Disneyland Paris Turu Türk Havayolları ile 4 Gece 5 Gün Paris - İstanbul

Türk Havayolları ile
Bahar ve Yaz Dönemi

Disneyland Paris Turu
Disneyland (2) - Paris (2)
*** 2 Tam Gün Çift Park - Disneyland Giriş Biletleri Dahil ***

1.Gün

İstanbul – Paris – Disneyland

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava yolları Kontuarı önünde Saat 08:00’de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayolları'nın Tarifeli Seferi TK1823 ile Paris’e saat 11:05’de hareket ediyoruz. Yerel saat 12:45’de Paris'e varışımızı takiben Disneyland otelimize transfer olmak üzere Rehberimiz tarafından karşılanma..

Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Özel aracımız ile Paris panoramik şehir turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Fransa’nın en önemli sembolü Eiffel Kulesi ilk görülecek yerler arasındadır. Sonrasında en şık kafeleri ve mağazaları ile ünlü Champs Elysees, Paris şehir manzarasını izleyebileceğimiz Zafer Meydanı ve Takı, Napolyon’un mezarı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonunda otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme ve serbest zaman. Paris’i keşfedebilirsiniz. Geceleme otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Seine Nehri üzerinde Akşam Yemeği etkinliğine katılım sağlayabilirler.  Akşam ışıkları altında birbirinden güzel köprü manzaraları eşliğinde akşam yemeği
 

Paris Panoramik Şehir Turu : 50 Euro (Kişi Başı) Minimum 3 kişi katılımı ile gerçekleşmektedir.

Seine Nehri üzerinde Akşam Yemeği etkinliği: Yetişkin : 130 Euro ( Kişi Başı)
Çocuk :65 Euro (Kişi Başı)
(Gidiş - Dönüş transferler ve içecek dahil)

2.Gün

Disneyland

Sabah kahvaltısı ardından otelinizin shuttle hizmetini kullanarak ulaşabileceğiniz Disneyland Park ve Walt Disney Stüdyoları’nı kapsayan masalsı bir eğlence dünyasında tam gün sınırsız eğlencenin keyfini çıkartabilir, akşam saatlerinde ise Walt Disney karakterlerinin müzik ve dans şovları eşliğinde gerçekleştireceği geçiş seramonisini izleyebilirsiniz.

Turumuza 2 gün çift park giriş biletleri dahildir

3.Gün

Disneyland – Paris

Sabah kahvaltısı ardından otelinizin shuttle hizmetini kullanarak ulaşabileceğiniz Disneyland Park ve Walt Disney Stüdyoları’nı kapsayan masalsı bir eğlence dünyasında tam gün sınırsız eğlencenin keyfini çıkartabilir, akşam saatlerinde ise Walt Disney karakterlerinin müzik ve dans şovları eşliğinde gerçekleştireceği geçiş seramonisini izleyebilirsiniz. Akşam 20:00 sularında Paris Otelimize Transfer oluyoruz. Geceleme Otelimizde

Turumuza 2 gün çift park giriş biletleri dahildir.

4.Gün

Paris

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Muhteşem Paris (Eiffel Kulesi + Seine Nehri Gezisi + Montmartre - Ressamlar Tepesi veya  Muhteşem Saraylar (Louvre Müzesi + Versailles Sarayı) turuna katılabilir. Gecele Otelimizde

Muhteşem Paris :(Eiffel Kulesi + Seine Nehri Gezisi + Montmartre - Ressamlar Tepesi) :
Yetişkin: 130 Euro  (Kişi Başı)
Çocuk (03 -11) : 60 Euro (Kişi Başı)


Paris'in en önemli turistik mekanlarından oluşan kültürel içerikli bu turumuzda gün boyunca şehrin güzelliklerini keşfedeceğiz. Dümdüz bir ova üzerine kurulmuş görkemli Paris şehrinde güney yönünde ufka her baktığınızda bütün güzelliğiyle karşınıza çıkan, geceleri ışık şovlarıyla sizleri selamlayan şehrin sembolü, sanatçılara ilham kaynağı dünyaca ünlü Eiffel Kulesi gezimizde yüzyıllık asansörlerle ikinci kata ulaştığımızda Paris’i bu kez Eiffel kulesiz panoramik görüntüleri ile karşımızda bulacağız. Şehri yukarıdan seyretmenin zevkine vardıktan sonra, Paris’i tam ortasından kuzey ve güney (nehrin akış yönüne göre sağ ve sol yaka) olarak ikiye bölen Seine Nehri üzerinde tekne ile geziye çıkıyoruz. Paris'in en muhteşem binalarını yakından görecek, Seine Nehri’nin tüm köprülerinin altından geçerek unutulmaz anlar yaşayacaksınız. Bu tekne gezisi sırasında görülecek yerler arasında Fransız Enstitüsü, Millet Meclisi, Dışişleri Bakanlığı, Louvre-Orsay Müzeleri, Cite Adası, Adliye Sarayı, Conciergerie Hapishanesi, Belediye Sarayı, Alexander III Köprüsü günümüzü renklendirecek. Daha sonra sekizyüz yıllık Notre Dame Katedrali’nin ihtişamlı gotik mimarisini dışarıdan izleyeceğiz.

