Elegant - Benelux - Paris - Alsace Turu Thy ile Ekstra Turlar Dahil 7 Gece Lüksemburg - İstanbul

Türk Havayolları ile
7 Gece 8 Gün

Elegant - Benelux - Paris - Alsace Turu

1.Gün

İSTANBUL – LÜKSEMBURG – STRAZBURG

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Lüksemburg’a hareket. Varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüzle Metz’e hareket ediyoruz. Varış sonrası olan Fransa’nın en güzel orta çağ şehirlerinden biri olan Metz turu. Tur sonrası Strazburg’a hareket. Fransız & Alman ortak kültür ve mimari özelliklerini taşıyan, Ren şarap yolu üzerindeki Strazburg kentinde yapacağımız turumuz esnasında; Küçük Fransa, Katedral Meydanı, Notre Dame Katedrali, Kammerz evi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

2.Gün

COLMAR – BASEL – LUZERN – ALSACE

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz.Ardından Masal diyarı Colmar kentine varışımıza istinaden; Eski Gümrük Binası, Pfister evi ve Ren nehri etrafındaki rengarenk evler ile şehrin en ünlü bölgesi Petite Venise (Küçük Venedik) görülecek yerler arasında bulunuyor.Ren nehri ve kanallarının çevrelediği eşsiz ortamda hem damak zevkinize göre bir çok lezzetli yiyecekler hemde bir çok hediyelik eşya alma imkanı bulacaksınız.Tur bitiminde Basel’e hareket ve panoramik Basel şehir turu. Ardından, Alp Dağlarının eteklerinden yol alarak Luzern’e doğru yola çıkıyoruz. Alsace yolumuzun üzerinde “Dört kanton gölü-Vierwaldstättersee” yada kısaca Luzern gölü olarak anılan fiyord gölünün kıyısına kurulu Luzern kentine uğruyoruz. Burada Chapelle köprüsü ve eski kent meydanı göreceğimiz yerler arasında. Ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

3.Gün

ALSACE – TROYES – PARİS

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sabah kahvaltının Ardından Troyes’e hareket.Panoramik Troyes şehir turu.Tur bitiminde Paris’e hareket. Paris’e varış sonrası panoramik şehir turu. Tuilleries Bahçeleri, Concorde Meydanı, dünyaca ünlü alışveriş caddesi Champs-Elysées yemek için mola, Zafer Takı (Arc De Triomphe), Eiffel Kulesi, Askeri Müze, Meclis binası, Napoléon'un Mezarı, Louvre Sarayı ve Müzesi, Madlen Kilisesi, Grand Palais, Petit Palais ,Comedie Francais, görülecek yerler arasındadır.Tur bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4.Gün

PARİS

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sabah kahvaltısının ardından Paris şehir turu. Tam günlük turumuzda şehrin doyumsuz manzarasını izleme olanağı bulacağımız, Paris'in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü olan Eyfel Kulesi’ne çıkıyoruz . Ardından tekne ile Seine Nehri Gezisi’ne çıkıyoruz Paris’in en muhteşem binalarını yakından görecek, Seine Nehri’nin köprülerinin altından geçerek unutulmaz anlar yaşayacaksınız. Bu tekne gezisi sırasında görülecek yerler arasında Amerikan Kilisesi, Millet Meclisi, Dışişleri Bakanlığı, Orsay Müzesi, Cité Adası, Notre Dame Katedrali, Adliye Sarayı, Conciergerie Hapishanesi, Belediye Sarayı, Modern Sanatlar Müzesi ve Louvres Sarayı bulunmaktadır. Tur bitiminde otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

5.Gün

PARİS

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sabah kahvaltısının ardından Louvre Müzesi turu.Tur bitiminde günümüzde hala bohem yaşamın devam ettiği Ressamlar Tepesi adıyla bilinen Montmartre Tepesine fünikülerle çıkacağız. Burada Sacré-Coeur’ü (Adaklar Kilisesi) gördükten sonra, Ressamlar Meydanı’nda portrenizi yaptırmak ve yemek için serbest vaktiniz olacak. Ressamlar Tepesi gezisinin ardından, vergisiz parfüm, kozmetik ürünleri ve saat alabileceğiniz Benlüx mağazasına hareket ediyoruz.Tur bitiminde otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

6.Gün

PARİS – BRUGGE  – BRÜKSEL

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sabah kahvaltısının ardından Brugge’e hareket. Dantel ve goblenleri ile ünlü bu şirin ortaçağ kentinin pazar yeri ve panoramik olarak Belfry Kulesini ve de Brugge Şehri'nin enfes manzarasını görme fırsatı bulacağız. Ardından Brugge tekne turu. Tur bitiminde otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

7.Gün

BRÜKSEL – LÜKSEMBURG

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz.Sabah kahvaltısının ardından Brüksel şehir turu Grand palace, Alışveriş ve çikolata almak için serbest zaman. Yol üzerinde  Atomium görülecek yerler arasındadır.Tur bitiminde Lüksemburg’a hareket. Panoramik Lüksemburg şehir turunda Petrus vadisini, eski şehir merkezini ve dar sokaklarını, şehir katedralini, Dükler sarayını görme imkânına sahip olacaksınız.Tur bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

8.Gün

LÜKSEMBURG  –  İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sabah kahvaltısının ardından uçak saatine bağlı olarak havalimanına transfer ve Türk Havayollarının tarifeli seferi İstanbul’a uçuş. İstanbul Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

- Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) - Lüxemburg (LUX) gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

- Havalimanı vergileri

- 3*&4* otellerde 7 gece oda & kahvaltı konaklama

- Alan-otel-alan transferleri

- Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri

- Panoramik şehir turları

- Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri

- Otel vergileri

- Turist şehir vergileri

- TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

- Vize ücreti, servis bedeli

- Seyahat sağlık sigortası (Covid-19 Kapsamlı),

- Öğle ve akşam yemekleri

- Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

- Yurt dışı çıkış harcı bedeli (50 TL)

- Müze ve ören yerleri giriş ücretleri (125 Euro)

- Şoför tipleri 5 Euro/ kişibaşı (isteğe bağlı)

Call Center