Barselona Turu Pegasus Havayolları Özel Seferi ile 4 Gece 5 Gün Barselona - İstanbul

Pegasus Havayolları Özel Seferi ile

Barselona Turu
4 Gece 5 Gün

1.Gün

İstanbul – Zaragoza - Barselona

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarında saat 12.00’da buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın özel sefer uçağı ile saat 16:00`da Zaragoza’ya hareket. Yaklaşık 4 saatlik uçuşun ardından  Zaragoza’ya varış ve varışımıza istinaden özel araçlarımızla  Barcelona- Badolana'da bulunan otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

2.Gün

Barselona

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz;Montserrat&Sitges Turu ve/veya Barselona Harikaları ekstra turumuza katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Montserrat&Sitges Turu; (kişi başı 55 €) : Güne ilk olarak testere şeklindeki Mutanya dağlarının yamaçlarına kurulu, Catalanların en kutsal mekanı, gizemli Montserrat manastırını gezerek başlayacağız. Burada muhteşem manastır yapısını gezerken, keşişlerin kendi hazırladıkları lezzetli liköreri tatma şansına da erişeceksiniz. Ardından Sitges’e gidiyoruz. Tipik bir Akdeniz kasabası ruhuna sahip bir yer burası, dağ ve deniz arasındaki mükemmel konumu ile son yılların çıkışta olan beldelerinden. Gezimize San Bartolome-Santa Tecla katedralinin sihirli merdivenlerinden başlayarak tarihi sokaklarında kendimizden geçeceğiz. 17.yy dan kalan bu katedral eski bir Romanesk ve Gotik kiliselerin kalıntıları üzerinde yükselmiştir. Bu muhteşem katedrali hayranlıkla izledikten sonra sıradaki yolculuğumuz tarihi Sitges sokakları, orta çağdan kalan kent merkezinin içerisinde Modernizm’in nadide örneklerinden olan Maricel Sarayı ve müzesi koleksiyon severler için adeta bir cennet niteliğinde. Hemen karşısında duracağımız yer ise Cau Ferrat Müzesi, Katalunya bölgesindeki modernist hareketin liderlerinden biri olan Santiago Rusiñol’un evidir. Yapmış olduğu tablolarını burada  Sitges’de sergilemeye başlayınca beldenin bu kadar bilinir olmasında ki en büyük rolü de üstelenmiştir.Korku ve fantezi film kategorilerine sahne olan her sene binlerce insanın akın ettiği Sitges Festivalinin kutlandığı dar sokaklarda rengarenk evleri ve şirin barları gördükten sonra, plaja doğru ilerleyerek zamanımızın geri kalanını burada ki yerliler gibi günü eğlenerek geçireceğiz.

Barcelona Harikaları Turu (kişi başı 60 €): Barcelona, ülkenin en hareketli ve eğlenceli şehridir. Ilıman iklimi, sıcakkanlı ve misafirperver insanları, tarihi, mimarisi, binaları, müzeleri, yemekleri ve eğlencesi ile Avrupa’nın incisi denilebilir. Barselona şehir turumuzda La Sagrada Familia Kilisesi (dışarıdan), Endülüs Arenası, Cristof Colomb Heykeli, Montjuic Tepesi, Catalan Sanat Tarihi Müzesi, Olimpic Liman, İspanya ve Catalunya Meydanları, La Ramblas Caddesi’ni görüp, Catalan mutfağından seçme lezzetleri tadacak ve Barcelona'nın en eski yerleşim alanı Gotik Mahalle'nin ara sokaklarında tarifsiz güzelliklere tanıklık edeceğiz. Avrupa'nın en güzel şehri Barselona'nın büyüsü ile geçireceğimiz güzel gezimizi, rehberimiz eşliğinde ziyaret edeceğimiz Gaudi’nin başyapıtı Parc Güell ve 20 yy. başında dünya fuarı için yapılmış, İspanya’nın küçük bir kopyası şeklindeki Poble Español ile tamamlayacağız. (Parc Güell ve Poble Español girişleri dahil)

3.Gün

Barselona

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Girona & Figueras ekstra turumuza katılabilirler. Akşam Geceleme otelimizde.