Montmartre Tepesi’nden Paris’e hükmeden Sacrâ Coeur kilisesini ve 19. yüzyılın sonlarından beri Paris bohem hayatının merkezi olmuş Ressamlar tepesinin daracık tipik sokaklarını gezerken, ressamlara çizdireceğiniz portrenize de sahip olabilirsiniz.

 

Muhteşem Saraylar (Louvre Müzesi + Versailles Sarayı)
Yetişkin :140 Euro (Kişi Başı)
Çocuk : (03 - 11): 45 Euro (Kişi Başı)

 

İlk olarak 1204 yılında inşa edilmiş olan Louvre, 14. yüzyılda kraliyet merkezi olmuştur, 15.yy’da ise saray, Loire'ın kıyısına taşınınca, Louvre bakımsız kalmış. 1564'te sarayın Tuileries bölümünün yapımına bağlanmış ve ancak Üçüncü Napolyon zamanında tamamlanabilmiştir. 1793’te müze haline gelen saray, 1871'de büyük bir yangın geçirmiştir. Yapılan tamirat ve değişikliklerle zamanımıza kadar gelen bina 1932’de son şeklini almıştır. İçerisinde bulunansanat koleksiyonları, yenileriyle birleştirilerek büyük bir sanat müzesi haline getirilmiştir. Her sene ortalama 8 milyonu aşkın insanın gezdiği eski kraliyet sarayı Louvre Müzesi gezimizde, dünya sanat tarihinin en güzel eserlerini birarada görme şansına sahip olacağız. Da Vinci’nin ünlü Mona Lisa'sı (La Joconde), meşhur Milo Venüs’ü ve Victoire de Samothrace heykelleri,Cariatide Salonu, Apollon Galerisi, Fransız ekolü, neo klasik ve romantik dönemlere ait muhteşem büyük boyutlu tablolar, Rönesans dönemi, İtalyan ekolüne ait şahane tablolar göreceğimiz ‘sanat mücevherleri' arasındadır.Louvre Müzesi gezimizin ardından öğle yemeği için serbest zaman.

Yüzyıllar önce Kral 14. Louis tarafından inşa edildiğinde küçücük bir köy ve günümüzde ise Paris yakınındaki en zengin şehirlerden biri olan Versailles (Versay) şehrinde bulunan, tarihi olaylara sahne olmuş dünyaca ünlü Versailles (Versay) Sarayı gezimizde 17. ve 18. yüzyıl mimari izleri taşıyan saray içerisinde soylu daireleri, aynalı galeri, saray kilisesi, sarayın en son kraliçesi Marie Antoinette’in orijinal olarak korunmuş yatak odası, kralların yatak odası, savaş salonu gezilecektir. Sarayın içini gezdikten sonra sarayın meşhur bahçelerini göreceğiz.

5.Gün

Paris - İstanbul

Sabah kahvaltı serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havaalanına transfer oluyoruz. Türk Havayolları'nın Tarifeli seferi TK1824 ile saat 13:40’da İstanbul'a hareket ediyoruz. Yerel saat 19:20’de İstanbul Havalimanı'na varışımız ile turumuzun sonuna geliyoruz. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle.

 

Önemli Uyarı

Çift doz Biontech aşısının olunmuş olması ve 2.ci dozun üzerinden 14 gün geçmiş olması gerekmektedir.
2.ci doz aşıdan sonra 9 ay geçmiş ise 3. Doz gereklidir.
Ülkeye girişte tüm misafirlerin Negatif PCR testi ibraz etmeleri gerekmektedir
Extra Turlar minimum 10kişi olması durumunda gerçekleşmektedir
10kişinin altında olması durumunda Fiyatlarda farklılık gösterebilir
Müsaitliğe bağlı olarak farklı uçuş saatleri ile değişiklik gösterebilir

Dahil Olan Hizmetler :

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul(İstanbul HL)-Paris(CDG) -İstanbul(İstanbul HL)- arası uçak bileti,
 • Belirtilen kategorideki otellerde 4 gece konaklama, ( 2 Gece Disneyland – 2 Gece Paris )
 • Sabah kahvaltıları,
 • Alan- Otel- Alan transferleri,
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
 • Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • 2 Tam gün çift park Disneyland giriş biletleri

Dahil Olmayan Hizmetler :

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu                         : 50.-TL
 • Vize Ücreti İstanbul                                  : 140.-Eur
 • Vize ücreti izmir Ankara                        : 165.-Eur
 • Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar)        : 15.-Eur
 • Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası)       : 30.-Eur
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Şehir ve otel vergileri
 • Opsiyonel turlar
Call Center