Benelüks - Paris Turu Türk Havayolları İle 5 Gece 6 Gün (LUX-LUX) Lüksemburg - İstanbul Havalimanı

Benelüks - Paris Turu Türk Havayolları İle 5 Gece 6 Gün (LUX-LUX)

Benelüks - Paris Turu Türk Havayolları İle 5 Gece 6 Gün (LUX-LUX)

 

1.GÜN | İSTANBUL – LUKSEMBURG

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile Lüksemburg’a hareket. Varışımızın ardından havalimanından ayrılıyor ve panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turuna başlıyoruz. Şehir turumuzda görülecek yerler arasında kentin üzerine kurulu olduğu Petrus Vadisi, Vitraylarıyla adından söz ettiren Katedral, önceleri Belediye Binası iken sonrasında Saraya çevrilen Dük Sarayı bulunmakta. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama.

2.GÜN | LUKSEMBURG – MARKEN VOLENDAM – AMSTERDAM 

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Amsterdam’a doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız sıra dışı balıkçı kasabası olan Volendam ziyaret edilecek. Sempatik evleri ve birçok ucuz hediyelik eşya dükkânı ile dolu bu balıkçı kasabasında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Volendam sonrası Marken adasına geçiyoruz. Günümüzde 1200 kişinin yaşadığı bu adada yapacağımız yürüyüş esnasında tipik koyu yeşil, siyah ahşap 18 yy balıkçı evlerini fotoğraflama imkanımız olacak. Tur sonrası Amsterdam’a transfer. Varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz panoramik Amsterdam şehir turumuzda Waterloplein, Çiçek Pazarı, Rokin caddesi, Dam Meydanı, Kraliyet sarayı, Damrak caddesi ve Central Station görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama.

3.GÜN | AMSTERDAM – ROTTERDAM – LAHEY – BRUKSEL 

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bruksel’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde ki ilk durağımız Hollanda’nın 2.büyük şehri olan Roterdam. Varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda adını hümanizm akımının öncülerinden Erasmus’dan alan, tek sütunlu yapısıyla görenlerin kuğuya benzettiği Erasmus Köprüsü, ünlü mimar Piet van Blom imzalı Floransa’da bulunan Ponte Vechio’dan ilham alınarak tasarlanmış küp evler ve Rotterdam limanı görülecek yerler arasında. Ardından Lahey’e devam ediyoruz. Varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz panoramik turumuzda görülecek yerler arasında Parlamento binası, Yüce adalet divanı, Meclis binası bulunmakta. Tur sonrası Bruksel’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama.

4.GÜN | BRUKSEL – BRUGGE – PARİS  

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Bruksel şehir turunda Adalet Sarayı Brüksel katedrali, Grand Place meydanı, Manneken Pis Heykeli ve Atomium anıtı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Brugge şehrine geçiyoruz. Varışımızla beraber Avrupa’nın en iyi korunmuş Orta Çağ şehirlerinden olan Brugge’u tanıyacağımız panoramik şehir turunda görülecek yerler arasında: Lonca Binaları ile çevrili Markt Meydanı, Şehrin simgelerinden Belfry Kulesi, Belçika’nın en önemli kiliselerinden Our Ladies Church ve Şehrin yönetim ve dini merkezi olarak bilinen tarihi Burg Meydanı, Belediye Sarayı ve Kutsal Kan Bazilikası bulunmakta. Brugge turumuz sonrası Paris’e doğru yola devam ediyoruz. Paris’e varışımız sonrası gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda Charles de Gaulle Meydanı’nda bulunan Zafer Takı, Ünlü markaların yer aldığı Champs Elysees, Concorde Meydanı ve Obeliks taşı, Parlemento Binası, Seine Nehri ve son durak olarak Eiffel Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama.

5.GÜN | PARİS (Eyfel Kulesi-Seine Nehri-Notre Dame Katedrali-Ressamlar Tepesi-Sacre Cour) 

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası gün boyu Paris şehrinin harikalarını keşfe çıkıyoruz. İlk durağımız şehrin ve Fransa’nın adeta sembolü olan Eyfel kulesi. 1889 Yılında düzenlenen dünya fuarı için yapılan 330 mt yüksekliğindeki kulenin asansör ile ikinci katına çıktıktan sonra muhteşem Paris şehri manzarasını izliyoruz. Eyfel kulesi ziyareti ardından tekne ile Seine Nehri Gezisi’ne çıkıyoruz Paris’in en muhteşem binalarını yakından görecek, Seine Nehri’nin köprülerinin altından geçerek unutulmaz anlar yaşayacaksınız. Tekne turu sonrası gotik mimari harikası olan Notre Dame katedralini ziyaret ediyoruz. 850 yıldan fazla geçmişe sahip katedral aynı zamanda birçok hikâyeye konu olmuş. Bir dönem Napoleon dahil birçok Fransa kralının taç giyme töreninin yapıldığı katedralin, rehberimiz tarafından içi ve dışı anlatıldıktan sonra, Paris şehrinin tek tepesi olan Montmartre (Ressamlar tepesi) ziyaret durağımız olacak. Hala bohem hayatın yaşandığı mahallede sokak ressamlarına resminizi yaptırabilirsiniz. Aynı bölgede bulunan ve Paris şehrinin hemen hemen her yerinden görülen SacreCour bazilikasınıda görme imkânımız olacak. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama.

6.GÜN | PARİS – REMICH SCHENGEN – LUKSEMBURG – ISTANBUL 

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Luksemburg’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Remich & Schengen turumuzu gerçekleştiriyoruz. Panoramik Remich turumuzda Almanya ile Lüksemburg'u birbirinden ayıran Moselle Nehri üzerindeki köprüden geçip, buradan bir dakikada 3 ülkeyi kat edeceğimiz (Lüksemburg, Almanya, Fransa) noktaya geliyoruz. Schengen turumuzda ise Schengen anlaşması ile Schengen vizesine adını veren şehiri ziyaret ediyoruz. Tur sonrası havalimanına transfer. Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ve turumuzun sonu.


Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 THY ile İstanbul – Luksemburg – İstanbul Ekonomi Sınıfı uçak bileti

 Programda belirtilen gezi ve ziyaretler

 Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri

 4* otellerde 5 Gece oda kahvaltı (continental kahvaltı) konaklama

 Otellerde veya Restoranlarda alınacak akşam yemeği (5 Adet)

 Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti

 Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

 Yerel rehber hizmeti

 Şehirlerde bulunan check point ücretleri

 Şehirlerde bulunan şehir konaklama vergileri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 Şahsi harcamalar

 Öğle yemekleri

 Otel ekstraları

 Yurtdışı çıkış harcı

 Vize Ücreti

 Seyahat sağlık sigortası

 Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler

 Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

 Rehber ve kaptan bahşişleri

Call Center