Büyük İspanya, Endülüs, Marsilya Turu Pegasus Havayolları ile Sömestre Özel (MAD-MRS) Madrid - Sabiha Gökçen

Pegasus Havayolları ile
7 Gece 8 Gün
Madrid Gidiş - Marsilya Dönüş

Büyük İspanya, Endülüs, Marsilya Turu
Sömestre Özel

1.Gün

ISTANBUL – MADRİD

Sabiha Gökçen Havalimanı  dış hatlar terminalinde 07.15’de buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus  Hava Yollarının tarifeli  uçuşu ile saat 10.15’te Madrid’e  hareket. Yerel saat ile 12.55 ’te varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuz başlıyor. İspanya’nın başkentinde yapılacak şehir turunda Plaza Mayor, Kraliyet Sarayı, İspanya Meydanı, Cervantes Anıtı, Alcala Kapısı, La Puerta del Sol, Cibeles Meydanı ve Çeşmesi,  Neptün Çeşmesi, Paseo del Prado, Retiro Parkı, Gran Via görülecek yerler arasındadır. Rehberimiz tarafından verilecek serbest zamanın  ardından otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman ve geceleme otelimizde.

2.Gün

MADRID & TOLEDO

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimizle extra Toledo turumuz için hareket ediyoruz. (60 Euro) Turumuzda İspanya’nın eski başkenti , şimdinin ise dini merkezi olan Toledo’ya gideceğiz. İspanya’ya gidildiğinde görülmeden dönülmemesi gereken bir şehir; Toledo. Bir tepenin üstüne kurulu olan şehir, etrafını çevreleyen Tajo nehri sayesinde adeta bir ada gibi görünmektedir. Unesco tarafından koruma listesinde olan Toledo tarihi dokusunu günümüze kadar çok iyi muhafaza etmiştir.  Bir çok kültürün mimari izlerini taşıyan yapıları, dar sokakları ve ünlü katedrali ile Toledo başlı başına bir cazibe merkezidir. Bu açık hava müzesi şehirde, tarihi dar sokakları, İspanya’nın en eski katedrali Toledo katedralini (dışarıdan), Endülüs camilerinden dönüştürülmüş kiliselerini, kılıç atölyelerini ve daha sayısız harikayı hep beraber göreceğiz. Toledo’dan ayrıldıktan sonra Madrid’e dönecek ve şehir merkezinde  rehberimizin belirlediği zamana kadar serbest zaman vereceğiz. Geceleme otelde.

3.Gün

MADRID – CORDOBA – SEVİLLA

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Sevilla’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimizle ekstra Cordoba Turu (35 Euro ) Unesco Dünya Mirası listesindeki şehirlerden olan Cordoba ‘ya varışta ilk olarak panaromik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz; yapımına 785 yılında başlanan ve 11. Yy.da de tamamlanan, batı İslam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii , Roma Köprüsü, Musevi Mahallesi, çiçekli avluları ile Cordoba evleri, Şehir Bedesteni  Zoco, Çiçek Sokağı, ünlü filozof ve doktor heykelleri, şehir surları görülecek yerler arasındadır. Bu muhteşem şehri gördükten sonra Sevilla’ya doğru hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte göreceğimiz yerler arasında 1929 yılındaki Expo için yapılmış olan İspanya Meydanı ve Expo Pavilionları, Altın Kule, Guadalquivir nehri, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı, Boğa Güreşi Arenası, Triana Körüsü bulunmaktadır. Turumuzun ardından dileyen misafirlerimizle extra Flamenco Turu. ( 50 Euro ). Gösterinin bitiminde otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman.

4.Gün

SEVİLLA - GRANADA

Sabah erkenden alacağımız kahvaltı sonrası Granada şehrine hareket ediyoruz. Varışımız ile beraber Granada şehir turumuz başlıyor, turumuz esnasında Gran Via Caddesi, BibRambla ve Belediye Meydanları, Granda Katedrali (dışarıdan), Granada’nın ilk üniversitesi Madraza, İpek Çarşısı ve eski Nasri Kervansarayı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra Alhambra Sarayı turu için hareket ediyoruz. (55 Euro ) (Alhambra sarayında günlük ziyaretçi limiti olduğundan , bilet bulunamadığı takdirde sadece bahçeler kısmı ve yazlık saray gezilebilecektir. ) Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan bu ünlü eser  Gırnata'ya hakim Sabika tepesi üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak 13.yüzyılda yapılmaya başlanmış olup, inşaatı 15. yüzyıla kadar sürmüştür. İspanya’daki en önemli yapı olan bu saray dışarıdan biraz sert görünsede, içinde dönemin en maharetli ustaları çalışmış ve dantel gibi örmüşlerdir duvarlarını. Sarayda kullanılan kırmızı topraktan dolayı aldığı kırmızı rengi sebebi ile de Alhamra, yani "Kızıl" denmiştir. Turumuzun ardından otelimize dönüş geceleme otelimizde. Gece dileyen misafirlerimizle ekstra olarak Sacromonte Çingene Mahallesi ve Albaicin turumuzu gerçekleştiriyoruz (40€). İspanya kültür mirası listesinde ve koruması altında olan, eski müslüman mahallesi Albaicin’de gezintimizin ardından, tamamı el işi olan mağaralarda bir içecek eşliğinde, Çingene şovunu ve onların yaşam tarzlarını izliyoruz. Turumuzun ardından otelimize dönüş geceleme otelimizde.

5.Gün

GRANADA - VALENCIA

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Valencia’ya doğru yola çıkıyoruz. Valencia İspanyanın nüfus bakımından 3. büyük şehri olmakla birlikte en büyük limanına sahiptir. Eski ve yeniyi buluşturan bu şehirde hem eski yapılar hem de modern binalar bir arada bulunmaktadır. Panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda Belediye Sarayı, Gotik Katedral, Arena, Sanat ve Bilim Müzesi, Tarihi Pazar Mercado Central ve Eski İpek borsası görülecek yer arasındadır. Turumuzun ardından vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelde.

