Belgrad Air Serbia ile Yılbaşı Özel 4 Gece 5 Gün Belgrad Nikola Tesla Havalimanı - İstanbul Yeni Havalimanı

Belgrad Turu Yılbaşı Özel 4 Gece 4 Gün Air Serbia Havayolları ile

Belgrad Air Serbia ile Yılbaşı Özel 4 Gece 5 Gün

1.Gün

İstanbul - Belgrad

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali acente kontuarı önünde buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Air Serbia Havayolları tarifeli seferi ile 15:30’da Belgrad`a hareket ediyoruz. Varışa istinaden pasaport ve gümrük işlemleri ve alanda bekleyen özel aracımızla panoramik Belgrad şehir turumuz için havalimanından hareket ediyoruz. Beyaz şehir anlamına gelen Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen, Belgrad panoramik turumuz sırasında Osmanlı eseri olan Kalemegdan(Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokullu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Camii, Osmanlı`ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, Skadarlija sokağı, St.Sava Kilisesi ve Cumhuriyet meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme Belgrad'da otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Sırp gecesi turuna katılabilirler.

Ekstra Tur: Sırp Gecesi Turu 40 Euro
Akşam düzenlenecek olan turumuzda Sırp mutfağının eşsiz tadlarına bakıp, müzik eşliğinde dolu dolu bir gece yaşayacağız.

2.Gün

Belgrad

Sabah kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman dileyen misafirlerimiz extra Novi Sad - Sremski Karlofca turuna katılabilirler. Bu turumuzda sabah Novi Sad`a gitmek için özel aracımızla yola çıkıyoruz. İlk durağımız Sremski Karlofca. Bu güzel kasabada 1699'da 72 gün süren görüşmeler sonrası Osmanlı Devleti ile Avusturya-Macaristan-Venedik ve Polonya arasında Karlofça barış anlaşması imzalanmıştır. Ziyaretimizde anlaşmanın imzalandığı 4 kapılı mekanı ve burası dışında meydan, dört aslan çeşmesi, tarihi lise, Ortodoks ve Katolik kiliseleri göreceğimiz yerler arasındadır. Kahve molası sonrası yolumuza devam ediyoruz. Yol üzerinde Petro Varadin kalesinde Belgrad kapısı, saat kule. yukarı şehir, uzun kışla, Leopold kapısını göreceğiz. Ardından Novi Sad`a varış. Voyvodina, Sırbistan'ın kuzeyinde ki bir multi etnik eyalettir. Ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir ve başkenti Novi Sad`tır. Burada yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, halk tiyatrosu, tuna sokağı ve sahili, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından turumuzun bitimiyle beraber Belgrad`a hareket ve geceleme otelimizde.

Ekstra Tur: Tam Günlük Öğle Yemekli Novi Sad & Sremski Karlofça Turu : 75 Euro

3.Gün

Belgrad

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Zemun - Avala Kulesi ve Tito`nun mezarı turumuza katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak Zemun'a gidiyoruz. Zemun`da Avusturya-Macaristan dönemine ait köşkler, çarşı, meyhaneler sokağı, eski tiyatro, zemun parkı, göreceğiz. Ardından mimar Ugljesa Bogunovic ve Slobodan Janjic tarafından tasarlanmış olan Avala Kulesi'ne gidiyoruz.1999 senesinde Nato tarafından bombalanmış ve tekrardan 2010 senesinde yeniden açılmış olan kuleyi gezdikten sonra, 2.Yugoslavya`nın kurucusu Hırvat asıllı, Maraşel Tito`nun anıt mezarını ziyaret edeceğiz. 13 Ocak 1953'te Yugoslavya Devlet Başkanlığına seçilen ve Yugoslavya'yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren. 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen ama şaibesi hala süren Tito`nun mezar ziyaretimizden sonra ki Tesla müzesi. Sırp kökenli Amerikalı mucit, fizikçi ve elektrofizik uzman olan Nikola Tesla, dünyadaki bilim ve teknoloji yapısını tam anlamıyla kökünden değiştirebilecek birçok kullanılan ve kullanılmayan deneye/buluşa da imza atmıştır. Özellikle elektriğin kablosuz taşınabilmesi gibi bir buluşu ve bunu kanıtlaması onun ne kadar benzersiz bir mucit olduğunu açıklar. Bu müzeye hayran kalacağınıza eminiz. Turumuzun ardından otelimize hareket ve geceleme Belgrad`daki otelimizde.

Ekstra Tur: Zemun & Avala Kulesi & Tito Mezarı Turu & Tesla Müzesi : 70 Euro

4.Gün

Belgrad

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Viminacium- Golubac Kalesi  ve Lepenski Vir  turumuza katılabilirler. Bu tam günlük tur sizi doğu Sırbistan'a götürür ve bu bölgenin en ilginç tarihi mekanlarını içerir. Tarihi maceranız, büyüleyici Roma kalıntılarını görebileceğiniz ve bu dönemde buradaki yaşamın nasıl olacağını keşfedebileceğiniz Viminacium arkeolojik alanını ziyaret ederek başlıyor.Türbesi, amfitiyatro ve hamam kalıntılarını görüyoruz. Antik kenti, Roma eyaleti Moesia Superior'ın başkentini ve Roma döneminde bu bölgede bulunan askeri kamp görülecek yerler arasındadır. Viminacium’da bulunan müze alanının girişinde İstanbul’un kurucusu Roma İmparatoru Constantin’in bir heykeli yer alıyor. Gezimizin ardından Türkçe adı Güvercinlik Kalesi olan  Golubac kalesi’ne doğru hareket ediyoruz. Golubac Kalesi Avrupa'nın en uzun geçidi olan Demir Kapı'nın girişinde yer almaktadır. Kale Tarihi boyunca en yoğun mücadeleyi Osmanlılar ve Macarlar arasında görmüş. Zaman içinde kale Türkler, Bulgarlar ,Macarlar , Sırplar ve Avusturyalılar tarafından yönetilmiş. Kalenin etrafında Tuna nehri boyunca yürüyüp ve nehrin güzel manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Günün son durağı, M.Ö. 9500 yıllarına dayanan, Avrupa'nın en eski kentsel yerleşimi Lepenski Vir. Saha bir büyük yerleşimden ve yaklaşık on küçük köyünden oluşmaktadır. Bölgede çok sayıda heykel ve kendine özgü mimari tarzlar bulunmuştur ve bunların çoğu ziyaretiniz sırasında görebilirsiniz. Sadece Sırbistan için değil tüm insanlık tarihi için önemli bir nokta. Turumuzun ardından otelimize hareket ve geceleme Belgrad`daki otelimizde.

Ekstra Tur: Viminacium & Golubac Kalesi & Lepenski Vir Turu  : 70 Euro

5.Gün

Belgrad-İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ile serbest zaman. Rehberimizin belirlediği saatte havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Air Serbia Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul Havalimanına hareket ediyoruz. Varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki organizasyonumuzda tekrar görüşmek dileğiyle..

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 
·         Air Serbia Yolları tarifeli seferi ile gidiş - dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
·         Türkçe rehberlik hizmetleri
·         Seçilen otellerde 4 Gece konaklama
·         Şehir Vergileri
·         Gümrük Vergileri
·         Sabah kahvaltıları
·         4* Queen Astoria Design Hotel Alan Misafirlerimize Akşam Yemekleri Ücretsizdir!
·         Belgrad panoramik şehir turu
 
 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
  •  Otelde alınan ekstralar
  •  Tüm kişisel harcamalar
  • Yurtdışı çıkış harcı 50 TL
  •  Seyahat Sağlık Sigortası
Call Center