Budva Turu Vizesiz ve Kesin Hareketli Budva - İstanbul

Vizesiz ve Kesin Hareketli
Ağustos ayında Çarşamba gidiş - Cumartesi dönüş
Eylül ve Ekim ayında Perşembe gidiş - Pazar dönüş

Budva Turu Vizesiz ve Kesin Hareketli
Air Montenegro ile 3 Gece 4 Gün

1.Gün

İstanbul - Tivat - Budva

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde saat 14.00’de bulunma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Air Montenegro MNE-401 sefer sayılı uçuşu ile saat 17:00’de Tivat’a hareket. Yerel saat ile 17.40’da Karadağ’ın Tivat Havalimanı’na varış. Şirin bir sayfiye kenti olan Tivat’ın küçük havalimanında bizi bekleyen özel aracımızla kısa bir yolculuk sonrası Budva’ya varıyoruz. Muhteşem sahilleri, renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Budva’da varış sonrası yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Daha sonra  konaklama yapılacak otelimize transfer ve yerleşme. Dileyen misafirlerimiz Budva gece hayatının tadını birbirinden güzel restoran ve eğlence mekanlarında çıkarabilirler. Geceleme otelimizde.

2.Gün

Budva  (Tivat-Porto Montenegro-Perast-Kotor)

Sabah kahvaltısının ardından serbest gün, alışveriş, gezme, deniz ve güneşten faydalanma imkanı Sabah dileyen misafirlerimiz ile ekstra tam gün Kotor ve Fiyortlar Turu.(45 Euro) Bu turumuzda Tivat, Porto Montenegro, Kotor ve  Perast’ı göreceğiz. Önce Tivat’a hareket edecek ve zengin yapılaşmasıyla Porto Montenegro limanını gezeceğiz. Daha sonra UNESCO Dünya doğa ve tarih mirası listesinde yerini alan, beyaz taşlar ile sarılmış ve Akdeniz güneşi ile aydınlanan bölgenin turistik kenti Kotor’u,  Kotor körfezini ve tarihi kale şehrini göreceğiz. Karadağ'ın güneybatısında ve Hırvatistan'ın güneyinde, Adriya Denizi kıyısında Avrupa’nın Norveç’ten sonra en büyük fiyordu ve doğal bir limanı olan Kotor, dar boğazlarla birbirine bağlayan dört koydan oluşur. Koyun çevresindeki çıplak dağlar kıyıya dik bir biçimde iner. Kişisel gezi ve aktiviteleriniz için serbest zamanın ardından Kotor fiyortunun serin sularında denize girebileceğiniz barok kasaba Perast’ı ziyaret edeceğiz. Mayonuzu yanınıza almayı unutmayınız. Akşama doğru Budva’daki otele dönüş. Dileyen misafirlerimiz Budva gece hayatının tadını birbirinden güzel restoran ve eğlence mekanlarında çıkarabilirler. Geceleme otelimizde.

3.Gün

Budva  (Cetinje - Virpazar - İşkodra Gölü - Bar - Sveti Stefan) (Tekne Turu)

Sabah kahvaltısı sonrası serbest gün, alışveriş, gezme, deniz ve güneşten faydalanma imkanı. Sabah dileyen misafirlerimiz ile ekstra tam gün Montenegro turu. (Cetinje - Virpazar - İşkodra Gölü - Bar - Sveti Stefan) (45 Euro) Bu turumuzda önce eski Karadağ krallık başkenti Cetinje’ye gidiyor ve buradaki tarihi Sırp Ortodoks manastırını görüyoruz. Küçük Cetinje meydanında vereceğimiz serbest kahve molası sonrası yola devam ediyoruz. Daha sonra İşkodra gölünü göreceğimiz şirin kasaba Virpazar’ı ziyaret ediyoruz. Virpazar’da vereceğimiz bir saatlik serbest zamanda küçük teknelerle İşkodra Gölünde su nilüferlerinin içinde muhteşem bir gezinti yapabilirsiniz. Balkanların en büyük gölü olan ve 250 civarında farklı türde kuşa ev sahipliği yapan gölde Pelikanları görebilmek ise güzel bir ayrıcalık olacak. (tekne gezisi yapmak isteyen misafirlerimiz kişibaşı 15 Euro Milli Park giriş ücreti ve tekne ücreti ödeyeceklerdir) Gezimizin bir sonraki durağı Adriyatik denizi kıyısındaki tarihi ve turistik şehir Bar. Aynı zamanda Karadağ’ın ana limanı olan şehirde biz dağlık kısmı olan Stari Bar’ı geziyor ve  burada dışarıdan tarihi Bar kalesini ve Osmanlı’dan kalan tarihi camileri görüyoruz. Küçük ve şirin çarşısını ziyaret edip serbest öğle yemeğimizi Kaldrma ya da Bedem restoranda alıyoruz. Günün finalini olağanüstü manzarasıyla Sveti Stefan ile yapıyoruz. Uzun yıllar önce balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir otel zincirine satılması ile günümüzde restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılan muhteşem Sveti Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir yerde fotoğraf molası veriyoruz. 15. yy’da surlarla korunan bir köy olan ve 1950’lere kadar balıkçı kasabası olan Sveti Stefan Adası, 60,70 ve 80’lerde Sofia Loren, Marliyn Monroe ve Liz Taylor gibi ünlülerin uğrak yeri olmuştur. Alternatif olarak ; sabah dileyen misafirlerimiz ile ekstra tam gün öğle yemekli Tekne Turu. (35 Euro Regular tekne - 65 Euro özel program ve özel tekne) Bu turumuzda Budva çevresindeki en güzel plajları ziyaret ederek yüzme molası vereceğiz. Turumuzun bitiminde Budva’ya dönüyoruz. Akşam Budva’nın eğlenceli mekanlarında vakit geçirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

4.Gün

Budva - Tivat - İstanbul

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Otelden saat 11:00’de Tivat Havalimanı’na hareket ediyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinizi ardından Air Montenegro MNE-400 sefer sayılı uçuşu ile akşam 13:40’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 16.20’de İstanbul Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

Dahil Olan Hizmetler : 

  Air Montenegro ile İstanbul / Tivat / İstanbul  uçak bileti,
  Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
  
Otellerde 3 gece oda kahvaltı konaklama,
  Alan/Otel/Alan transferleri,
  Budva Old Town (Kale) yürüyüş turu,
  Otel ve şehir vergileri,
  Türkçe Rehberlik ve asistanlık hizmetleri.         

Dahil Olmayan Hizmetler :

  Yurt dışı çıkış harcı bedeli (50 TL),
  Seyahat sağlık sigortası (10 Euro), 65 yaş ve üstü misafirlerimiz için (20 Euro),
  Kişisel otel ekstraları ve ilave kişisel tüm harcamalar,
  
Programda dahil olduğu belirtilmeyen hizmetler, gezi ve turlar,
  Müze ve ören yerleri girişleri,
  İsteğe bağlı Rehber ve şoför bahşişleri (10 Euro),

Call Center