Belgrad Turu Türk Havayolları ile Kurban Bayramı Özel 3 Gece 4 Gün Belgrad - İstanbul

3 Gece 4 Gün

Türk Havayolları ile

Kurban Bayramı Özel Belgrad Turu

1.Gün

İstanbul – Belgrad

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde yapılacak bilet, bagaj ve check-in işlemlerinizin ardından Türk Havayolları tarifeli seferi TK 1081 ile saat 07:35’te Belgrad’a hareket. Yerel saat ile 08:10’da Belgrad’a varış. Pasaport işlemlerimizin ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz sırasında kentin günlük yaşamını, önemli binaları ve şehrin ortasında bilinçli bir şekilde bırakıldığı iddia edilen ve NATO tarafından bombalanmış içişleri bakanlığının binalarını görüyoruz. Turumuza şehirde yürüyerek devam ederken; Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydanı da görüyoruz. Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi'nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zaman süresince alışveriş yapabilir, caddedeki şık kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Belirlenen saatte ve yerde rehberimizle buluşma ve otele transfer. Dileyen misafirlerimiz Belgrad'ın hareketli gece hayatının tadını çıkarabilirler. Geceleme otelimizde.

2.Gün

Belgrad

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Öğle Yemekli Karlofça & Novisad Turuna katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

Ekstra Tur : Öğle Yemekli Karlofça & Novisad Turu – 50,00 Euro / Kişi Başı

Bu turumuzda Voyvodina eyaletini ziyaret edeceğiz. Bu bölge Sırbistan’ın Kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak en gelişmiş bölgesidir. Bu turumuzda öncelikle Karlofça kasabasına gidiyoruz. Bu kasaba, tarihte her zaman önemli bir yer tutmuş olup 1922 yılına kadar Sırp Ortadoks Kilisesi’nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz önemli eserlerdir. Bu kasaba, aynı zamanda, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile de Osmanlı tarihinde önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça'nın meşhur 'Bermet' şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turumuzun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Bu kaleden muhteşem Novi Sad manzarasını fotoğraflama imkanı buluyoruz. Ardından Novi Sad'ın merkezine hareket ediyoruz. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Turumuzun ardından Belgrad’a geri dönüyoruz.

3.Gün

Belgrad

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Öğle Yemekli Zemun ve Tito Mezarı Turuna katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

Ekstra Tur : Öğle Yemekli Zemun ve Tito Mezarı Turu – 50,00 Euro / Kişi Başı

Bu turumuzda ilk önce Zemun’a gidiyoruz. Burası Belgrad’ın, Sava ırmağının batısında kalan,savaş sonrası yapılandırılmış olan bir kenttir. Burada yapacağımız panoramik tur sonrasında Yugoslavya’yı Sosyalist Federal Cumhuriyeti haline getiren, eski Yugoslavya devlet başkanı Josip Broz Tito’nun mezarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restaurantta alıyoruz.

4.Gün

Belgrad – İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Sava ve Tuna Nehri Tekne Turuna katılabilirler. Turumuzun ardından havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Türk Havayolları tarifeli seferi TK 1084 ile yerel saate göre 20:15’te Istanbul Havalimanına hareket. 23:05’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki organizasyonumuzda tekrar görüşmek dileğiyle

Dahil Olan Hizmetler :

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Belgrad – İstanbul Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri
 • Havalimanı Vergileri
 • Seçilen Otel Kategorisinde 3 Gece Oda Kahvaltı Konaklamalar
 • Havalimanı / Otel / Havalimanı Arası Transferler
 • Panoramik Belgrad Şehir Turu
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

 

Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu – 50 TL
 • Seyahat Sigortası
 • Tur Programında Belirtilmeyen Tüm Geziler
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Rehber ve Şoför Bahşişleri
Call Center