6.Gün

VALENCIA – BARCELONA

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Barcelona’ya hareket ediyoruz.  Madrid’den sonra İspanyanın en büyük 2.şehri ve Katalonya’nın başkenti olan Barselona’da görülecek yerler arasında La Sagrada Familia Kilisesi, Cristof Colomb Heykeli, Montjuic Tepesi, La Ramblas Caddesi, İspanya ve Catalunya Meydanı, Endülüs Arenası, Olimpic Liman’ı bulunmaktadır. Panoramik gezimiz sonrası, kısa bir yürüyüş turu ile ünlü Gotik mahalleyi göreceğiz. Bu yürüyüş turunda; geçmişi 2000 yıl öncesine uzanan tarihi Barcelona'nın güzellikleri içinde bir yolculuğa çıkacak, La Rambla caddesini yürüyerek geçerken, 19. yüzyıldan kalma La Boqueria (Kapalıçarşı)'yı görüp, ardından ara sokaklara dalarak, Roma dönemi Barcelona'sının görkemli kalıntısı Agustus Tapınagı'nı, Yahudi Mahallesi, Barcelona Baronları Sarayını, Aragon Kraliyet Arşivleri Binasını, Barcelona Gotik Catedrali, Bisbe Köprüsü,  Sant Jaume Meydanını göreceğiz. Turumuzun ardından vereceğimiz serbest zamanda soluklanma ve Catalan mutfağının lezzetlerini tatma fırsatınız olacak. Turumuzun ardından otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman, geceleme otelimizde.

7.Gün

BARSELONA - GIRONA - FIGUERAS DALI – MARSİLYA

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimizle ekstra Girona&Figueras (Dali Müzesi) turumuz için hareket ediyoruz (60 Euro )Turumuz Onyar, Galligants ve Güell nehirlerinin birleştirdiği noktada kurulan ve Kuzey Katalonya’nın incisi olan Girona şehri ile başlamaktadır. Bölge İberyalılardan bu yana onlarca işgalden ve hüküm sürmüşlükten kalan eserlerle tarihi açıdan oldukça zengindir. Tüm yapılar taştan inşa edilmiş ve bugüne kadar oldukça iyi korunmuş oldukları için eskinin ruhunu tam olarak yansıtmaktadır. Müzeleri, kiliseleri, Arnavut kaldırımlı dar sokakları ve orta çağdan kalma surlarıyla turistlerin gözdesidir. Aslan heykeli, Katedral Meydanı, Yahudi Mahallesi görülecek yer arasındadır. Turumuzun ardından Figueras Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Buranın önemi sürrealist sanatçı Salvador Dali’nin 1904 yılında burada doğmuş olmasıdır. Dali doğduğu bu yere bir şeyler bırakmak ve eserlerini sergilemek için burada bir müze kurmuştur. Bu müze günümüzde en büyük Dali koleksiyonuna sahip ve her yerini Dali tasarladığı için Dali’nin en büyük yapıtı olarak anılmaktadır. Müzede, Dalinin farklı teknikler kullanarak yaptığı 4000 den fazla eser bulunmaktadır. Müze gezimizin ardından otobüsümüzle Fransa’nın sahil kasabası Marsilya’ya hareket ediyoruz.  Marsilya’ya varışta otelimize transfer  ve geceleme otelimizde.

8.Gün

MARSİLYA – ISTANBUL

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından panaromik Marsilya şehir turumuz için hareket ediyoruz. Fenikeliler tarafından kurulan, Fransa’nın eski şehirlerinden biri olan Marsilya’da Eski Liman bölgesi, Marsilya Katedrali, Notre Dame de la Garde Bazilikası olacaktır. .Tur sonrası  havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus  Hava Yollarının tarifeli  uçuşu ile 13.25’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18.35’de varış ve turumuzun sonu.

 

 • Toplamda 300 Euro değerinde ki Cordoba, Elhamra Sarayı, Sevilla Flamenko , Granada Sacremento Çingene Gecesi, Toledo, Girona & Figueres turlarını kayıt anında paket olarak alan misafirlerimiz 250 Euro indirimli fiyattan turlarımızı alabileceklerdir.

 

 • Toplamda 210 euro değerinde 7 gece otellerde ve/veya dışarıda alınacak akşam yemeği paketleri kayıt anında alındığı takdirde indirimli olarak 150 euro.

      Fiyata Dahil Olanlar 

 • Pegasus Havayolları  tarifeli seferleri ile İstanbul – Madrid  / Marsilya  - İstanbul ekonomi sınıf uçuş ücretleri

 • İspanya’da lüks otobüslerimizle şehirlerarası transferler.

 • Panaromik, Barcelona, Zaragoza, Madrid, Cordoba, Sevilla, Granada, Valencia, Marsilya  şehir turları.

 • Üç ve dört yıldız otellerde yedi gece oda kahvaltı konaklama.

 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

 • Şehir giriş vergileri

 • Zorunlu seyahat sigortası
   

Fiyata Dahil Olmayanlar 

 • Vize ücreti

 • Yurt dışı çıkış harç bedeli

 • İsteğe bağlı tam kapsamlı seyahat sigortası

 • Programda ekstra olarak belirtilen geziler

 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri.

 • Yerel otoriteler tarafından Barcelona’da otellerde alınan konaklama vergileri (Pasaport karşılığı direkt otellere ödenir 2-5euro arasındadır.)

 • İsteğe bağlı kaptan ve rehber bahşişleri.

Call Center