Berlin Hamburg Turu Türk Havayolları ile 4 Gece 5 Gün Kurban Bayramı Özel Hamburg - İstanbul

Türk Havayolları ile

Mercure Hotel Hamburg am Volkspark 4* vb. City Hotel Berlin East 3* vb.
Yetişkin FiyatlarıÇocuk Fiyatları
Tek Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı:899 EURİki Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı:699 EURÜç Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı:699 EUR
0 - 2 Yaş:0 EUR2 - 12 Yaş:0 EUR12 - Yaş:0 EUR
* 0 - 12 yaş çocuk fiyatları yataksızdır.

Hamburg Berlin Turu
Kurban Bayramı Özel

1.Gün

İSTANBUL – HAMBURG

İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde saat 04.30’da buluşuyoruz. Türk Havayolları TK1661 nolu tarifeli seferi ile saat 07:35 ’de Hamburg’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Yerel saat ile 09:45 ’de varışımızda bizleri karşılayan özel aracımız ile panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Avrupa'nın dünyaya acılan kapısı meşhur Hafen City Limanı, Şehrin tam merkezinde iki büyük iç göl olan Binnen and Aussen Aster Gölleri. Balık Pazarı, Hamburg Tren Terminali, Rathaus Kulesi, Amsterdam’daki Red light district‘in benzeri olan Reeperbahn Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehrin içinden bir sürü nehir akmaktadır, dolayısıyla bu özelliğinden dolayı şehirde tıpkı [Amsterdam veya Venedik] gibi çok sayıda irili ufaklı köprüler bulunmaktadır. Tur sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleceği  Lübeck Turu’na katılabilirler. Tur bitimi otele dönüş. Geceleme Hamburg'da otelimizde.

 

Extra Tur : Lübeck  Turu : Kişi Başı 45 Euro

Lübeck Almanya'nın Baltık denizi kıyısındaki en büyük limanına sahiptir ve UNESCO Dünya Mirası Koruma Listesindedir. Marienkirche (Meryem Ana Kilisesi), yapımına 1173'te III. Heinrich döneminde başlanan romanesk katedral ile gotik ve Rönesans üsluplarının karışımı bir üslupta inşa edilen görkemli Belediye Binası (Rathaus) , Kuleli Kale Kapısı (Burgtor) (1444) ve Holsten Kapısı (Holstentor) (1477), Lübeck şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır.

2.Gün

HAMBURG

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Bremen Turuna katılabilirler. Geceleme Hamburg’daki otelimizde.

Extra Tur : Bremen Turu : Kişi Başı 60 Euro

Bremen turumuzda Eski şehri gezerken kendimizi bir masal diyarında hissediyoruz. Dolambaçlı parke sokaklar, sivri çatıları, kafesli pencereleri ile inanılmaz güzellikteki 500 yıllık tuğla evler sanki kalemle çizilmiş gibi... Yeni işyerleri ile dükkanlar, Rönesans döneminden kalan Belediye Binası, 800 yıllık St. Peter Katedrali, tarihi Tüccarlar Evi, eski şehirde göreceğimiz yerler arasında sayılabilir. Weser Irmağının sol kıyısındaki yeni Bremen ise Avrupa’nın bahçe kenti olarak tanınır. Şipşirin ve güzel evler, üç şeritli bulvarlar, çiçek tarhları ve bahçeleri gerçekten görülmeye değer! Burası aynı zamanda Bremen Mızıkacıları Heykeline ev sahipliği yapar. Hatıra fotoğraflarımızı çekerken, 1405 yaşındaki Hükümet Konağını, 1537‘de yapılan özgürlük sembolü Roland Heykelini, Fall Kulesi, Böttoher Caddesi, modern bir tarzda yapılmış olan Bremen Parlamentosu’nu görerek Bremen turuna devam ediyoruz. Tur bitimi Hamburg’a geri dönüyoruz.

3.Gün

HAMBURG – BERLİN

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Berlin’e hareket. Varışımızı takiben panoramik şehir turu.Turumuzda; Batı Berlin'de, Zoo İstasyonu, Kurfürstendamm, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu görülecek yerler arasında. Doğu Berlin'de ise Unter den Linden, Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Prenzlauer Berg, Gendermenmarkt, Karl Marx Allee turumuz esnasında görülecek yerler arasında. Tur sonrası  Arzu eden misafirlerimizle rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Potsdam Turu’na

katılabilirler. Şehir turumuzun bitiminde serbest zaman sonrasında otelimize yerleşme. Gece Arzu eden misafirlerimiz Işıklar Altında Berlin Turu ve Alman Gecesi Turu. Geceleme Berlin'de otelimizde.

