Fenomen Avrupa 7 Gece 8 Gün 23 Nisan Özel Barcelona - İstanbul Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile…

Fenomen Avrupa 7 Gece 8 Gün 

1.Gün

İSTANBUL – PARİS

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde 07.00’de hazır bulunarak, pasaport ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları‘ nın TK 1823 sefer sayılı uçuşu ile 10:05’de Paris’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 12.40 ‘da Paris’ e varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüzle panoramik Paris şehir turu için hareket ediyoruz. Görkemli meydanlarında yürüyerek, Opéra Binası, Vendome Meydanı, 365 sokak lambasıyla süslenmiş Concorde Meydanı, Eiffel manzaralı Trocadero Meydanı, Champs Elysées Caddesi ile Eiffel Kulesi’nin zarafet içindeki şıklığına birlikte tanık olacağız. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Romantik Paris gece turumuza katılabilirler (35 Euro). Filmlere, resimlere, şarkılara, şiirlere konu olmuş aşkın kenti Paris’i gece panoramik olarak görecek, tüm dünyanın en tanınmış Champ Elysees (Şanzelize) caddesini ışıklar altında büyüleyici atmosferinde dolaşma fırsatı bulacağız. Tur bitiminde otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

2.Gün

PARİS

Kahvaltının ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Paris Fenomenleri turumuza katılabilirler (80 Euro). Turumuza, şehrin doyumsuz manzarasını izleme olanağı bulacağımız, Fransa’nın sembolü olan Eiffel Kulesi'nin ikinci katına çıkarak başlıyoruz. Daha sonra, tekne ile Seine nehri gezisine çıkıp Paris'in en muhteşem binalarını yakından görecek, Seine

Nehrinin tüm köprülerinin altından geçerek unutulmaz anlar yaşayacağız. Son olarak şehrin en ilgi çeken merkezlerinden biri olan hareketli Pigalle semtinden geçerek, günümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği "Ressamlar Tepesi" adıyla bilinen Montmartre Tepesi'ne

gideceğiz. Burada Sacré-Coeur' ü (Adaklar Kilisesi) gezdikten sonra, ressamlar meydanında portrenizi yaptırmak için serbest zamanımız olacaktır. Opera binasını gördükten sonra turumuz son bulacak. Ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

3.Gün

PARİS – CENEVRE 

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp, Cenevre’ye doğru hareket ediyoruz.  Arzu eden misafirlerimiz yolculuğumuz esnasında ekstra olarak düzenlenecek olan Dijon Turu ‘na katılabilirler (35 Euro). Hardalı, dünya çapında ünlü şarapları ve Baykuş figürleri ile meşhur şehirde yapacağımız gezi esnasında Rue Verrerie, Rue Chaudronnerie ve Rue Vannerie caddeleri, Düklük Sarayı ve Musa Kuyusu göreceğimiz yerler arasındadır. Alışveriş için ayrılan serbest zamanın ardından Cenevre’ye doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımıza istinaden yapacağımız şehir turu esnasında Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Rousseau Adası, Birleşmiş Milletler Binası ve Eski Şehir ile 5 ton ağırlığında, şehrin sembollerinden 12 metre yüksekliğindeki tahta sandalye göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.  

4.Gün

CENEVRE – MİLANO

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp, Milano’ya doğru yola çıkıyoruz.  Yolcuğumuz esnasında dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Aosta Vadisi ve Mont Blanc turuna katılabilirler (50 Euro). Yerleşimin tarih öncesi zamanlarda başladığı Aosta MÖ 11 yılından sonra Roma İmparatorluğu'nun bölgesi olan, Yeşil Alpler' in baş şehri ilan edilmiş. Bu nedenle şehir, eski Roma kalıntıları, kiliseler, antik kaleler ve büyüleyici müzeler ile dolup taşmaktadır. Aosta, tarihi ve kültürel yapılarını çevreleyen Alp dağları arasında, doğa harikası bir görünüme sahiptir. Burada yapacağımız gezinin ardından Aosta’ yu geride bırakarak Mont Blanc’ a doğru yola çıkıyoruz. Mont Blanc Alpler'in ve Avrupa'nın en yüksek dağıdır. Dağın zirvesi, yüksekliği 2.440 m yamaçları 28 metreye ulaşan kalınlıkta buz ile örtülüdür. Mont Blanc’ a vardığımızda gerçekten nefes aldığınızı hissedecek, dağın büyüleyici manzarasını fotoğraflama imkânımız olacak. Tur bitimi Milano’ya hareket. Varışımıza istinaden panoramik Milano şehir turu. Milano’nun ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

