Grand İsviçre Turu Türk Hava Yolları İle 3 Gece Basel - İstanbul

Türk Hava Yolları İle 3 Gece

Grand İsviçre Turu

1. Gün: İstanbul – Basel – Schaffhaussen – Zürih – Zug
Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşup bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra saat 08:10’da Türk Havayolları’nın TK1923 sefer sayılı uçuşu ile Basel’e doğru yola çıkacağız. Yerel saatle 10:10’te kente vardıktan sonra bizi bekleyen özel otobüsümüzle alandan hareket ederek Basel turumuzu gerçekleştireceğiz. Fransa ve Almanya sınırında bulunan Basel’in on beşinci yüzyıldan kalma şehir surlarının girişi niteliğindeki Sapalentor’u; ressam Tinguely’nin anısını yaşatan müze binasını; İsviçre’nin en yüksek gökdeleni sayılan Roche Kulesi’ni; İsviçre, Fransa ve Almanya sınırının kesiştiği Dreilandereck’i; bünyesinde düşünür Erasmus’un mezarını da barındıran ünlü Münster Katedrali’ni; eski şehir merkezini; kırmızı cephesiyle göz alıcı bir görüntü sunan Basel Rathaus’u ve daha pek çok yapıyı göreceğimizpanoramik gezimizden sonra Zürih’e doğru yolculuğumuza devam edecek ve küçük, şirin, romantik Schaffhausen’dan geçeceğiz. Dış cepheleri resimlerle süslenmiş binaları, Schaffhausen kantonunda yer alan doğa harikasıRen Şelalesi’ne giderek hem keyifli hem de dinlendirici bir gezi gerçekleştireceğiz. Ardından yolculuğumuza devam ederek Zürih’e gideceğiz. Panoramik Zürih gezimiz sırasında Fraumünster Kilisesi, Grossmünster Kilisesi, Zürih Gölü, saat kulesi, eski lonca evleri, ZurichAltstadt (Eski Kent) ve dünyaca ünlü mağazalarla çevrelenmiş, hareketli, renkli bir havası olan Bahnhofstrasse Caddesi’ni göreceğiz.Gezimizin ardından dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleşeceğiz.

2. Gün:Zug – Luzern – Brienz – Grindelwald – Lautherbrunen – Thun
Kahvaltıdan sonra çıkış işlemlerimizi tamamlayarak otelden ayrılacak ve “Dört Kanton Gölü” olarak bilinen fiyort gölü kıyısına kurulmuş Luzern’e gideceğiz. Pilatus Dağı’ndan kenti kuşbakışı izledikten sonra Chapel Köprüsü’nden geçecek, eski kent merkezini gezecek, kentin anıtlarını ve mimari yapılarını göreceğiz. Sonrasında tüm İsviçre’de ahşap oymacılığıyla ünlü yaklaşık üç bin kişilik bir köye, Brienz’e gideceğiz. Doğa sporlarına son derece uygun coğrafyasıyla Brienz’de bol fotoğraf çekme, dinlenme, alışveriş yapma imkânı bulacağız. Sonrasında yola çıkarak muhteşem manzaralarıyla Alp Dağları’nın panoramasını sunan Grindelwald’a gideceğiz.Bu yerleşim yerinde Alplerin havasını soluyacak sonrasında Bern kantonuna dahil bir başka köye, göz alıcı bir vadiye kurulan Lautherbrunen’e rotamızı çevireceğiz. Doğanın sesiyle birleşen büyüleyici bir manzaraya gözlerimizle tanık olmanın keyfine varacağımız bu şiirsel köyde mola vereceğiz. Sonrası serbest zaman. Rehberimizin belirttiği saatte buluştuktan sonra dinlenmek ve konaklamak üzere Bern yolu üzerindeki sakin Thun kentinde yer alan otele gideceğiz.

3.Gün:Thun– Bern– Montrö– Lozan– Cenevre
Kahvaltının ardından İsviçre’nin tam merkezine, Bern’e gitmek üzere otelden ayrılacağız. Sembolü (ve adının kelime anlamı) “ayı” olan kentte yapacağımızgezi sırasında UNESCODünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan eski kent merkezini, Ortaçağ’da inşa edilen ve fizikçi Albert Einstein’ın çok sevdiği bilinen eski saat kulesini, bu ünlü bilim insanının evini, parlamento binasını, kentin ilginç heykellerini ve çeşmelerini göreceğiz. Otobüsle yola devam ederek dünya genelinde sanatçıların en iyi performanslarını sergilemek için büyük emek verdikleri caz festivaliyle, bir süre kentte yaşadığı dönemde pek çok kayıt yapan Freddie Mercury ve Deep Purple’ın yine burada yazdığı ünlü “Smoke on The Water” şarkısı ile müzik tarihinde ve ülkemiz tarihinde de önemli bir yeri olan Montrö’ye gideceğiz. Leman Gölü kıyısına kurulan kentte göle çıkan yürüyüş yollarının keyfine vararak, yine tarihimiz açısından önemli bir kent olan Lozan’a geçeceğiz. 1912 yılında imzalanan Uşi Anlaşması’nın, 1923 yılında Lozan Anlaşması’nın imzalandığı kentte Ouchy Şatosu’nu, Olimpiyat Müzesi’ni, katedrali, Palud Meydanı’nı ve daha pek çok tarihi yeri yakından görme imkânı bulacağız. Günün yorgunluğunu atmak ve konaklamak üzere İsviçre’nin başkenti Cenevre’ye gidecek, bu kayak ve ticaret kentinin sokaklarında panoramik bir gezi yaparak otele yerleşeceğiz.

4. Gün: Cenevre – Neuchatel – Basel – İstanbul
Kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi tamamlayıp otelden ayrılacak ve Basel’deki havalimanına gitmek üzere yola çıkacağız. Yol güzergahında yer alan ve İsviçre’deki saat üre!minin merkezlerinden kabul edilen Neuchatel’den geçerken göldeki kuğuları görme &rsa bulacağız. Basel’e vardıktan sonra Türk Havayollarının TK1926 sefer sayılı uçağı ile saat 18:25’te İstanbul’a doğru yola çıkacağız. Yerel saatle 22:30’te kente vardığımızda gezimiz de sona erecek. Eve hoşgeldiniz!

Call Center