Büyük İtalya Turu Türk Havayolları ile Kurban Bayramı Özel 7 Gece 8 Gün (NAP-MXP) NAPOLİ - İstanbul Havaalanı

Büyük İtalya Turu Türk Havayolları ile Kurban Bayramı Özel 7 Gece 8 Gün (NAP-MXP)

Büyük İtalya Turu Türk Havayolları ile Kurban Bayramı Özel 7 Gece 8 Gün (NAP-MXP)

 


1. GÜN      İSTANBUL-NAPOLİ-ROMA

İstanbul Havaalanı Dış Hatlar gidiş terminalinde Türk Havayolları kontuarı önünde 04.30'da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK1453 tarifeli seferi ile saat 07.25’de Napoli'ye hareket.  Yerel saat ile 08:40’da Napoli'ye varış. Bizi bekleyen özel aracımızla ve rehberimiz ile beraber Napoli şehir turu için hareket ediyoruz. Tur esnasında16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi görülecek yerler arasında.Tur bitimi arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak yarım günlük düzenlenecek olan Pompei (55€) turu için hareket ediyoruz. Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır..Tur bitimi Roma’daki otelimize transfer, geceleme otelimizde.

2. GÜN        ROMA

Sabah kahvaltısının ardından panoramik Roma şehir turu. Turumuzda şehrin en değerli hazinelerinden olan Vatikan (San Pietro), Castel San't Angelo Melekler Şatosu, antik Roma döneminden kalma Circo Massimo stadium kalıntılarını Barok Dönem’den kalma caddelerini otobüs ile panoramik olarak görüyoruz. Kolezyumda verilecek kısa bir fotograf molası sonrasında; tur bitimi otelimize transfer ve öğleden sonra serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak katılacağınız Roma’da daha önce görmediğimiz ünlü meydanları göreceğimiz, sokaklarını arşınlayarak keyifli vakit geçireceğimiz Roma gece turu (25€) için hareket. Geceleme otelimizde

3. GÜN     ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest gün. Arzu eden misafirlerimiz ile rehberimizin ekstra düzenleyeceği eşsiz bir doğaya sahip olan Albano gölü & Nemi Roma köyleri (Çilek köyü) (35€) için hareket ediyoruz. Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge ve sürekli yaşamak isteyeceğiniz Dağ Çileği ile ünlü Nemi köyünü geziyoruz. Tur sonrasında otelimize transfer ve ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra Roma Anıtları ve Vatikan (San Pietro) Turu (45€) Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), Castel San't Angelo - Melekler Şatosu, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

4. GÜN      ROMA-FLORANSA (MONTECATINI)

Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Floransa’ya varışımıza istinaden yapılacak panoramik şehir turumuzda Floransa şehrinin tarihi sokakları ve meydanlarını fotoğraflarayak başladığımız panoramik turumuzu Piazza Della Republica (Cumhuriyet) Meydanında sonlandırıyoruz. Kısa bir molanın ardından arzu eden misafirlerimiz ile Rönesans’ın başkenti Unesco Dünya Mirası Floransa’yı rehberimiz eşliğinde adım adım keşfe devam ediyoruz. Öğleden sonra ekstra olarak düzenlenecek olan “Medici’lerin izinde Rönesans Eserleri” turu (25€) katılma imkanı. Turumuzda detaylı olarak Floransa tarihi, Rönesans dönemine yön vermiş Floransa’lı sanatçı ve bilim adamlarının hayat hikayeleri eşliğinde bu tarihi şehrin anıt eserlerini adım adım inceleyeceğiz. Turumuz esnasında Medici Aile’sinin Floransa’da hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, Uffizi Sanat Galerisi, şehrin en eski köprüsü olan tarihi Ponte Vecchio ve Medici koridoru, 13. yy İlahi Komedya epik şiir yazarı ünlü edebiyat ustası Dante Alighieri’nin Evi,  İtalya’nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve “Cennetin kapısı” olarak adlandırılan kapısıyla ünlü Vaftizhane ve Floransa’nın ünlü tarihi pazarları görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

