Budva Turu Montenegro Hava Yolları İle 4 Gece 5 Gün BUD - İST

Air Montenegro Havayolları ile

Budva Turu
4 Gece 5 Gün

1.Gün İstanbul –Tivat-Budva

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Montenegro Airlines kontuarı önünde Saat 11:00’da buluşma. Havaalanında çıkış işlemlerini bitirdikten sonra Montenegro Airlines MNE401 seferi ile saat 14:00’da Tivat’a hareket. Yerel saatte 15:50 varışımızın ardından Pasaport işlemleri sonrasında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz.Sonrasında Budav yürüş turumuza başlıyoruz.Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Budva’da Stari Grand (eski şehir merkezi)ve kaleyi gezdikten sonra otelimize hareket ediyoruz.  Geceleme otelimizde.

 

2.Gün Budva

Sabah, kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Montenegro Harikaları turuna katılabilir. Gezinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

 

Ekstra Tur: Montenegro Harikaları Turu Kişi Başı – 45,00 Euro

 

İlk durağımız Kotor, küçük fakat barındırdığı tarihi ve mimari eserler açısından oldukça önemli olan bu şehir 1979 yılından beri UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır.  Yürüyerek yapılacak şehir turumuzda, Venedik mimarisinin dokusunu taşıyan Kotor'un en önemli yapılarını görüyor ve devamında Kotor Körfezi'nin etrafını dolaşmaya başlayarak, eşsiz manzarasıyla kartpostallara fotoğraf olan Perast'ı ziyaret ediyoruz. ardından Bu körfezin nadide kıyılarındaki yolculuğumuzun diğer durağı Porto Montenegro'nun bulunduğu Tivat şehri. Karadağ’ın Monaco’su olarak bilinen Porto Montenegro'nun lüks kafelerinde dinlenebilir, günün yorgunluğunu yüzerek ya da sahilde yürüyerek atabilirsiniz. 

 

 

3.Gün Budva

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen  Kanyonu Hersek Novi Turuna katılabilir. Gezinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

 

Ekstra Tur: Hersek - Novi Turu Kişi Başı – 50,00 Euro

Bu turumuzda Hırvatistan sınırında bulunan doğal güzellikleriyle ünlü tarihi şehir Herceg Novi’yi göreceğiz.Aynı zamanda turistik bir şehir olan Herceg Novi’yi yürüyerek keşfedeceğiz ve muhteşem plajlarında denize gireceğiz.Göreceğimiz yerler arasında Nikola Durkoviç meydanı,Saat kulesi,Kanlı Kule,Belavista meydanı,St.Archangel  Micheal Kilisesi,Forte Mare kalesi ve Kral Tvrtko heykeli bulunmaktadır.Akşama doğru Budva’daki otele dönüş.Geceleme otelimizde.

 

4.Gün Budva


Sabah alınacak kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden  misafirlerimiz  ekstra olarak düzenlenen  Cetinje-Virpazar-İşkodra Gölü-Bar-Sveti Stefan turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

Ekstra Tur: Cetinje-Virpazar-İşkodra Gölü-Bar-Sveti Stefan Turu Kişi Başı – 55,00 Euro

Bu turumuzda önce eski Karadağ krallık başkenti Cetinje’ye gidiyor ve buradaki tarihi Sırp Ortodoks manastırını görüyoruz. Küçük Cetinje meydanında vereceğimiz serbest kahve molası sonrası yola devam ediyoruz. Daha sonra İşkodra gölünü göreceğimiz şirin kasaba Virpazar’ı ziyaret ediyoruz. Virpazar’da vereceğimiz bir saatlik serbest zamanda küçük teknelerle İşkodra Gölünde su nilüferlerinin içinde muhteşem bir gezinti yapabilirsiniz. Balkanların en büyük gölü olan ve 250 civarında farklı türde kuşa ev sahipliği yapan gölde Pelikanları görebilmek ise güzel bir ayrıcalık olacak. (tekne gezisi yapmak isteyen misafirlerimiz ilave olarak kişibaşı 15 Euro Milli Park giriş ücreti ve tekne ücreti ödeyeceklerdir) Gezimizin bir sonraki durağı Adriyatik denizi kıyısındaki tarihi ve turistik şehir Bar. Aynı zamanda Karadağ’ın ana limanı olan şehirde biz dağlık kısmı olan Stari Bar’ı geziyor ve burada dışarıdan tarihi Bar kalesini ve Osmanlı’dan kalan tarihi camileri görüyoruz. Küçük ve şirin çarşısını ziyaret edip serbest öğle yemeğimizi lokal bir restoranda alıyoruz. Günün finalini olağanüstü manzarasıyla Sveti Stefan ile yapıyoruz. Uzun yıllar önce balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir otel zincirine satılması ile günümüzde restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılan muhteşem Sveti Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir yerde fotoğraf molası veriyoruz. 15. yy’da surlarla korunan bir köy olan ve 1950’lere kadar balıkçı kasabası olan Sveti Stefan Adası, 60,70 ve 80’lerde Sofia Loren, Marliyn Monroe ve Liz Taylor gibi ünlülerin uğrak yeri olmuştur. Turumuzun bitiminde Budva’ya dönüyoruz.

 

5.Gün Budva-Tivat-İstanbul

Gezinin son günü otelde alacağımız kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Tur liderinizin belirleyeceği saatte havalimanına doğru yolculuk başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Montenegro Airlines  MNE400 seferi ile 11:30’da uçuşumuz başlıyor. Yerel saat ile 13:20 varışın ardından yolculuğumuz sona eriyor. Bir sonraki BTB Tours organizasyonunda görüşmek dileğiyle…


 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

·Montenegro Airlines  İle İstanbul Yeni Havalimanı – Tivat –İstanbul Yeni  Havalimanı Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri

·Havalimanı Vergileri

·4*Hotel Kalos Becici  – 3* Hotel BIP 4 Gece Oda Kahvaltı Konaklamalar

·Havalimanı / Otel / Havalimanı Arası Transferler

·Türkçe Rehberlik Hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

·Yurtdışı Çıkış Harç Pulu 

·Tur Programında Belirtilmeyen Tüm Geziler

·Öğle ve Akşam Yemekleri & Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler

·Covid – 19 Kapsamlı Seyahat Sağlık Sigortası

·PCR Test Ücretleri

·Kişisel Harcamalar

·Rehber ve Şoför Bahşişleri

Call Center