Bir Avrupa Öyküsü Thy İle Ekstra Turlar ve Çevre Gezileri Dahil Zagreb - İstanbul

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile
7 Gece 8 Gün

Bir Avrupa Öyküsü
Tüm Çevre Gezileri ve Ekstra Turlar Dahil


Zagreb – Lübyana – Venedik – Verona – Garda – Milano – Como – Lugano – Cenova – Monte Carlo
Nice – St. Tropez – Cannes - Marsilya – Aix En Provence

1.Gün

İstanbul – Zagreb - Ljubljana

İstanbul Hava Limanı Dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde 04:00’de buluşma. Türk Hava yollarının TK1053 Sefer sayılı tarifeli uçağı ile Zagreb’e hareket. Varışımızın ardından bizleri bekleyen özel aracımız ile Zagreb şehir turumuz başlıyor. 19 yüzyıl mimarisi, kültürel özellikleri, tarihi özellikleri ve doğa güzellikleri ile beklentilerinizden çok daha güzel bir kent olan Zagreb, aynı zamanda eğlenceli hayatı ile de ünlüdür. Zagreb’in görülmesi gereken en önemli yerleri Ortaçağ özellikleri ile Yukarı Şehir (Kaptol) bölgesindedir. Büyüleyici güzellikteki Zagreb’de aşağı ve yukarı şehir merkezi sokaklarında yapacağımız turumuz esnasında, öncelikle Mirogoj Park Mezarlığı’nı ve burada bulunan heykelleri, Zagreb Katedralini, Dolac Pazarı’ını, Zagreb’in sembolü St Mark Kilisesi’ni, Lotrseak Kulesi’ni,St Catherine Kilisesi’ni gezeceğiz. Taş Kapı’da ise dileyen misafirlerimiz dilekleri için mum yakabilirler. Dünya’da sadece Zagreb’de öğle saati Lotrscak tepesinden atılan top ile duyurulmaktadır. At nalı şeklinde birçok güzel parkı ile ünlü olan Zagreb’in en ünlü aynı zamanda da Avrupa’nın en eski Parkı olan Maksimir’i gezeceğiz. Arkeoloji Müzesi, Ulusal Müze, hükümet binaları da göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Zagreb turumuzun ardından Slovenya’nın başkenti Ljubljana’ya hareket. Varışımızın ardından Ljubljana şehir turumuz başlıyor. Şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında Ljubljana Nehri, Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eski meydan, Ejderha Heykeli, Dragon Köprüsü, Tivoli Park, St.Nicholas Katedrali ve Preseren Meydanı var. Şehir turunun ardından dileyen misafirler Ljubljana Kalesine çıkabilirler yada St.Nicholas Katedralinin çan kulesinden şehri kuş bakışı seyredebilirler. Ardından otelimize hareket ve geceleme otelimizde.

2.Gün

Ljubljana – Bled Gölü - Venedik

Sabah kahvaltımızın ardından Bled Gölü turumuz için hareket. Bohinj buzulunun etkisiyle oluşan Bled Gölü, 2km uzunluğunda ve 1.3 km genişliğindedir. Göl etrafındaki tepeleri, sudaki yansımalarını, geleneksel teknelerini, üzerinde kilise bulunan muhteşem adasını göl kenarındaki kuğularını fotoğraflamaya doyamayacaksınız. Göl çevresinde yürüyüş yaparak veya bisiklet kiralayarak keyifli zaman geçirebilirsiniz. Bled gölü turumuzun ardından Venedik’e hareket. Varışımızın ardından Venedik şehir turumuz başlıyoruz. Araçların son ulaşım noktası olan Tronchetto limanından vaporetto ile tarihi adaya hareket ediyoruz. Zevkli bir vaporetto yolculuğundan sonra şehrin tarihi merkezi olan San Marko Meydanına yakın bir noktada vaporetto'dan inerek kanallar arasındaki turumuza başlıyoruz. Motorlu araçlardan arındırılmış olan, polis, ambulans, çöp kamyonları, belediye otobüsleri vs. gibi günlük hayatta görmeye alışık olduğumuz bütün araçlar yerini teknelere bırakmış burada. Köleler sahilinden San Marko Meydanı'na yürürken Venedik hapishanesini ve hapishane ile Dükler Sarayını birbirine bağlayan "Ponte dei Sospiri" İç çekme köprüsü, köprünün tam karşısında San Giorgio Adası, Dükler Sarayının ana cephesindeki meydanda, şehrin giriş kapısı olarak adlandırılan ikiz kolonlar ve bu kolonlar üzerindeki Venedik'in sembolü olan heykelleri görebilirsiniz. San Marko Katedrali'nin bulunduğu meydan, Napolyon tarafından "Dünyanın en güzel meydanı" olarak adlandırılmıştır. Katedralin yapımı 9. yüzyılda tamamlanmış olsa da, bugünkü halini alması 17. Yüzyılı bulmuştur. Ana cephesinde göreceğiniz 4 adet bronz at, İkinci Haçlı Seferleri dönüşünde İstanbul'dan getirilmiştir. Serbest zamanınızda saat kulesinin tepesindeki heykellerin her saat başı çanın üzerine vurmalarını izleyip, Çan kulesine çıkarak bütün Venedik manzarasını tepeden de görebilirsiniz. Kısa bir yürüyüşün ardından ticari merkez olarak bilinen ve "Canal Grande" Büyük kanal üzerindeki ilk taş köprü olarak yapılan, üzerinde dükkânların olduğu "Ponte Rialto" görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Sonrasında otelimize hareket, odaların dağıtılması ve geceleme otelimizde.