Girona&Figueras Turu (kişi başı 65 €): Sabah otelimizden hareket ile tarihi Girona kentini ziyaret edeceğiz ve Hristiyanlık, Müslümanlık ve Museviliğin yüzyıllarca bir arada yaşadığı ve inanılmaz güzellikte eserler bıraktıkları bu güzel şehri gezme şansımız olacak. Orta Çağ’dan kalma mimari yapılarıyla Game of Thrones dizisine de set olan Girona şehri, Büyük Katedrali ve Yahudi mahallesi göreceğimiz noktalar olacak. Ardından dünyanın en ünlü ressamlarından Salvador Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve inanılmaz güzellikteki Dali Müzesi şehirde ziyaret edeceğimiz noktalar olacak. Gezimizin sonunda otelimize döneceğiz. (Dali Müzesi Girişi dahil)

4.Gün

Barselona

Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Katalunya Hazineleri turu ve/veya Flamenco Şovu ekstra turlarımıza katılabilirler. Akşam Geceleme otelimizde.

Katalunya Hazineleri turu; (kişi başı 70 €): Katalunya Bölgesinin en güzel mücevherleri, birbirinden güzel ve ünlü 3 tarihi kasabasını gezeceğiz; Besalu – Palafrugell - Tosa De Mar. Dunyanin en guzel koylerinden biri secilen Besalu ,katalunya bolgesinin ortacagdan kalan nadide koylerinden biridir. Tarihi oldukce eskilere dayanan bu köy, bircok film de de dogal dekor gorevi ustlenmektedir .Besalu da tarihi kopru, manastir ve ortacag dan kalma koy evleri ve sokaklari gezilecek yerler arasindadir. Sıradaki durağımız Katalunya bolgesinin en guzel sahil kasabalarindan biri olan Palafrugell ,Salvador dalinin resimlerinde bircok kez karsimiza cikar. Birbirinden guzel koylari ve bembeyaz evlerden olusan sirin dokusu ile büyüleyici bir kasabadır. Son olarak ise Costa Brava sahil şeridinin en guzel sahil kasabalarindan biri olan Tossa De Mar’ı ziyaret edeceğiz, kasaba tarihi dokusuyla da Ispanyanin onemli turizm merkezlerinden birisidir.

Flamenco Şovu; (kişi başı 45 €): İspanya’ya gelip aşkın ve arzunun dansı Flamenko’yu izlemeden gitmek kabul edilemez. Bir içecek eşliğinde izleyeceğimiz muhteşem bir şov bizleri bekliyor.

5.Gün

Barselona – Zaragoza – İstanbul

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından diliyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan Zaragoza .turu için yola çıkıyoruz. Varışımızda Zaragoza turumuz başlıyor. Ebro Nehri, şehrin merkez katedrali olan Pilar Katedrali, La Seo Katedrali, San Pablo Kilisesi, Plaza Espana ve Pilar Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Zaragoza Havalimanı’na hareket.  Check-in işlemlerinin tamamlanmasından sonra Pegasus Hava Yolları’nın özel seferi ile ile saat 19.15`de İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Ekstra Zaragoza Turu: 20 €


Ekstra Turlar toplamı: 315 € yerine Avantajlı paket 270 €!

Dahil Olan Hizmetler :

 • Pegasus Hava Yolları özel uçuşu ile İstanbul- Zaragoza  - İstanbul ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti
 • 3 ve 4 Yıldızlı otellerde 4 gece konaklama
 • Otelde alınan kahvaltılar
 • Lüks otobüslerle havaalanı-otel – havaalanı transferleri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

 

Dahil Olmayan Hizmetler :

 • Şehir vergileri, otel vergileri, alan vergileri, Gidiş - Dönüş uçak bagaj bedeli için kişi başı tur başlamadan rehbere 30 € ödeme yapılacaktır.
 • Yurtdışı çıkış vergisi, 150 TL,
 • Tüm kişisel harcamalar,
 • Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar,
 • Öğle ve Akşam yemekleri,
 • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri,
 • Özel Seyahat sağlık sigortası
Call Center