Belgrad Turu Yılbaşı Özel Air Serbia Havayolları ile Belgrad - İstanbul

Air Serbia Havayolları Özel Seferi ile
30 Aralık Hareket

Belgrad Turu
Yılbaşı Özel

1.Gün

İstanbul – Belgrad ** 30 Aralık 2021 Perşembe **

İstanbul Yeni  Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Air Serbia kontuarı önünde SAAT 07:30’da buluşma. Havaalanında çıkış işlemlerini bitirdikten sonra Air Serbia Hava Yollarının Özel Seferi JU 909 uçuşu  ile saat 10:30  de Belgrad’a hareket. Yerel saatte varışımızın ardından Pasaport işlemleri sonrasında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz sırasında kentin günlük yaşamını, önemli binaları ve şehrin ortasında bilinçli bir şekilde bırakıldığı iddia edilen ve NATO tarafından bombalanmış içişleri bakanlığının binalarını görüyoruz. Turumuza şehirde yürüyerek devam ederken; Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydanı da görüyoruz. Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi'nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zaman süresince alışveriş yapabilir, caddedeki şık kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Belirlenen saatte ve yerde rehberimizle buluşma ve otele transfer. Dileyen misafirlerimiz Belgrad'ın hareketli gece hayatının tadını çıkarabilirler. Geceleme otelimizde.

2.Gün

Belgrad ** 31 Aralık 2021 Cuma **

Sabah, kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Öğle Yemekli Karlofça & Novi Sad Turuna Katılabilirler. Gezinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

 

Ekstra Tur: Öğle Yemekli Karlofça & Novi Sad Turu Kişi Başı – 50,00 Euro

Bu turumuzda Voyvodina eyaletini ziyaret edeceğiz. Bu bölge Sırbistan’ın Kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak en gelişmiş bölgesidir. Bu turumuzda öncelikle Karlofça kasabasına gidiyoruz. Bu kasaba, tarihte her zaman önemli bir yer tutmuş olup 1922 yılına kadar Sırp Ortadoks Kilisesi’nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz önemli eserlerdir. Bu kasaba, aynı zamanda, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile de Osmanlı tarihinde önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça'nın meşhur 'Bermet' şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turumuzun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Bu kaleden muhteşem Novi Sad manzarasını fotoğraflama imkanı buluyoruz. Ardından Novi Sad'ın merkezine hareket ediyoruz. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz.

3.Gün

Belgrad ** 01 Ocak 2022 Cumartesi **

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Öğle Yemekli Zemun & Tito Mezarı Turuna katılabilir. Gezinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

Ekstra Tur: Öğle Yemekli Zemun & Tito Mezarı Turu Kişi Başı – 50,00 Euro

Bu turumuzda ilk önce Zemun’a gidiyoruz. Burası Belgrad’ın, Sava ırmağının batısında kalan, savaş sonrası yapılandırılmış olan bir kenttir. Burada yapacağımız panoramik tur sonrasında Yugoslavya’yı Sosyalist Federal Cumhuriyeti haline getiren, eski Yugoslavya devlet başkanı Josip Broz Tito’nun mezarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restaurantta alıyoruz.

4.Gün

Belgrad – İstanbul ** 02 Ocak 2022 Pazar **

Gezinin son günü otelde alacağımız kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Tur liderinizin belirleyeceği saatte havalimanına doğru yolculuk başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Air Serbia Hava Yolları’nın Özel Seferi JU 9078 ile 22:50’de uçuşumuz başlıyor. Varışın ardından yolculuğumuz sona eriyor. Bir sonraki BTB Tours organizasyonunda görüşmek dileğiyle…

 

*** Önemli Not ***

Turumuz Air Serbia Havayolları Özel Seferi İle Yapılacak Olup Uçak Saatleri Uçuştan 48 Saat Öncesine Kadar Değişiklik Gösterebilmektedir

Paket Fiyata Dahil Hizmetler :

 • Air Serbia Hava Yolları Özel Seferi İle İstanbul Havalimanı – Belgrad – İstanbul Havalimanı Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri
 • Havalimanı Vergileri
 • Seçilen Otel Kategorisinde 3 Gece Oda Kahvaltı Konaklamalar
 • Havalimanı / Otel / Havalimanı Arası Transferler
 • Panoramik Belgrad Şehir Turu
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Belgrad Şehir Vergileri

 

Paket Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu – 50 TL
 • Tur Programında Belirtilmeyen Tüm Geziler
 • Öğle ve Akşam Yemekleri & Yemeklerde Alınan Tüm İçecekler
 • Covid – 19 Kapsamlı Seyahat Sağlık Sigortası
 • PCR Test Ücretleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Rehber ve Şoför Bahşişleri
Call Center