Bled Gölü Fiyatlarımıza Dahildir!

3.Gün

Venedik – Verona – Garda - Milano

Sabah kahvaltımızın ardından Verona- Garda turumuz düzenlenecektir.  Yüzyıllarca Venedik Cumhuriyeti`ne bağlı kalmış olan Verona Düklüğü`nün yönetim sarayını, tarihinde olduğu gibi günümüzde de hala pazar yeri olarak kullanılan Erbe meydanı, Erbe meydanında Roma`daki Colosseum`dan sonra İtalya`nın en büyük ikinci amfi tiyatrosunu görüyoruz. Zenginliğini gösterebilmek için sokaklarını mermer kaplatan Verona alışveriş merkezinden geçerek, Dante Alighieri`nin sürgün döneminde yaşadığı sarayı görüyoruz. Verona`yı yöneten aile Scaligero mezarlığını gördükten sonra İngiliz drama yazarlarından William Shakespeare`a ilham vermiş olan Romeo ve Juliet`in doğdukları evi panoramik olarak görüyoruz. Verona turumuzun ardından Sirmione - Garda gölüne hareket.İtalya'nın en büyük gölü olan Garda Gölünün incisi Sirmione kasabasının girişinde sizi, tarihi 13. yy`a dayanan Scaligero Kalesi karşılıyor. Begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione, masal diyarını andırıyor. Turumuz ve serbest zamanın Milano’ya hareket. Geceleme Milano’da ki otelimizde..

Verona Turu Fiyatlarımıza Dahildir!              |          Garda Turu Fiyatlarımıza Dahildir!

4.Gün

Milano – Como -Lugano

Sabah kahvaltımızın ardından Milano şehir turumuz başlıyor. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya’nın en görülesi şehirlerinden biridir. Panoramik olarak yapılacak olan Milano şehir turumuzda, şehrin tarihi eserlerinden birisi olan Milano Kalesi ‘Castello Sforzesco’, 19. Yüzyıl endüstri devrimine damgasını vurmuş olan ‘Galleria’ Avrupa’nın ilk kapalı alışveriş merkezi olarak da bilinmektedir. Ünlü Fransız mühendis Gustave Eiffel, Paris’teki Eiffel Kulesinin yapımını buradan esinlenmiştir. Gotik sanatının yoğun bir şekilde görülebileceği Duomo, üzerindeki 2000’i aşkın heykelcikten oluşan dış cephesi ile dünyanın en büyük dördüncü kilisesidir. Modanın merkezi olarak bilinen ‘via monte napoleone’ ve ‘via la spiga’ caddelerinde vitrinlerin zenginliğini görebilirsiniz. Milano turumuzun ardından Como Gölüne hareket.  Alpler’in eteklerinde uzanan büyüleyici manzarasıyla Lombardiya bölgesinin buzul gölü Como ve çevresini ziyaret ediyoruz. 10’dan fazla farklı kasabaya kıyısı olan Como gölünün eşsiz doğasını ve lüks dokusunu gözlemleyebilir ve fotoğraf çekebilirsiniz. Dünyanın en pahalı evlerine sahip olan bu bölge de pek çok iş adamının ve oyuncuların göl kıyısında evleri bulunmaktadır. Como gölümüzün  ardından İtalya ve İsviçre sınırları içinde bulunan buzul gölü Lugano gölüne hareket. Eşsiz doğası ve manzarası ile fotoğraf imkanı sunan Lugano gölünde serbest zamanın ardından Milano otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Como Gölü Turu Fiyatlarımıza Dahildir!       |          Lugano Gölü Turu Fiyatlarımıza Dahildir!

