Kınalıada Burgazada Doğa ve Kültür Yürüyüşü Gezisi

Minimum 1 pax

Romen Diyojen’in sürgün edildiği, Türkiye havasının en huzurlu ve nezih ortamlarından olan, Kınalıada ve Burgazada’yı gezmeye hazır mısınız?

Tarih Seçimi

Tur Programı

Detaylı Açıklama

Güzergah üzerinde ve civarında görülecek yerler arasında:
Kınalıada Camii, Hristos Manastırı (adanın tepesinde Romen Diyojen’in sürgün edildiği ve vefat ettiği yer) Panaya Rum Ortodoks Kilisesi, Sirakyan Evleri, Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi, ve Alsancak sahili bulunmaktadır. Çınaraltı’nda çay içeceğiz ve bu eşsiz ortamın huzurunu soluyacağız. Öğlene doğru vapura binerek Burgazada yolculuğuna çıkacağız.. Bu kısa yolculukta, biraz önce soluduğumuz güzel havaya denizden esen rüzgarı da katacak öğle yemeği molasına geçiyoruz. Gezeceğimiz yerler arasında Sait Faik Müzesi, Aya Yani Kilisesi, Burgazada Camii, Aya Yorgi Garipi Kilisesi ve Manastırı bulunuyor. Son olarak patika ve biraz yokuş bir yolu adanın en tepesine ulaşmak için yürüyeceğiz, Burada muhteşem bir manzara, bir kilise harabesi ve mezarlık var. Harika fotoğraflar çekebileceksiniz. Sonrasında ise dönüşe geçiyoruz ve saat 16:00-17:00 civarlarında sizinle vedalaşacağız. Dileyenler Kalpazankayaya 20-25 dakikalık bir yürüyüşle ulaşım güneşin batışına da kalabilirler, dönüşte ise faytonla iskeleye dönebilirler. Buradan Eminönü yada Kadıköy vapurlarına binebilirsiniz. 


Önemli not:
-Turumuz Saat 9:50'de Kınalı Ada'da buluşma noktasında başlar , tur bitimi 15:00-16:00 arasında Burgaz Ada merkezde bitecektir.
- Katılımcı sayısının 10'i geçmesi durumunda misafirlerimizin rehberi daha iyi dinlemeleri için kablosuz kulaklık cihazı dağıtılacaktır.
- Programda yazılı olan bazı yapılar sadece dışarıdan görülecektir, tadilatta olduğundan veya müze vasfı olmadığından kapalı olan yapılar olabilir. Bu durumda sadece dışarıdan anlatım yapılacaktır.
- Gezimizin tamamı yürüyerek yapılmaktadır. Bu sebeple rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edin. Bu gezi yürüyüş zorluğu çekenlere kesinlikle uygun değildir.
- Şapka, güneş kremi, su vs taşımak için küçük bir sırt çantası getirmenizi tavsiye ederiz.

Benzer Etkinlikler

Art Gallery and Museum Tours in Istanbul

Art Gallery and Museum Tours in Istanbul

Heybeliada Seferi - Doğa Ve Kültür Yürüyüşü Gezisi

Heybeliada Seferi - Doğa Ve Kültür Yürüyüşü Gezisi

Small Group Tour: Essential Istanbul

Small Group Tour: Essential Istanbul

Kadıköy Gezisi

Kadıköy Gezisi

Call Center