İskandinavya Turu Pegasus Hava Yolları İle (CPH- ARN) Kopenhag - Sabiha Gökçen

İskandinavya Turu Pegasus Hava Yolları İle (CPH- ARN)

İskandinavya Turu Pegasus Hava Yolları İle (CPH- ARN)

1.Gün İSTANBUL-KOPENHAG

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali önünde siz değerli konuklarımızla 07:30’da buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının PC 1071 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:35’de Kopenhag’a uçuş. Yerel saat ile 11:55’te varış. Varışımızı takiben alanda bekleyen özel otobüslerimiz ile panoramik Kopenhag şehir turu. Turumuzda,Christianborg Kalesi, Glypthoteki Amelienborg Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelinize transfer ve geceleme.

 

 

2.Gün KOPENHAG

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olanDanimarka Şatoları & Rivierakatılma imkanı (65 €). Turumuzun ilk durağı olan Kronborg Kale’si için yola çıkıyoruz. Muhteşem Danimarka Riviera’sı olarak adlandırılan sahil şeridindeki keyifli yolculuğumuzun ardından şatoya varıyoruz. Varışımız sonrasında şatoya giriş yapıyoruz. Müzeyi ziyaretimizi Hamlet’in meşhur gösterisiyle sonlandırıyoruz. Kopenhag’a dönüş yolumuzda kısa bir fotoğraf molası için Fredensburg’a uğruyoruz. Molamızın ardından bahçeleriyle ünlü Frederiksburg Sarayı’na yola çıkıyoruz. Varışımız sonrasında sarayın avlu ve bahçesini geziyor ve sonrasında kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Turumuz sonrasın otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.Gün  KOPENHAG-MALMÖ-GOTEBURG

Sabah kahvaltısının ardındanilk durağımız olanMalmö’ye hareket. İsveç’in üçüncü büyük şehri  Malmö’ye varışımızın ardından, tarihi şehir merkezinde rehberimiz eşliğinde yapılacak yürüyüş turu ve serbest zaman.Turumuz sonrasıGoteburg’a hareket.Varışımızın ardındanpanoramik şehir turu. Kanallarla süslü şehrin Avenue adı verilen bulvarında dolaşıyoruz. Gustav Adolf meydanını, Götaplatzen meydanındaki Poseidon heykelini, opera ve tiyatro binalarını, botanik parkını ve Ullevi stadyumunu görüyoruz.  Nordstan alışveriş merkezinde serbest zaman ve otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

 

4.Gün GOTEBURG-OSLO 

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Oslo’ya hareket. Varışımızın ardından panoramik Oslo şehir turu.Turumuzda Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı,  Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Skitramp Rampast Vigeland Park, Opera Binası ve Akershus Kalesi ve Frogner Parkı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

5.Gün OSLO  

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olanFlam Fyord turunakatılabilirler (130 Euro). Tam gün sürecek bu turumuz için sabah erken saatte otelimizden ayrılıp Flam’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından gemi turumuza başlıyoruz. Norveç’in nefes kesici fjordlarını güverteden fotoğraflarken, karlı tepelerden süzülen şelalelerle, tabloları andıran küçük köylerle ve seyrine doyum olmayan doğal oluşumlarla karşılaşacaksınız. Gezinin en unutulmaz manzaraları hafızanıza yer edecek. Bu muhteşem gezinin ardından dileyen misafirlerimiz dünyanın en güzel tren yolculuklarından birisi kabul edilenFlamsbana trenyolculuğuna katılabilir. (180 Euro) . The Lonely Planet seyahat rehberi tarafından dünyanın en güzel demiryolu seyahat rotası olarak seçilen Flamsbana tren yolculuğu her Norveç gezgininin planında bulunur. Aynı zamanda dünyanın en dik demiryolu hattı olarak bilinen 20 km.lik Flamsbana yolculuğunun her kilometresi farklı görsel sürprizlerle doludur. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

6.Gün OSLO-KARLSTAD-STOCKHOLM

Sabah kahvaltısı sonrası Stokholm’e hareket. Yol üzerinde Karlstad’da mola veriyoruz. Stokholm’e varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuzda; Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı Belediye Sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası, Borsa Binası ve Kunstredgarden görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer ve geceleme.

 

7.Gün STOCKHOLM 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olanFrederiksborg Sarayı ve Dragor Köyü turukatılma imkanı (65 €). İslandinavya’daki en büyük Rönesans eseri olarak bilinen Frederiksborg Sarayı günümüzde Danimarka Ulusal Müzesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Muhteşem güzellikteki dış cephesi, barok bahçeleri ve Danimarka tarihine şahitlik etmiş onlarca odada bulunan sergileri ile ülkedeki en büyük koleksiyona sahip olan müze ünvanı taşımaktadır. Dünyanın en büyük deniz taşımacılığı şirketlerinden Maersk’in kurucusunun da doğduğu yer olan Dragor, 12 bin nüfuslu bir balıkçı köyüdür. Danimarka’da en fazla koruma altında bulunan yapıya sahip köyün dar sokaklarını keşfederken her köşede ayrı bir güzellikle karşılaşacaksınız. Küçük limanın etrafında balıkçı teknelerini seyredebileceğiniz cafelerde ya da lokal balık restoranlarında oturup, keyifle içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz. Turumuz sonrası Stockholm şehir merkezine dönüyor ve serbest zaman veriyoruz. Turumuz sonrası otelimizde transfer. Geceleme otelimizde.

 

8.Gün  STOCKHOLM-İSTANBUL  

 

Sabah kahvaltısının ardından uçak saatine bağlı olarak havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1282 sefer sayılı tarifeli seferi ile saat 16:15’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 20:45’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.   

 


Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 

·Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (SAW) – Kopenhag (CPH) / Stockholm (ARN) – İstanbul (SAW) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

·Havalimanı vergileri

·3 ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklama

·Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

·Tüm şehirlerarası transferler

·Panoramik Kopenhag, Malmö, Göteborg, Oslo, Karlstad ve Stockholm şehir turları

·Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 

·Vize ücreti

·Özel seyahat sağlık sigortası

·Covid-19 Sağlık sigortası

·Yurt dışı çıkış harcı bedeli

·Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar 

·Ekstra turlar

·Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

Call Center