5.Gün

Milano – Cenova – Monaco – Monte Carlo - Nice

Sabah kahvaltımızın ardından Cenova’ya hareket. Cenova’ya varışımızın ardından şehir turumuz başlıyor. Sarayların şehri olarak bilinen Cenova geçmişten günümüze İtalya’nın en önemli liman şehirlerinden biri oldu. Şehir turumuzda, Cenova liman bölgesi, Sampdoria’nın maçlarını oynadığı Luigi Ferraris Stadı, Piazza de Ferrari, San Lorenzo Katedrali, Torre Della Lanterna tur sırasında görülecek yerler arasındadır. Verilecek serbest zamanın ardından Monaco’ya hareket. Monaco sarayı ve çevresini Panoramik olarak gezdikten sonra Monte Carlo’ya hareket. Bölgenin en önemli yeri olan Monte Carlo’da Prenslik Sarayı, Monte Carlo Gazinosu, Monte Carlo Operası panoramik olarak gezilecek yerlerdir. Gezimizin ardından Nice’e hareket ve geceleme Nice’teki otelimizde.

Cenova Turu Fiyatlarımıza Dahildir!             |               Monaco - Monte Carlo Turu Fiyatlara Dahildir!

6.Gün

Nice -Marsilya

Sabah kahvaltımızın ardından Nice Şehir turumuz. Turumuzda Yürüyüş Caddesi, La  Promenade des Anglais, Nice Limanı, Eski Nice, Messana Meydanı görülecekler arasındadır. Nice turumuzun ardından Cannes’ doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından dünyaca ünlü film festivaline ev sahipliği yapan Cannes şehrinde Festival Binası, Croisette Bulvarı ve tarihi sokakları gezdikten sonra St Tropez’e hareket. ‘’Ve Tanrı Kadını Yarattı’’ filminin çekildiği bu liman kentinde sehir turumuzun ardından serbest zaman. Rue Georges Clemenceau caddesinde yürüyüp rengarenk binalarda yer alan butik vitrinlerinde alışveriş yapabilir, Liman kısmında farklı özellik ve konseptler olan kafelerde zaman geçirebilirsiniz. Turumuzun ardından Marsilya’ya hareket ve geceleme Marsilya’daki otelimizde.

Nice - Cannes – St Tropez Turu Fiyatlarımıza Dahildir!

7.Gün

Marsilya – Aix-En -Provence

Sabah kahvaltımızın ardından Marsilya Şehir turumuz. Turumuza 19. yy’den kalma Notre Dame de la Gadre basilikası, Eski Liman ve Marsilya katedrali görülecek yerler arasındadır. Marsilya şehir turumuzun ardından Aix-En-Provence’ye hareket. Paul Cézanne'nın doğduğu, eski Provence Kontları'nın başkenti Aix en Provence'ın yürüyerek keşfi. Görülecek yerler arasında şehrin sembolü olan devasa çeşmesi ile Rotonde Meydanı, XVII. ve XVIII. yüzyılda inşa edilen görkemli binaları ve çeşmeleri ile üç yüz yıllık çınarların gölgesindeki Cours Mirabeau Caddesi; küçük meydanları, tarihi belediye binası, saat kulesi ve kiliseleri gezilecek yerler arasındadır. Turumuzunda ardından Marsilya’ya hareket ve geceleme otelimizde.

Aix-En –Provence Turu Fiyatlarımıza Dahildir!

8.Gün

Marsilya -İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Hava Limanına hareket. Türk Hava yollarının TK1368 sefer sayılı tarifeli uçağı ile saat 17:55’de İstanbul’a hareket. 22:10’da varışımızın ardından turumuzun sonu. Bir sonraki organizasyonumuz da görüşmek üzere.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile Zagreb gidiş Marsilya dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Zagreb 1 Venedik 1 Milano 2 Nice 1 Marsilya 2 gece 3 ve 4* otellerde 7 Gece oda kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen şehir turları
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Havalimanı vergileri
 • Bled Gölü Turu
 • Verona Turu
 • Garda Turu
 • Como Gölü Turu
 • Lugano Gölü Turu
 • Cenova Turu
 • Monaco – Monte Carlo Turu
 • Nice – Cannes – St Tropez Turu
 • Aix – En Provence Turu

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otellerde alınan ekstralar
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Vize hizmet bedeli
 • Seyahat Sigortası
 • Vaporetto Ücreti ( 15 Euro )
 • Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri
Call Center