Extra Tur : Potsdam Turu : Kişi Başı 55 Euro

Berlin'e yarım saat (45 km) mesafedeki bu tarihi Alman Kenti UNESCO Dünya Mirası Listesindedir. Şehir % 75 yeşil alan ile %25 binalar ve caddeleri içerir. Potsdam'da yaklaşık 20 göl ve nehir vardır. Sanssouci Sarayı, Dikilitaş, Brandenburg Kapısı, Nikolai Kilisesi, Tarihi değirmen Ende, Rus kolonisi Aexandrowka, Fransız Kiliesesi, St. Peter und Paul kilisesi, Potsdam turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Berlin'deki otelimize dönüş. Geceleme Berlin'deki otelimizde.

Extra Tur : Işıklar Altında Berlin Turu ve Alman Gecesi Turu : Kişi Başı 55 Euro

Işıklar Altında Berlin’in en önemli turistlik noktaları gezerken Berlin’in bilinmeyen sokaklarını gezdikten sonra müzik eşliğinde akşam yemeğimizi yiyoruz.
 

4.Gün

BERLİN

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Dresden Turuna katılabilirler. Turumuz sonrası Berlin'deki otelimize dönüş. Geceleme Berlin'deki otelimizde.

Extra Tur : Dresden Turu : Kişi Başı 65 Euro

Elbe Nehrinin Floransa’sı olarak da adlandırılan Saksonya Eyaletinin başkentidir. Eski zamanlardaki kraliyet yaşamının atmosferini de hala taşımaktadır. Dresden Almanya’nın en yeşil şehirlerinden biridir. Sanatseverlerin, geleneksel ve modern sanat şaheserleri olan yapıları görebilecekleri bir şehirdir. Aynı zamanda birçok şato, saray, anıt ve bahçelerin bulunduğu Dresden bu anlamda da görmeye değer bir şehirdir.

5.Gün

BERLİN - İSTANBUL

Sabah kahvaltımızdan sonra rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanı transferimiz gerçekleşiyor. Türk Havayolları TK1724 nolu tarifeli seferi ile saat 19.25 ’de İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. 23:20’da İstanbul Yeni Havalimanına varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Müzeler Adası & East Side Gallery & Nicolaiviertel + Spree Nehri Turuna katılabilirler.

Müzeler Adası & East Side Gallery & Nicolaiviertel + Spree Nehri Turu : Kişi Başı 65 Euro

Spree Nehri üzerindekiı UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan Müzeler Adası’nda Bode, Neues, Alte Nationalgalerie, Altes, Pergamon müzeleri görülecek yerler arasındadır.  Baslıca eserler arasında, Bergama Zeus Sunağı, Miletos şehrinden getirilen Roma Pazaryeri Kapısı, Babil İştar Kapısı, Mşatta Alınlığı sergileniyor. Ardından eski dönemde utanç duvarı olarak anılan East Side Gallery görülecektir. Ardından 1200’lü yıllarda kurulan Almanya’nın ve dünyanın en eski yerlersim yerlerinden Nikolaiviertel’ı görülecektir. Gezimizin ardından Berlin’i batıdan doğuya doğru akarak geçen Spree Nehri'nde turumuzu tamamlıyoruz

Dahil Olan Hizmetler :

 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul(İstanbul HL)- Hamburg(HAM) / Berlin(BER) -İstanbul(İstanbul HL)- arası uçak bileti,
 • Belirtilen kategorideki otellerde 4 gece konaklama,
 • Sabah kahvaltıları,
 • Alan- Otel- Alan transferleri,
 • Hamburg, Berlin  Panoramik Şehir Turu
 • Hamburg, Berlin arası transfer
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,

 

Dahil Olmayan Hizmetler :

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu                         : 150.-TL
 • Vize Ücreti İstanbul                                : 150.-Eur
 • Vize ücreti izmir Ankara                        : 170.-Eur
 • Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar)        : 15.-Eur
 • Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası)      : 30.-Eur
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Şehir ve otel vergileri
 • Müze Giriş Ücretleri
 • Opsiyonel turlar İptal Güvence Paketi : 50.-Eur (İptal Güvence paketi uygulaması ile misafirlerimize, her koşulda rezervasyonlarını cezasız iptal etme hakkı sunuyoruz. Bu uygulama ile turun hareket tarihine 10 gün iş günü kalana kadar rezervasyonunuzu iptal etmeniz mümkün. Rezervasyon iptalinde, tur ücretinin tamamı iade edilirken iptal güvence paketi bedeli ve varsa ek hizmet bedelleri (Vize, sigorta vs) iade edilmez.)
Call Center