Büyük İtalya ve Nice 7 Gece 8 Gün Marsilya - İstanbul Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

Büyük İtalya ve Nice 7 Gece 8 Gün

1.Gün

İSTANBUL – MARSİLYA – NİCE

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde 09.00’da hazır bulunarak tamamlayacağınız bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1125 sefer sayılı uçuş ile saat 11.50’de Marsilya' ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 13.10’da varışımıza takiben alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik Marsilya şehir turu için hareket ediyoruz. Fransa’nın 2. Büyük şehri olmasının yanı sıra Akdeniz ‘in en büyük ticari limanına sahip olan Marsilya’da gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu ardından Nice’e hareket ediyoruz. Nice ‘e varışımız ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu esnasında Promenes Des Anglais caddesi, Eski Nice bölgesi, Massena Meydanı, Çicek Pazarı, Adliye Sarayı turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

2.Gün

NİCE – (COTE D’AZUR KOMBİ)

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Cote D’Azur Kombi (Cannes & St.Paul De Vence & Monaco & Monte Carlo ) turuna katılabilirler (90 Euro). İlk olarak Fransız Rivierası diye bilinen ünlü sahilde dünya jet sosyetesinin gözde beldesi ve film festivali ile ünlü Cannes şehir turumuzu yapıyoruz.  Cannes turu bitiminde gezeceğimiz, muhteşem manzaralara nazır bir tepede yer alan ve tam bir orta çağ mimarisine sahip olan Saint Paul De Vence köyünün ortasında 1615 yılından kalma tarihi çeşme yer almaktadır. Çeşmeyi kendine merkez alarak birbirine bağlayan dar sokaklar üzerinde yer alan taş binalarda ünlü ressamların prodüksüyonlarının satıldığı resim galerileri, bölgeye has zeytin yağı, lavanta, sabun ve el işi dükkanları yer alıyor. Surların dışında ise şapeller, mezarlıklar, zeytinlikler, bağlar ve bahçelerin içine gizlenmiş villalar ile muhteşem vadi manzarası sizleri bekliyor. Saint Pal De Vence gezimiz sonrasındaki durağımız ise sırasıyla Monaco ve Monte Carlo olacaktır. Öncesinde yol üzerinde, tarihi M.Ö. 2000 li yıllara kadar uzanan ve birçok medeniyetin izlerini taşıyan Eze bölgesinde kısa bir gezi ardından parfüm mağazasında molası veriyoruz. Sonrasında Monaco Prensliği ‘ne varacak, saray ve çevresini gezdikten sonra akşam lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçeceğiz. Tur bitimi Nice ‘deki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. 

3.Gün

NİCE – (PORTOFİNO) - MİLANO

Kahvaltının ardından Milano’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Portofino turuna katılabilirler (50 Euro). Rengarenk evlerin çevrelediği, tüm güzelliği ile şarkılara ilham kaynağı olmuş olan Portofino, daracık sokakları rengarenk evleri, yeşil tepeleri ve turkuaz rengi Akdeniz ile görülmeye değer güzellikteki manzarasıyla bizi kendine hayran bırakıyor. Tur bitimi Milano’ya olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilemez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da yapacağımız şehir turu esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

