Bosna - Hersek Jahorina Kayak Turu Pegasus Havayolları İle Vizesiz 4 Gece 5 Gün Saraybosna - İstanbul

Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile
4 Gece 5 Gün

Bosna Hersek Jahorina Kayak Turu
Jahorina Kayak Pist Alanı Gidiş Dönüş Transferi Dahil

1.Gün

İSTANBUL(SAW)-SARAYBOSNA

Gezimizin ilk günü, uçuştan üç saat önce Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Saraybosna Check in Kontuarı önünde buluşarak başlıyor. PC291 sefer sayılı uçuş ile saat 15.30’da Saraybosna’ya hareket ediyoruz yerel saat ile 15.25’de varışımızın ardından özel otobüsler ile panoramik Saraybosna şehir gezisi başlıyor.

Baş çarşıya gidiş, Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş çarşı’da gezinti, Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret. Ferhadija caddesinde gezinti, Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Orjinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula, Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Cami’ni, Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görme, at meydan da gezinti (eski hipodrom), Osmanlı Çeşmesi’nden su içme.

Turumuzun ardından otelimize hareket geceleme otelimizde.

2.Gün

SARAYBOSNA-JAHORİNA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından kayak için otelimizden ücretsiz transfer oluyoruz tüm günümüz serbest. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

3.Gün

SARAYBOSNA-JAHORİNA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından kayak için otelimizden ücretsiz transfer oluyoruz tüm günümüz serbest. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

4.Gün

SARAYBOSNA-JAHORİNA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından kayak için otelimizden ücretsiz transfer oluyoruz tüm günümüz serbest. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Mostar – Pocitel – Blagaj turuna katılabilirler. (Tam Gün Öğle Yemekli - 50 Euro)

Bosna Hersek'in en meşhur şehri olan Mostar'a hareket ediyoruz. Mostar yolculuğumuz bazı durulacak noktalarda molalar vererek yaklaşık 2,5 saat sürecektir. İlk molamızı Konjic (Konyitz) şehrinde Osmanlı'dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic (Konyitz) köprüsünü görme, daha sonra Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Yolculuğumuza Jablanica (Yablanitza) yolu üzerinde Partizan askerleri tarafından sabote edilen Nazi Treni’nin ve yıkılan köprünün panoramik görülmesinin ardından aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan tarihi Türk köyü Poçiteli’yi ziyaret. Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırdaki karakol köyü konumundaki, Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Poçitel, 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köyde çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Kuleye tırmanış ve Kule başından Neretva nehrini seyretmemizin ardından Blagaj’a doğru yola çıkıyoruz. Gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini ziyaret ve kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında Neretva nehrinde yetişen kırmızı alabalık ziyafeti ve Türk çayı yudumlama keyfi. Öğle yemeğimizin ardından Mostar şehir merkezine hareket. Mostar’a varışımızla birlikte yapacağımız şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrar açılmıştır. Oldukça eski bir şehir olan Mostar’ın Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar alışveriş ve kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Serbest zamanın bitiminde otobüsümüzde toplanıyor ve Saraybosna da ki otelimizde hareket ediyoruz Saraybosna'ya varış. Geceleme otelimizde.

5.Gün

SARAYBOSNA-İSTANBUL(SAW)

Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havalanına hareket check in işlemlerinin ardından PC292 Sefer sayılı uçağı ile saat 16.05’de İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına hareket 19.55’de varışımız ve hizmetlerimizin sonu.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR
Pegasus Havayolları ile Saraybosna Gidiş–Gönüş Uçak Biletleri ve Alan Vergileri
Saraybosna’da 4 Gece 4 Yıldız Otel'de Yarım Pansiyon Konaklamalar
Havalimanı – Otel – Havalimanı Arası Transferler
Şehir Konaklama Vergisi 
Jahorina kayap pisti gidiş ve dönüş transferi
Panoramik Saraybosna Gezisi
Türkçe Rehberlik Hizmeti


ÜCRETE DÂHİL OLMAYANLAR
Kişisel Harcamalar
Ski Pass Ücretleri
Öğle Yemekleri
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Yurt Dışı Çıkış Harcı 50 TL  (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)
Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası
 

Call Center