5.Gün

MİLANO – NICE

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Nice’ e doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz esnasında arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Monaco & Monte Carlo turuna katılabilirler (65 Euro). Sembolik bir ülke olan Monaco’da otobüsten indikten sonra kayaların içlerine oyulmuş yürüyen merdivenler ve asansörler ile yukarı çıkarak kayalar üzerine inşa edilmiş Saray bölgesine geleceğiz. Burada Monaco Lisesi, I.Albert Müzesi, Kraliyet Bahçeleri ve Saray Bahçesi göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra başka bir bölgede yer alan Monaco’nun başkenti Monte Carlo’ya, Casino Meydanı’na geçiyoruz. Son model arabalar, dünyanın en lüks ve pahalı otellerinin yer aldığı bu meydanda ister bir kafe ya da restorana oturup vakit geçirebilir, isterseniz meydanın en merkezi yerinde yer alan Amerikan Oyunları Salonunda şansınızı deneyebilirsiniz. Bu kumarhaneye giriş ücretsiz olup, belli bir miktarda fiş alma ve oynama zorunluluğu yoktur. Tur bitimi Nice’e doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Sırtını Alpler'e yaslayan kent, kilometrelerce uzunluğundaki bir sahil şeridi, ağırbaşlı tarihi yapıları, epik mimarinin küçük saraylar ve sokaklara taşan neşesi ile kafelerle her mevsim keyfi yaşanabilecek bir yer. Varışımızda, yapacağımız kısa şehir gezisi ile deniz kenarında dolaşarak, çiçek pazarı, barok kiliseleri, renkli ve canlı pazarları ile şık cafeleri, otelleri, apartmanları ile ünlü Nice’in en güzel caddesi olan Promenade des Anglais’i göreceğiz. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

6.Gün

NİCE – BARCELONA 

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp, Barcelona’ ya doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz esnasında arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan olan Güney Fransa Kıyıları (Cannes & Montpellier) turuna katılabilirler. Fransız rivierasının en ünlü şehirlerinden Cannes lüks yaşamın doruk noktasıdır. Öncelerde bir balıkçı kasabası olan Cannes, günümüzde Avrupa’ nın en popüler destinasyonlarından biri haline gelmiştir. Her yıl mayıs ayında düzenlenen Cannes Film Festivali şehrin en önemli tanıtım

ve turizm unsuru haline gelmiştir. Bu aylarda Cannes sokaklarında dünyaca ünlü yıldızları görebilirsiniz. Cannes şehri Cannes koyunda bulunmaktadır, turumuz esnasında Cannes sahili boyunca yürüme fırsatı bulacağız, Festivaller Sarayı, yat limanı göreceğimiz yerler arasındadır. Cannes turumuzun ardından Montpellier’e geçiyoruz. Öğrenci şehri olarak anılan şehirde yapacağımız tur esnasında Komedi Meydanı, Botanik Bahçesi ve Peyrou Kraliyet Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Tur bitimi Barcelona’ya olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızda otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

7.Gün

BARCELONA

Kahvaltının ardından özel aracımız ile panaromik şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. İspanya’nın ikinci, Katalon bölgesinin en büyük kenti olan Barcelona’da; Şehrin en işlek meydanı Plaza De Catalunya, kentin en önemli ve turistik caddelerinden La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, bitmeyen kilise La Sagrada Familia ve Plaza De Espana (ispanyol meydanı) göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Poble Espanyol & Park Guelle & Orta Çağ Mahalleleri turuna katılabilirler (65 Euro). İspanyol mimarisinin zenginliğini yansıtmak için yapılmış Poble Espanyol’da ülke nin en ünlü binalarını, yakından görme imkanımız olacak. Ardından, adeta peri masallarından fırlamış, Gaudi’nin en önemli eserlerinden biri olan Park Guelle’i rehberimiz eşliğinde keşfediyoruz. Son olarak bizleri zamanda yolculuğa çıkaracak olan ünlü Gotic mahallelerini gezeceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve günümüz serbest. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek olan Flamenco Show turu için otelimizden hareket ediyoruz.(55 Euro) Dansın dile geldiği show Flamenco; alt sınıfın, üst sınıfa olan haykırışı olarak da biliniyor. Bu keyifli turumuzun ardından otelimize transfer ve dinlemek üzere serbest saatler.     

8.Gün

BARCELONA – ISTANBUL

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Rehberimizin bildirdiği saatte özel aracımız ile havalimanına transfer. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları ’nın TK 1854 sefer sayılı uçuşu ile saat 11:35’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 16:05’de İstanbul’ a varış.

Dahil Olan Hizmetler

Türk HY tarifeli seferi ile Atatürk HL (IST) – Paris (CDG) / Barcelona (BCN) - Atatürk HL (IST) gidiş dönüş uçak bileti
Havaalanı vergileri ve servisleri bedeli,

3 ve 4 yıldızlı otellerde 7 gece oda kahvaltı bazında konaklama,

Havalimanı – otel – havaalanı transferleri,  

Paris , Cenevre , Milano , Nice ve Barcelona ‘da panoramik şehir turları

Türkçe rehberlik hizmetleri

Otel vergileri & Turist şehir vergileri.

TÜRSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )
İsteğe bağlı seyahat sigortası (15 Euro) 

Ekstra turlar ve kişisel harcamalar, 

Yurt dışı çıkış vergisi, 15 TL

İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro ) 

 

Call Center