfi yaşanabilecek bir yer. Kısa şehir gezisi ile deniz kenarında dolaşarak, çiçek pazarı, barok kiliseleri, renkli ve canlı pazarları ile şık kafeleri, otelleri, apartmanları ile ünlü Nice’in en güzel caddesi olan Promenade des Anglais ’i göreceğiz. Tur bitimi özel aracımız ile Pisa üzeri Floransa’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Monaco – Monte Carlo turu. (50 Euro). Sembolik bir ülke olan Monaco’da otobüsten indikten sonra kayaların içlerine oyulmuş yürüyen merdivenler ve asansörler ile yukarı çıkarak kayalar üzerine inşa edilmiş Saray bölgesine geleceğiz. Burada Monaco Lisesi, I. Albert Müzesi, Kraliyet Bahçeleri ve Saray Bahçesi göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra başka bir bölgede yer alan Monaco’nun başkenti Monte Carlo’ya, Casino Meydanı’na geçiyoruz. Son model arabalar, dünyanın en lüks ve pahalı otellerinin yer aldığı bu meydanda ister bir kafe ya da restorana oturup vakit geçirebilir, isterseniz meydanın en merkezi yerinde yer alan Amerikan Oyunları Salonunda şansınızı deneyebilirsiniz. Bu kumarhaneye giriş ücretsiz olup, belli bir miktarda fiş alma ve oynama zorunluluğu yoktur. Tur bitimi Pisa ’ya hareket ediyoruz. Eğik kulesiyle dünyaca meşhur Pisa ’daki panoramik turumuz esnasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Floransa otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.  

6.Gün

FLORANSA – ROMA (Siena Turu)

Kahvaltının ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından panoramik Floransa şehir turu. Rönesans’ın başkenti ve Pinokyo’nun memleketi Floransa’da, önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken, Avrupa’nın 4. büyük kilisesi Santa Maria Del Fiore Katedrali’ni dışardan görüyoruz. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri, İncil’in eski ahit bölümünde anlatılan ve bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı bronz kapıdır (vaftizhane kapısı-cennet kapısı). Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michelangelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Ardından Roma’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Siena turuna (35 Euro) katılabilirler. Siena; Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Tur bitimi Roma otelimize transfer. 

7.Gün

ROMA (Roma Şaheserleri & Vatikan & Castel Gondolfo & Nemi & Outlet) – (Roma Gece Turu)

Kahvaltının ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Roma Şaheserleri & Vatikan & Roma Gölleri & Outlet Turuna (55 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk olarak Castel Gondolfo gezisi ile başlıyoruz. II. Dünya Savaşı ‘nda Roma’daki şiddetten kaçan vatandaşlara Papa XII Pius tarafından sığınak olarak sunulmuş kasabadaki gezimizin ardından çilek köyü Nemi’ye hareket ediyoruz. Renk renk evleri ve yemyeşil doğasıyla ziyaretçilerini çeken Nemi köyü turumuzun sonrasında outlet center ziyareti gerçekleştiriyoruz. Keyifli bir alışveriş yapabileceğimiz ve öğle yemeği için serbest zaman sunacağımız outlet ziyareti sonrasında Hristiyan dininin Katolik mezhebinin yönetim merkezi Vatikan ‘ı ziyaret ediyoruz. Aynı zamanda yüzölçümü olarak dünyanın en küçük ülkesi olan ve İsviçreli askerler tarafından korunan Vatikan’da San Pietro Meydanı ve Bazilikası ‘na yapacağımız gezi ardından Roma gezimizi düzenliyoruz. “Dünyanın merkezindeki kent” Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkıyor. Mimarların adeta birbirleriyle yarışarak ortaya koyduğu, antik dönemden Rönesans’a pek çok farklı stildeki binalarıyla ziyaretçilerini tarihte bir yolculuğa çıkaran kent, incelikli tasarımı ve güzelliği ile hayranlık uyandırıyor. Avrupa medeniyetine şekil vermiş, 23 asırlık imparatorluk şehrindeki turumuzda, Roma ile özdeşleşmiş antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Forum, efsaneye göre havuzuna para atanın Roma’ya tekrar geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Castel San’t Angelo (Melekler Şatosu), Navona Meydanı, Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimizle birlikte ekstra Roma gece turu (35 Euro). 

8.Gün

ROMA – İSTANBUL

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel aracımız ile havalimanına transfer. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC1224 sefer sayılı uçuşu ile 13:25 ’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 18:00 ’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Roma (FCO) / Paris (ORY) – Sabiha Gökçen HL uçak bileti, 
Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

ve 4 yıldızlı otellerde 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,

Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transfer,

Roma, Floransa, Pisa, Cannes, Nice, Lyon panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri
Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€- 5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)

Türkçe rehberlik hizmetleri.

TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )
İsteğe bağlı seyahat sigortası (15 Euro) 

Ekstra turlar ve kişisel harcamalar, 

Yurt dışı çıkış vergisi, 15 TL

İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro ) 

Call Center