5. GÜN      FLORANSA (MONTECATINI)

Sabah kahvaltının ardından serbest gün. Arzu eden misafirlerimiz ile rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Pisa & İtalyan Rivierası Portofino Turu (95€) için hareket ediyoruz. Bu gezimiz iki farklı ayaktan oluşuyor; İtalyan Rivierası Portofino; Şarkılara ilham olan, San Fruyttuoso keşişlerine kurulan, İtalyan Rivierası'nın incisi Portofino Kasabası'nda rengarenk bakımlı evleri ve bu evlerin altındaki lüks kafeler, barlar, dünyaca ünlü butikler ve limanlarda demirleyen lüks yatları görecek Birbirinden lüks otellerin bulunduğu Santa Margharita limanında, restoranların ve kafelerin bulunduğu sahil şeridi ve limanı koruyan Brown Kalesi ile Portofino eşsiz güzellikler içinde denize girebileceksiniz. Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlü. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek ve dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde fotoğraf çektirebilecekler. Tur sonrası otelimizde transfer ve geceleme otelimizde.

 

6. GÜN      FLORANSA (MONTECATINI)-VENEDİK

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılarak Venedik için hareket ediyoruz. Varışa istinaden Venedik adasında panoramik şehir turuna başlıyoruz. San Marco Meydanı, Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, İşkence Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi keşif duraklarımız. Dileyen misafirlerimiz ile rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Gondol Turu'na (25€) katılabilirler. Ayrıca Venedik’in sembolü haline gelmiş tarihi adanın tam ortasından geçen Grand Kanal`da tüm şehrin güzelliklerini ve tarihi yapılarını özel teknelerimizle yapacağımız gezimizde görebileceğiniz ekstra Büyük Kanal turuna (35€) katılabilirsiniz. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

7. GÜN VENEDİK-MİLANO

Sabah kahvaltı sonrası Milano’ya hareket ve varışa istinaden panoromik şehir turu. Milano şehir turu esnasında; dünyaca ünlü Maria Callas, Pavarotti ve Leyla Gencer gibi sanatçıların sahne aldığı Scala Tiyatrosu, Duomo yani Katedral Meydanı, Vittorio Emmanuele Galerisi görülecek yerler arasında olup ayrıca alışveriş için de zaman bulacağız. Tur bitimi otelimize transfer.Arzu eden misafirlerimiz, rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenleyeceği Como Gölü turu (55€) katılabilirler. Bu turumuzda Alp dağlarının eteklerinde kurulu dünyaca ünlü Como görülecek. Como, İtalya’nın Lombardiya bölgesinde yer alan ve İsviçre ile sınır olan bir şehir. Aynı ismi taşıyan göl de İsviçre ile İtalya arasında bulunuyor. İsviçre tarafı Alp Dağları’nın eteklerinde olan göl, ünlülerin ve jet sosyetenin yazlık yeri olarak biliniyor. Gölün nefes kesen manzarası sizi büyüleyecek. Tur sonrası geceleme Milano’daki otelimizde.

 

8. GÜN  MİLANO-İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ve otelden çıkış işlemleri sonrası havalimanına transfer oluyoruz, Türk Havayolları TK1896 sefer sayılı uçağı ile saat 14.55'te İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 18.50’te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. 


Ücrete Dahil Olan Hizmetler

   THY Tarifeli Seferleri ile Istanbul (IST)– Napoli - Milano - İstanbul (IST) ekonomi sınıf uçuşu

   7 gece – 8 gün; 1 Gece Venedik bölgesi (Quarto d’Altino, Noventa di Piave, Padova,Cittadella , Vicenza veya Treviso) 2 Gece Floransa Monte Catini – 3 Gece Roma (Merkeze 10 – 15 km mesafe ) 1 gece Milano bölgesi ( Monza, Sesto San giovanni, Melegnano, Cinisello Balsamo veya Bergamo çevresi ) olmak üzere; Oda kahvaltı, 3 ve/veya 4 yıldız otel konaklamaları.

   Tüm Havalimanı - Otel Transferleri

   Şehirler arası otobüs transferleri

   Panoramik Napoli,Roma,Floransa,Venedik ve Milano Şehir Turları

   Tüm tur boyunca Türkçe Rehberlik Hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

   Yurtdışı çıkış harcı

   Vize Ücreti 

   Seyahat Sigortası (15€)

   Ekstra Turlar

   Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

   Vaporetto ücreti (15€)

   Şehir Vergileri (25€ tur esnasında local acente yetkilisine ödenir.

   İtalya’da konaklayan turistlerin turist vergisi ödeme zorunluluğu vardır.)

   Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

    Şoför ve rehber bahşişleri (Kişi başı 5€ isteğe bağlı)

Call Center