4.Gün

MİLANO – (İSVİÇRE & İTALYA GÖLLER TURU) - (VERONA) - VENEDİK

Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ile birlikte İsviçre ve İtalya Göller Turu düzenliyoruz (60 Euro). Turumuzda ilk olarak İsviçre sınırları içinde yer alan Lugano Gölü ‘nden başlıyoruz. Eşsiz doğası, harika manzarası ve şehir parkı ile bizleri kendine hayran bırakacak Lugano Gölü kıyısında gerçekleştireceğimiz yürüyüş ve fotoğraf molası ardından durağımız Como Gölü olacaktır. Alp Dağları eteklerinde yer alan ve İtalya ‘nın en büyük 3. gölü olan Como Gölü ‘nde turumuz esnasında, Como Kasabası ‘nda ve birçok varlıklı ve ünlü ismin yazlıklarının da yer aldığı göl kıyısında gezimizi gerçekleştirecek ve fotoğraf molasının ardından turumuzu tamamlayacağız. Tur sonrasında Venedik’e hareket ediyoruz. Yol üzerinden dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Verona turumuza katılabilirler (45 Euro). Ünlü İngiliz edebiyatçı Shakespeare'in eserine konu olmuş tarihteki en büyük aşk hikayesi Romeo ve Juliet 'in evininde bulunduğu, Roma amfi tiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya’daki en büyük amfi tiyatrosuna (Arena di Verona) ev sahipliği yapan UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'ndeki Kuzey İtalya’nın romantik şehri Verona gezimiz sonrasında, Venedik’e doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Venedik bölgesindeki otelimize varışımız ile birlikte dinlenmek üzere serbest zaman.

5.Gün

VENEDİK – FLORANSA

Kahvaltının ardından Venedik şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Panoramik Venedik şehir turu esnasında San Marco Meydanı, Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, Tövbe Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Gondol Turu (25 Euro) turumuza katılabilirler. Venedik kanallarında yapacağımız güzel turumuzun ardından Floransa’ya transfer. Varışımıza istinaden şehir turu. Rönesans’ın başkenti Floransa’da, aynı zamanda Pinokyo’nun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’n dışarıdan göreceğiz. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo ‘nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

6.Gün

FLORANSA – (PİSA) - SİENA - ROMA

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel aracımız ile Roma’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Pisa turuna katılabilirler (40 Euro).  Pisa, dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur sonrasında Roma yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk durağımız Siena olacaktır. Siena, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Tur bitimi Roma ‘ya varışınıza istinaden gerçekleştireceğimiz Roma şehir turumuz esnasında Colosseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emanuele Anıtı, Roma Forum, Imperial Forum,Via Del Corso ve Circus Maximus ,Vatikan panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

7.Gün

ROMA - NAPOLİ - (Öğle Yemekli POMPEİ) - OUTLET

Kahvaltının ardından Roma’nın güneydoğusunda yer alan Napoli şehrine hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Öğle Yemekli Pompei (65 Euro) turumuza katılabilirler.  Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı 'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Pompei Turu ve öğle yemeği sonrasında panoramik Napoli şehir turu düzenliyoruz. Napoli şehir turunda Posilipo tepesine çıkarak Vezüv Yanardağı ve Napoli şehri ile tüm limanın eşsiz manzarasında bir fotoğraf molası veriyoruz. Garibaldi Meydanı, Via Toledo , şehrin en eski semti olarak adlandırılan Centro Storico , eski liman, Cristoforo Colombo caddesi, Castel Nuovo ve Pizza Mercato görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında keyifli bir alışveriş için outlet center ziyareti, ardından turumuzun sonu. Roma’daki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

8.Gün

ROMA – İSTANBUL

Kahvaltının ardından erkenden otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Roma Havalimanı ‘na transfer, bagaj bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1224 sefer sayılı uçuşu ile 13:25’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 18:00’de İstanbul’a hoş geldiniz.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 •  Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Marsilya / Roma – Sabiha Gökçen HL uçak bileti,
 •  Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 •  3 ve 4 yıldızlı otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
 •  Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transfer,
 •  Marsilya, Nice, Milano, Venedik, Floransa, Siena, Roma, Napoli panoramik şehir turları ve
 •  Outlett Alışveriş turu 
 •  Venedik ‘te Vapuretto Ücreti (15 Euro dahildir)
 •  Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€-5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)
 •  Türkçe rehberlik hizmetleri.
 •  TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 •  Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro),
 •  Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
 •  Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 •  Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
 •  Müze ve ören yerleri girişleri,
 •  İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
 •  İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)
   
Call Center